Навчальний тиждень № 27: квітень святковий
Черговий дайджест розповість, чого чекати молодшим школярам і їхнім батькам від першого тижня нової чверті
Соціокультурною темою тижня в початковій школі освітньої системи «Світ чекає крилатих» стане календар квітня. Діти ознайомляться з головними та найнезвичайнішими святами, професіями, які вшановуються цього місяця, а також дізнаються більше про космос, — адже у квітні відзначається ще й День космонавтики!
1 клас
У першому класі стартуватиме проєкт «Квітень святковий». Діти підготують вірші, пісні, прислів’я про квітневі свята, можливо, поставлять танець чи сценку. Результати тижневого проєкту діти представлять, як звичайно, наприкінці тижня.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Тиждень розпочнеться з узагальнення й систематизації навчального матеріалу за 1 клас. Увесь тиждень першачки здебільшого повторюватимуть пройдене за минулі три чверті.
-
Наприкінці тижня на уроці всесвіту діти представлять навчальний проєкт щодо результатів вивчення довколишнього світу.
-
Діти можуть сходити на екскурсію до пам’ятників, що розташовані в межах населеного пункту. Уточніть у вчителя, як він планує провести цей захід.
2 клас
Другокласники впродовж цього тижня працюватимуть над соціокультурним проєктом на тему календарних свят квітня. Вони готуватимуться до першоквітневого параду сміху, ознайомляться з роботою пожежників і художників, вшанують Чорнобильську трагедію. Крім того, заплановано екскурсію до мистецького музею, якщо дозволятиме епідемічна ситуація у вашому регіоні.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Уроки математики, української мови та всесвіту цього тижня будуть присвячені повторенню всього того, що діти вивчили впродовж минулих трьох чвертей. Вони отримають змогу виявити «слабкі ланки» у своїх знаннях і пригадати те, що підзабули.
-
На першому ж уроці української мови стартує навчальний проєкт «Словесні назви кирилиці». А ще діти відпрацюють навички складання діалогу, формулювання звернень за заданою умовою, а також відповідей на них.
-
На інформатиці запланована презентація вже завершених дітьми проєктів. проєктів.
3 клас
Третьокласники візьмуться до повторення вже вивченого за три попередні чверті. Вони поглянуть на раніше вивчене як на цілісну картину, зможуть доповнити свої знання та ліквідувати прогалини в них. А ще в класі можуть організувати буккросинг. Виділіть час, аби разом із дитиною вибрати у її бібліотечці книжку для обміну.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови стартуватиме новий навчальний проєкт. діти складатимуть книжку-саморобку «Кулінарні рецепти моїх улюблених страв». Обов’язково допоможіть дитині: детально ознайомте її з кількома родинними рецептами.
-
На математиці стартує ще один навчальний проєкт — «Математика в таблицях, схемах, діаграмах». Самостійна робота дитини над ним дозволить повторити й систематизувати всі її знання з математики!
-
На хендмейді діти займатимуться декоруванням писанок. Уточніть у вчителя, які матеріали та інструменти потрібно дати дитині до школи, а які вчитель забезпечить сам.
4 клас
Четвертокласники, на відміну від молодших класів, одразу візьмуться до вивчення нового матеріалу. А ще займатимуться творчим проєктом «Свята і традиції квітня». Зокрема, у класі відбудеться низка заходів із нагоди Всесвітнього дня дитячої книги.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
У класі стартуватиме навчальний проєкт з української мови «Казка про частини мови». Діти вивчатимуть іменник та складуть текст — опис тварини.
-
На всесвіті діти розпочнуть навчальний проєкт «Україна — європейська країна».
-
На інформатиці діти вчитимуться працювати в редакторі презентацій.
Бонус для батьків: поради й підказки
Цитата тижня
Увесь березень ми страждали від примх погоди, аж до втрати хорошого настрою. Тому нам здається доречною порада час від часу знаходити привід для мінісвята у родині. Українська письменниця Макс Фрай (Світлана Мартинчик), радить таке:
«Гарної погоди цілком достатньо для щастя, а в погану можна, приміром, спекти яблучний пиріг. І ніякого додаткового сенсу не потрібно. Як у дитинстві».
Бажаємо святкового настрою вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
29.03.2021