Як зберегти душевний спокій, відпускаючи свого неуважного, нетямущого та зовсім «кімнатного» школярика з класом на природу
Ліс, великий парк, лісопосадка в передмісті… Молодших школярів часто водять туди, аби ознайомити зі змінами в природі, навчити розрізняти рослини, побачити лісових птахів і, якщо пощастить, то і звірів. І кожна мама, природно, переживає, щоби її кровиночка не загубилася. Як же підготувати дитину до екскурсії так, щоб і перед учителькою не було соромно за свою параною, і забезпечити максимум свого душевного спокою?
1. Заздалегідь уточніть у вчителя, які інструкції він дасть дітям перед екскурсією, щоби ніхто не загубився. Удома обговоріть із дитиною сценарій «Я загубився в лісі» чи «Я відстав від групи в парку» (залежно від того, куди вона йде) і переконайтеся, що вона вивчила й розуміє всі потрібні правила поведінки.
Увага! Коли дитина розуміє, що загубилася, у перші хвилини вона переживає не через це, а через можливу реакцію батьків. Страх, що мама й тато лаятимуть, заважає дітям згадати правила поведінки в таких ситуаціях. Через це діти діють нерозумно: приміром, біжать, не розбираючи дороги, і ще більше віддаляються від маршруту. Отож наголосіть: «Якщо ти загубишся, то коли тебе знайдуть, тато з мамою зрадіють і ніколи-ніколи не лаятимуть тебе!»
2. Упевніться, що у вас є телефонні номери вчителя та всіх дорослих, які супроводжують групу.
Читайте також:
Чи добре ви захистили дитину від ГРВІ та грипу? 12 підказок для батьків
3. У день екскурсії сфотографуйте свою дитину в одязі, у якому її відправляєте, на свій смартфон. Так у вас буде свіже фото, за яким дитину буде впізнати легко. Сподіваємося, воно знадобиться лише для сімейного архіву.
4. Розпитайте у вчителя про маршрут екскурсії. Вам буде не лише спокійніше, а й легше підібрати взуття дитині на прогулянку.
5. Якщо вчитель веде дітей до лісу, переконайтеся, що на кожних п’ятьох школярів припадатиме один дорослий супроводжуючий. Інакше за дітьми буде важко встигати!
Читайте також:
Дитина на вулиці без супроводу дорослих: як уберегти від небезпеки
6. Перед екскурсією принаймні один дорослий має сфотографувати всю групу на смартфон. Дітям можна сказати, що це на пам’ять. А дорослим фото знадобиться, аби швидше зорієнтуватися, чи не відстав хтось і хто саме.
7. Подбайте про одяг. Він має бути не лише по погоді та підходящий для активного відпочинку. В ідеалі куртка має бути яскравого кольору, помітного здалеку й у темряві. Якщо куртка темна, то, принаймні, шапка й шарф мають бути «кислотних кольорів.
8. Покладіть дитині в рюкзачок півлітрову пляшку води, печиво на перекус, вологі серветки й антисептик (щоби не витрачати на миття рук питну воду).
9. У кишені дитини має бути картка з ПІБ дитини, телефонами обох батьків і ще когось із родичів, кого можна «підняти по тривозі». Так, ваша дитина їх може знати напам’ять. Але буває й таке, що діти губляться і їх знаходять непритомними. Так із вами зв’яжуться одразу.
Читайте також:
Ожеледиця й мороз: убезпечте своїх дітей від травм і хвороб
10. Радимо давати дитині на екскурсії старий — кнопковий — мобільний. По-перше, дитина не відвертатиме увагу на іграшки у смартфоні (це є однією з основних причин, чому діти відстають від групи). По-друге, акумулятора в такому телефоні вистачить на кілька діб.
11. GPS-маячок, зашитий «на живу нитку» в кишені штанів чи курточки, — уже не розкіш. Найдешевші брелоки коштують нині від 200 гривень. Він допоможе знайти дитину в найвіддаленішій глушині, куди не сягає сигнал мобільного зв’язку. Встановіть на свій телефон програму відстежування маячка — і завжди будете знати, де перебуває ваша дитина. Згодиться і для лісу, і для міста.
Сподіваємося, така підготовка дасть вам змогу спокійніше відпускати дитину на тривалі екскурсії. Дбайте про безпеку, але думайте лише про хороше!
Читайте також:
Ігри з вогнем: як убезпечити дитину й оселю від пожежі