Навчальний тиждень № 24: весна і… безпека
Черговий дайджест розповість, до чого слід готуватися батькам молодших школярів цього тижня
1 клас
Виховною темою тижня обрано початок весняного сезону, пов’язані з весною явища природи та зміни в житті й діяльності людини. Зокрема з дітьми проведуть бесіду про вплив погоди на здоров’я людини й ситуацію на дорогах. А ще вчитель може запропонувати вам участь у майстер-класі «Як допомогти дитині уникнути весняного синдрому втоми й апатії».
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На математиці першокласники відпрацьовуватимуть розв’язання числових виразів на дві дії. Цього тижня вони також презентуватимуть готовий проєкт «Ярмарок чисел у межах 100» і пройдуть вихідний тематичний селфі-аудит.
-
На заняттях із всесвіту діти інсценізують різні ситуації, аби відпрацювати правильну поведінку в громадському транспорті, дзвінок до аварійної служби, пошук допомоги, якщо загубився, а також розмову з незнайомцем, який намагається вивідати приватну інформацію.
-
У класі можлива екскурсія в лісопаркову зону — діти вчитимуться малювати з натури. Уточніть у вчителя, коли заплановано захід і що потрібно підготувати для уроку образотворчого мистецтва на природі.
2 клас
Тема цього тижня у виховній роботі — «Зустрічаємо весну». Другокласники візьмуть участь у різноманітних природозбережувальних акціях, а також побувають на екскурсії для вивчення сезонних змін у природі. Крім того, діти навчатимуться правил електронного спілкування, а також дізнаються, якою інформацією у жодному разі не можна ділитися.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Цього тижня в другому класі стартує навчальний проєкт з української мови «Саморобна дитяча газета: весняний випуск».
-
На заняттях зі всесвіту дітей чекає діагностувальна робота, яка підсумовує тему. У рамках вивчення нової теми діти розпочнуть навчальний проєкт «Вирощування кристалів».
-
Уроки математики будуть теж напружені: діти презентують результати навчальних проєктів «Тварини на монетах України» і «Тварини на банкнотах світу», пройдуть вихідний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу.
3 клас
У класі стартує тижневий соціокультурний проєкт «Весна на порозі». Якщо погода дозволятиме, діти можуть побувати на екскурсії в лісопарковій зоні та освоїти нові ігри на свіжому повітрі.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На математиці діти починають вивчати додавання і віднімання дробів. Стартує навчальний проєкт «Дроби в побуті».
-
Перевірте, чи є у вашої дитини фартушок, вдосталь вологих серветок і… недорога піна для гоління: на уроці хендмейду діти працюватимуть із цукровою мастикою, а на образотворчому мистецтві малюватимуть аквареллю по піні для гоління.
-
На заняттях з української мови школярики дізнаються більше про типи тексту та навчаться писати есе — короткі, але водночас за всіма правилами.
4 клас
Четвертокласники розпочнуть тижневий соціокультурний етнографічний проєкт, присвячений весні, у рамках якого, можливо, побувають з екскурсією на природі — якщо дозволятиме погода. А ще вашому школярику може знадобитися ваша допомога в доборі літературних творів про весняні місяці чи весняні явища природи!
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови діти вчитимуться аналізувати структуру тексту й розпочнуть навчальний проєкт «Шифрувальники».
-
Заняття з математики будуть досить складними: діти навчатимуться проводити обчислення зі звичайними дробами, десятковими, а також із мішаними числами. Вам варто й самим пригадати, що це таке і з чим його їдять, — дитині може знадобитися ваша допомога!
-
На інформатиці діти освоюватимуть ази комп’ютерного дизайну.
Бонус для батьків: поради й підказки
Цього тижня дітей в усіх класах початкової школи, що працюють за освітньою системою «Світ чекає крилатих», навчатимуть правил обережної поведінки: і в громадському транспорті, і на дорозі, і при контакті з незнайомими людьми, і під час телефонних розмов, і в Інтернеті. Пропонуємо батькам ознайомитися з кількома публікаціями на цю тему.
Фішинг, шантаж і смертельні флешмоби: як вберегти дитину онлайн та офлайн
Як навчити дитину правил безпеки та поведінки в транспорті
Як навчити дитину обережної поведінки на дорозі
Навчіть дитину не довіряти незнайомцям
А ще до нас звернулася мама із запитанням: чи можна допомогти дитині легше і швидше вивчити вірш, якщо він просто не хоче запам’ятовуватись? Звісно, в арсеналі досвідчених педагогів і батьків є й такі «прийомчики». Про них читайте в нашій новій статті
Вчимо з дитиною вірш напам’ять: секрети швидкого запам’ятовування.
Наостанок ми вирішили порушити актуальну для весни тему весняної втоми. Ні дорослі, ні діти від неї не застраховані. Що викликає цей неприємний стан і як його подолати — читайте в нашій свіжій публікації
Весняна втома й апатія в дитини: як побороти неприємні симптоми.
Цитата тижня
Американський романіст Джеймс Артур Болдвін писав про дітей таке:
«Діти ніколи не вміли добре слухати дорослих, однак ніколи не припиняли їх наслідувати».
Тож чого б ви не прагнули навчити дитину, спочатку навчіться цього самі. Те, що практикуєте ви, наслідуватимуть і ваші діти. Тож бажаємо успіху вам і вашим дітям!
Успіху вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
1.03.2021