Шкільний тиждень № 20
Чергова п’ятиденка буде присвячена зимі та впливу цього сезону на тварин, рослини, життя людей та мистецтво
Взимку кожному хочеться побайдикувати вдома під теплим пледом з какао і цікавою книжкою за компанію. У дітей така можливість з’явиться лише у вихідні. Новий навчальний тиждень у школярів, які навчаються за програмою “Світ чекає крилатих”, буде напруженим. Селфі-аудити, діагностувальні роботи, презентація навчальних проєктів... Розслаблятися ніколи!
1 клас
Червоною ниткою через усі заняття проходить тема зими. У класі стартує виховний тижневий проєкт “Зимові розваги”. Програмою “Світ чекає крилатих” також передбачена екскурсія до лісопаркової зони, аби діти змогли розвісити годівнички, підгодувати птахів і, можливо, побачити інших мешканців зимового лісу.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На математиці діти розв’язуватимуть задачі на відношення різницевого порівняння. Також відбудеться вихідний селфі-аудит і презентація дитячих проєктів “Як вимірювали величини в минулому”.
-
Чи не закінчилася в школярика гуаш і не розкуйовдилися пензлики? На образотворчому мистецтві діти малюватимуть гуашшю зимовий пейзаж.
-
Учитель може організувати зустріч першокласників з психологом і медсестрою. Вони мають оцінити тенденції розвитку дітей і підготувати рекомендації для батьків.
2 клас
Другокласники розпочнуть тижневий виховний проєкт “Красуня-зима”. Мета проєкту - поглибити знання дітей про сезонні зміни у природі та житті людей. Можлива екскурсія до лісу чи парку.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На занятті з української мови другокласникам запропонують реалізувати навчальний проєкт “Мій улюблений дитячий письменник”.
-
Діти писатимуть діагностувальну роботу з математики, а затим візьмуться до вивчення одиниць вимірювання часу та підрахунку часу у 24-годинному діапазоні.
-
На заняттях з “Всесвіту” дітей навчать користуватися електронним термометром, а також проведуть розмову про інфекційні хвороби, епідемію, карантин та нагадають правила профілактики захворювань. Крім того, діти пройдуть інструктаж щодо поведінки на кризі та профілактики грипу.
3 клас
У класі стартує виховний проєкт “Поезія зими”. Діти не лише добиратимуть цікаві матеріали та літературні твори про зиму; їм запропонують скласти власний вірш про цю пору року. Учитель може також організувати виставку дитячих арт-робіт на зимову тематику та зводити третьокласників на екскурсію до ліс чи парку.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На українській мові відбудеться вихідний тематичний селфі-аудит, а пізніше - діагностувальна робота. Також діти мають бути готові презентувати результати проєкту “Книжка-саморобка “Збірка ігор зі словами””.
-
На уроках “Всесвіту” школярі презентуватимуть готові навчальні проєкти («Тварини на рушниках і вишиванках», «Хто живиться нектаром?», «Яку людину називають жайворонком, а яку совою і чому?», «За які риси й чому людину можуть називати хамелеоном?»). Крім того, на дітей чекає вихідний селфі-аудит і діагностувальна робота.
-
Хенд-мейд буде присвячено виготовленню помпонів, а образотворче мистецтво - ниткографії. Тож перевірте, чи готові ви дати дитині в школу потрібні нитки та інструменти.
4 клас
Четвертокласники розпочнуть тижневий виховний проєкт “Зимова фантазія”. Об’єднавшись у групи, вони займуться виготовленням арт-саморобок на зимову тематику, добором і вивченням віршів, пісень, загадок чи лічилок про зиму. Вчитель може запропонувати дітям екскурсію в ліс, провести вікторину, конкурс чи виставку.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На вашу дитину чекає вихідний селфі-аудит. Прослідкуйте, аби дитина виконала рекомендації в посібнику за його результатами: цього тижня відбудеться діагностувальна робота з цієї теми!
-
Заняття з англійської мови будуть присвячені оселі. Діти вивчатимуть назви кімнат, повторюватимуть назви меблів. Можна попрактикуватися вдома!
-
На хенд-мейді діти навчаться плетіння на пальцях, а на образотворчому мистецтві вивчать, що таке малювання шерстю і сухе валяння шерстю. Перевірте, чи всі необхідні матеріали й інструменти має дитина!
Бонус для батьків: поради й підказки
Цього тижня учитель, як завжди, не лише даватиме дітям багато інформації про реалії життя. Він також докладатиме зусиль до виховання в них рис характеру, необхідних для хорошого навчання зараз і щасливого й успішного дорослого життя.
Найкраще такі уроки засвоюються, коли й у школі, і вдома дитина отримує ті самі настанови. Таким чином старання і вчителя, і батьків не додаються - вони перемножуються!
Саме тому всі оновлення на нашому сайті, з якими ми сьогодні хочемо вас ознайомити, стосуються виховних і навчальних тем, що порушуються цього тижня. Переходьте за посиланнями, які вас зацікавили, читайте і беріть на озброєння.
Чи добре ви захистили дитину від ГРВІ та грипу? 12 підказок для батьків
7 можливих причин, чому вашій дитині бракує наполегливості
Від чого залежать успіхи школяра: 5 базових потреб дитини
Як говорити з дитиною про шкідливі звички
Вчимо дитину змагатися чесно
Як виростити з дитини хорошого командного гравця
Дитина провокує вас на крик: 4 способи попередити скандал
Що робити батькам, аби дитина не загубилася під час екскурсії до лісу
Цитата тижня
Японський письменник Юкіо Місіма, неабиякий естет, писав про зиму так:
«Коли сніжить, ми знову почуваємося дітьми».
Нинішня зима приносить нам здебільшого зливи, а не сніг. Тому скористайтеся кожним снігопадом, який ненадовго дарує нам білу і пухнасту казку. Зліпіть з дітьми сніговика, пограйтеся у сніжки, покатайте одне одного на санчатах. Відчуйте себе хоча б на хвилину ровесником власної дитини...
А ми бажаємо побільше світла і тепла у ваших серцях та домівках!
01.02.2021