Навчальний тиждень №28: сягаємо космічних висот
Черговий дайджест підкаже, як батькам допомогти своїм окриленим школярикам підготуватися до занять і реалізувати новий проєкт
Цей тиждень, згідно зі стандартним навчальним планом, має припадати на квітень. Та якщо ваша дитина навчається, випереджаючи цей план, то до Дня космонавтики ви готуєтеся вже цієї п’ятиденки 🙂. Ось що робитимуть учні 1–4 класу — учасники проєкту «Світ чекає крилатих» упродовж 28-го шкільного тижня.
1 клас
У першому класі стартує соціокультурний навчальний проєкт «Космічна подорож». Діти добиратимуть літературні твори, цитати, пісні, цікаві факти про космос. Можливо, вашому синові / доньці знадобиться ваша допомога, щоб видрукувати якийсь текст або ілюстрацію для проєкту.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижня стартує навчальний проєкт із предмета «Всесвіт». У його межах школярі підготуються до гри «Що? Де? Коли?» Юні знавці навколишнього світу добиратимуть запитання з науково-популярних фільмів, дитячих енциклопедій тощо.
Підготуйте на уроки арт-технологій пластилін. Він знадобиться дитині для створення рельєфу на космічну тематику.
Учитель запропонує дітям екскурсію до планетарію — реальну або віртуальну.
2 клас
Другокласники теж у межах тижневого соціокультурного проєкту досліджуватимуть таємниці космосу. За потреби допоможіть вашій дитині знайти книжку про космос з інформацією на потрібну їй тему, видрукувати ілюстрацію тощо.
Головне, що мають знати батьки:
На уроці математики стартуватиме навчальний проєкт «Математика в таблицях, схемах, діаграмах». Працюючи самостійно над цим проєктом, ваш школярик повторить усе вивчене впродовж року, а також, непомітно для себе, заповнить прогалини в знаннях.
Для уроку арт-технологій підготуйте картон, папір і вторинні матеріали. Другокласники конструюватимуть космічну ракету. Ще дітям знадобиться альбом, пензлики й фарби для створення космічного пейзажу.
Під час уроку інформатики крилатики ознайомляться з основами кодування і декодування інформації.
3 клас
Темою соціокультурного тижневого проєкту в третьому класі стане розвиток космонавтики. Діти не тільки дізнаються багато нового про космос, а й про якості, необхідні дослідникам космосу, і як їх у собі виховувати.
Головне, що мають знати батьки:
Класовод або шкільний учитель астрономії проведе для дітей віртуальну подорож зоряним небом. Обов’язково поцікавтесь у свого школярика, що найбільше сподобалося і про що йому хочеться дізнатися більше.
На заняття з арт-технологій готуйте матеріали для пап’є-маше: папір, що добре просочується, і клей ПВА. Діти працюватимуть групами, створюючи моделі планет Сонячної системи. Пізніше цього ж тижня третьокласникам знадобиться акрилова гуаш, манка, клейові блискітки, яєчна шкаралупа, гофрований і/або кольоровий папір, фольга тощо — для декорування виготовлених моделей.
Під час уроку інформатики діти презентуватимуть результати проєктів, які втілювали на попередніх уроках із цього предмета.
4 клас
Четвертокласники, як і учні молодших класів, у межах нового тижневого соціокультурного проєкту вивчатимуть космос, зокрема досягнення України в космічній галузі. Якщо навчання відбувається в стінах школи, попросіть учителя надіслати в батьківський чат фото- або відеозвіт про захист проєкту.
Головне, що мають знати батьки:
На уроці англійської мови стартуватиме навчальний проєкт «Діагностувальні роботи лаксиків».
Цього тижня для уроків арт-технологій готуйте дріт і пластилін або глину — школярі конструюватимуть космічні об’єкти. А ще знадобиться альбом і гуаш із тонким пензлем, а також кілька видів круп — для аплікації.
Порада тижня: Наповніть канікули й вихідні корисними розвагами
Як організувати незабутні весняні канікули, щоб ваша дитина відпочила, відіспалася та, непомітно для себе самої, навчилася чогось корисного?
1. Створіть умови, щоб дитина фізично і психологічно відпочила від школи. Передусім дайте їй змогу відіспатися, якщо впродовж останньої чверті вона недосипала. Водночас важливо дотримувати певного режиму дня, виділивши час на допомогу по господарству, прогулянки, зустрічі з друзями. Врахуйте нинішні зацікавлення й потреби дитини, залучаючи її до планування дозвілля.
2. Навчіть сина / доньку самостійно виконувати нову побутову справу. Зробіть це у формі гри. Наприклад, разом із дитиною приготуйте обід або спечіть печиво. Але не просто так навчіть, а перетворіть процес на фільмування кулінарного ролика для ютубу. Хай дитина продемонструє на камеру нове вміння збивати яйця для омлету!
3. Організуйте віртуальну зустріч із другом / подругою дитини. Участь у зум-конференціях і вебінарах для нас уже звична справа, але в особистому житті ми чомусь рідко використовуємо можливості відеозв’язку. Чому б не влаштувати відеозустріч із друзями, які виїхали за кордон, і дізнатися, як їм живеться! Діти можуть провести одне одному екскурсію вулицею, на якій мешкають, обмінятися новинами, показати, за якими підручниками навчаються, зіграти в настільну гру тощо.
4. Улаштуйте родинний кіносеанс удома. На сімейній раді оберіть фільм для перегляду, підготуйте смачні снеки й напої. Можна розстелити покривало на підлозі перед екраном і посідати по-турецьки. Під час перегляду голосно смійтеся, давайте поради персонажам, уболівайте за них, коментуйте кіноляпи тощо. Гарантуємо: вам буде цікавіше спостерігати не за подіями на екрані, а за реакцією одне одного на них!
5. Спробуйте разом із дитиною новий для вас вид спорту. Фізична активність важлива для здоров’я та емоційного стану дитини. Знайдіть відео з дитячими тренуваннями, йогою чи танцями. Такі заняття допоможуть дитині підтримувати форму, а також розважать.
6. Обирайте на кожний день / вечір одну цікаву справу для всієї родини. Так ви зможете зробити вечори буднів або весняні канікули корисними й цікавими для вашої дитини, навіть у наших складних умовах. Головне — виявляйте творчість, враховуйте інтереси школярика й діставайте якнайбільше задоволення від спільного дозвілля!
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
20.03.2023