Календар квітня (частина І)
Найцікавіші та найактуальніші дати першої половини квітня для вчителя та батьків
1 квітня — День птахів
Міжнародний день птахів відзначається із 1906 року. Це професійне свято дослідників пернатих — орнітологів. А припадає воно на день ухвалення Міжнародної конвенції з охорони птахів, корисних у сільському господарстві. Згадана конвенція, підписана кількома країнами Західної Європи 1902 року, стала першою міжнародною угодою у сфері захисту довкілля.
Цього дня можна вітати професійних орнітологів, аматорів спостереження за птахами. Вітання приймають також учасники громадських організацій із захисту птахів.
1 квітня — День сміху
Ми б мали віднести День сміху до рубрики незвичайних свят. Однак він давно став традиційним. Навіть приказка є: «Не жартуй так — сьогодні ж не перше квітня!»
Почали святкувати його ще з XVI–XVII століття по всій Європі, а затим і в усьому світі. 1 квітня навіть цілком серйозні в інші дні люди зважуються влаштовувати розіграші, жартувати та обмінюватися веселими побрехеньками.
А телеканали та новинні сайти цього дня традиційно розміщують одну-дві вигадані новини. Щоправда, вони чесно попереджають глядачів/читачів про те, що розмістили фейк, і пропонують вгадати, яка ж це новина. Найцікавіше, що фейковою часом виявляється зовсім не та, що звучить найфантастичніше!
2 квітня — Міжнародний день дитячої книги
У день народження всесвітньо відомого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, починаючи з 1967 року, весь світ вшановує дитячу книжку. Дитяча література відіграє величезну роль у духовному й розумовому розвитку кожного нового покоління людства, тому заслуговує на повагу й шану з боку суспільства.
Дитячі книжки не лише знайомлять малечу зрозумілою їй мовою із навколишнім світом чи розважають, а й навчають моралі, етики, виховують найкращі людські якості. Митці відзначають: писати для дітей набагато складніше, ніж для дорослих.
Аби дитяча книжка здобула щиру любов маленьких читачів, її автор має не лише розуміти дітей, а й мислити й відчувати, як вони. Більшість дорослих забули, як це — бути дитиною. Саме тому першу книжку про Гаррі Поттера відхилили 12 видавництв! І лише у 13-му редактори зрозуміли: ця книжка дітям точно дуже сподобається!
І дорослі, і діти можуть відсвяткувати цей день, відкривши нову дитячу книжку чи перечитавши улюблену.
4 квітня — День геолога
А ви знаєте, що сучасній геології більше тисячі років? Ця наука народилася в середньовічному арабському світі. Дослідник Аль-Біруні оприлюднив свої роботи про скарби земних надр Індії на початку II тисячоліття нашої ери! А сам термін геологія, що означає «вчення про Землю», придумав у XVII столітті норвезький священник і вчений Міккель Педерсон Есхолт.
В Україні День геолога святкується традиційно в першу неділю квітня. У 2021 році свято припадає на 4 квітня.
6 квітня — День працівника слідчих органів
Ми всі любимо дивитися й читати детективи. А ще поважаємо людей, які розкривають злочини. Вони не лише викривають винуватців правопорушень, а й, працюючи над справою, збирають докази й розгадують загадки, з якими стикаються під час слідства.
Якщо слідчі відзначають своє професійне свято 1 липня, то сьогодні можна вітати УСІХ працівників слідчих органів. Це слідчі, оперативники та різноманітні експерти.
6 квітня — Міжнародний день спорту
Історики не знають, хто саме вигадав спорт. Здавна по всьому світу хлопчики та юнаки тренували свою швидкість, витривалість і силу, аби бути вправними воїнами-захисниками, та змагалися між собою. А от де й коли стали проводити офіційні регулярні змагання, нам добре відомо: у Давній Греції, на батьківщині Олімпійських ігор.
Саме давні греки запровадили культ сильного, здорового тіла. Вони вважали, що розумна людина має піклуватися про стан свого здоров’я та підтримувати тіло в гарній фізичній формі. А заради спортивних змагань вони навіть «ставили на паузу» війни, оголошуючи перемир’я під час проведення Олімпіади.
У XX столітті спорт став важливою сферою життя людей. Ми не лише стараємося додержувати здорового способу життя, а й обожнюємо вболівати за улюблених спортсменів під час змагань. Спорт об’єднує людей, а міжнародні спортивні події сприяють зміцненню миру. Саме тому 2013 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 6 квітня Міжнародним днем спорту на благо миру й розвитку.
7 квітня — Благовіщення
Слово благовіщення походить від слів блага вість (хороша звістка, сповіщення). Це свято запровадили на згадку про чудесну подію, описану в Євангелії.
До дівчини Марії з міста Назарет (провінція Галілея в Стародавньому Ізраїлі), яка нещодавно заручилася з чоловіком на ім’я Йосиф, прийшов незвичайний гість. Марії явився янгол Гавриїл. Він назвав її «благословенною між жонами» і сповістив: у дівчину ввійде божественний дух і Марія дивовижним чином завагітніє. А хлопчик, якого народить дівчина, стане царем і сином Божим, і його царству не буде кінця.
Рівно через 9 місяців діва Марія народила сина, якого назвали Ісусом. Дата його народження вже дві тисячі років святкується в усьому світі як Різдво Христове.
Благовіщення — одне з найбільших свят у православному календарі. У церквах відбуваються святкові богослужіння, а люди відпочивають. Як каже народне прислів’я: «На Благовіщення і птиця гнізда не в’є».
7 квітня — Всесвітній день здоров’я
Дата цього свята приурочена до дня створення ВООЗ — Всесвітньої організації охорони здоров’я при ООН. Саме 7 квітня 1948 року було схвалено статут цієї організації.
Всесвітній день здоров’я щороку привертає увагу урядів та суспільства в усьому світі до проблем системи охорони здоров’я в кожній окремій країні та у світі загалом. Медики закликають людей ставитися до свого здоров’я уважніше та займатися профілактикою захворювань.
Цього року профілактика особливо важлива. З деякими хворобами, зокрема з COVID-19, можна впоратися лише узгодженими зусиллями всього людства. Ми маємо додержувати правил епідемічної безпеки проти коронавірусу, а ті, хто в черзі на щеплення проти цієї небезпечної недуги, має обов’язково його отримати.
12 квітня — День космонавтики
Це коротка назва одразу кількох свят, які відзначаються цього весняного дня. Світ відзначає Всесвітній день авіації та космонавтики та Міжнародний день польоту людини в космос. Крім того, Україна святкує День працівників ракетно-космічної галузі.
12 квітня 1961 року людина вперше здійснила політ у космос. Радянський космонавт Юрій Гагарін злетів із космодрому Байконур на ракеті «Восток», вийшов на орбіту нашої планети, облетів її за 108 хвилин і затим успішно приземлився.
Це стало початком ери польотів людей у космос. Відтоді люди побували на Місяці, десятки космічних безпілотників досліджують Сонячну систему і всі її планети. А на Червоній планеті нині працює дослідницький марсохід, який, зокрема, обирає майданчик для приземлення ракети майбутньої експедиції за участю людей.
Цього дня вітайте фахівців, які працюють у сфері дослідження космосу чи над створенням пристроїв для космічних досліджень і подорожей.
15 квітня — День працівників кримінального розшуку України
Це ще одне свято, дотичне до діяльності правоохоронних органів. На початку квітня ви вітали людей, які визначають обставини скоєння злочину та хто саме його міг вчинити. А 15 квітня поздоровляти треба фахівців кримінального (карного) розшуку. Ці люди займаються розшуком злочинців та підозрюваних у скоєнні злочину, які переховуються від правосуддя.
15 квітня — Всесвітній день мистецтва
Уперше цей захід, ініційований Міжнародною асоціацією мистецтв, пройшов 2012 року і з того часу відзначається 15 квітня. Його проводять, аби заохотити людей цікавитися та займатися мистецтвом на професійному чи аматорському рівні.
День мистецтва покликаний нагадувати громадськості по значення поезії, живопису, музики, театру та інших сфер мистецтва в розвитку особистості та суспільства. Дату ж для Дня мистецтва приурочили до дня народження Леонардо да Вінчі.
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
21.03.2021