Пропонуємо батькам добірку безкоштовних ресурсів для якісного й цікавого святкування разом із дітьми Дня космонавтики
Забудьте на хвилинку про клопоти й турботи, що не дають вам спокійно спати вночі. Часом нам, аби об’єктивно оцінити ситуацію, слід подивитися на наше життя з іншої точки зору. Приміром, із земної орбіти.
Ми живемо в дуже цікаві часи. Ваша дитина, коли виросте, цілком зможе жити і працювати на Місяці чи Марсі. Принаймні місячна та марсіанська бази — уже не просто мрії фантастів, а цілком реальні проєкти в розробці!
До того ж сучасні науковці щодня відкривають у Всесвіті нові дивовижі! Тож якщо у вас буде вільна година, пропонуємо вам провести її разом із вашими дітьми, влаштувавши віртуальну мінімандрівку Всесвітом.
Для цього ми підготували вам добірку безкоштовних Інтернет-ресурсів. Обирайте на свій смак — і вирушайте разом із сином чи донькою у вражаючу подорож зоряними маршрутами.
Дізнайтеся історію Всесвіту — Від Великого вибуху до народження першої людини — усього за 10 хвилин
Науково-популярний фільм, продубльований українською мовою, вражає спецефектами й точно пробудить інтерес дитини до астрономії та інших наук про космос, зірки та Землю.
Дізнайтеся, як українець вчив NASA літати
Трасу американському «Аполлону-11» на Місяць проклав уродженець Полтави! Короткометражку про мрійника і винахідника, завдяки якому людина змогла ступити на супутник Землі, буде цікаво подивитися і ващому школярику, і вам самим!
Про Сергія Корольова — цікаво навіть для дітей
Коротка документалка про вченого й конструктора, який вивів на орбіту перший штучний супутник Землі та розпочав еру космічних подорожей для людства, була створена одним із загальноукраїнських телеканалів. Фільм більш «дорослий», ніж попередній, однак не менш цікавий і пізнавальний.
Дивіться на землю з вебкамер Міжнародної космічної станції
Пряма трансляція з вебкамери NASA, встановленої ззовні МКС, відбувається з травня минулого року. За посиланням усі бажаючі можуть дивитися живі 45-хвилинні включення з орбіти з краєвидами Землі, які чергуються із (теж 45-хвилинними) записами цих самих трансляцій. Річ у тім, що МКС робить оберт навколо Землі що 90 хвилин. Коли станція перебуває з нічного боку Землі, глядачі бачили б лише чорний екран, тому вам у цей час демонструють запис.
Спостерігайте за північним сяйвом у Лапландії
Незвичайне атмосферне явище — північне сяйво, — яке з’являється, коли сонячна радіація бомбардує магнітосферу Землі, можна спостерігати онлайн. Звісно, вам має ще й пощастити — ви повинні ввімкнути цей YouTube-канал якраз у потрібний час.
Отож аматори спостережень навідуються на цей канал, що безперервно й наживо показує небо над Лапландією, по кілька разів на добу, відслідковують “розклад” магнітних штормів — і часом стають живими спостерігачами дивовижного космічного шоу.
Доєднуйтесь до марсіанської місії
Дивіться фото і відео з Mарсу, які передає марсохід Perseverance у міру того, як він їх передає на Землю. Вони чергуються із зображеннями комп’ютерної моделі Марсу, де відображено рух штучних супутників, марсоходу, інші дані про хід місії.
Дивіться науково-популярний канал NASA TV
Якщо ви дружите з англійською мовою, то телеканал NASA пропонує науково-популярні фільми, новини та прямі трансляції найбільшого у світі космічного проєкту. Зрозуміти, про що йдеться, допомагають субтитри, які можна увімкнути в будь-який момент.
Знайомтесь із зоряним небом у Google Sky
https://www.google.com/intl/ru/sky
Хочете дізнатися більше про те, що бачать астрономи, коли вдивляються в нічне небо? Заходьте на Google Sky. До вашої уваги — панорама зоряного неба на всі 360 градусів навколо Землі, інформація та знімки об’єктів Сонячної системи й далеких галактик, зроблених найсучаснішими телескопами, а ще — коротка, але змістовна інформація про ці об’єкти. Україномовного варіанту сервісу немає, зате є російський.
Дізнайтеся, що бачив телескоп Хаббл у день вашого народження
https://www.nasa.gov/content/goddard/what-did-hubble-see-on-your-birthday
На англомовному сайті найзнаменитішого у світі телескопа Хаббл можна побачити дивовижні фотографії далекого космосу, пізнавальні й дивовижно красиві відео, скачати на телефон безкоштовні та платні програми для смартфонів і планшетів. А ще ви можете оригінально розважитися. Хіба не цікаво дізнатися, яку далеку галактику чи ще яку дивовижу Всесвіту сфотографував телескоп Хаббл у день вашого народження!