Тиждень навчання № 18: «Січень святковий»
Черговий дайджест розповість батькам про теми, яким будуть присвячені дистанційні заняття впродовж другого тижня карантину
Виховна тема тижня для всіх чотирьох класів, які займаються за освітньою системою «Світ чекає крилатих», — «Січень святковий». Хоча діти не зможуть працювати над проєктом у команді, вчитель усе одно намагатиметься додати дітям святкового настрою. Ми впевнені: всі діти, які в січні святкують дні народження чи іменини, отримають належні вітання від класовода та однокласників!
1 клас
Роботи в першачків буде чимало. Цього тижня діти навчаться кількох навичок, що реально потрібні в повсякденному житті (про них нижче). А поки що наголосимо на такому: першокласникам на дистанційному навчанні найважче з усіх школярів!
І не лише тому, що дистанційне навчання потребує користування Zoom чи ще якимись програмами. Діти навіть до школи ще як слід не звикли, а їхній навчальний рік із самого початку проходить в атмосфері невизначеності.
Допоможіть їм! Щовечора розпитуйте про те, що нового вони дізналися! Так ви допоможете їм краще запам’ятати вивчене.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На математиці першокласники навчаться рахувати монети та банкноти, вивчать поняття «вартість».
-
На заняттях «Всесвіту» школярики дізнаються основи догляду за свійськими тваринами. А ще навчаться доглядати домашніх улюбленців: котів, собак, рибок, папужок тощо.
-
Перевірте, чи є в дитини воскові олівці й акварельні фарби. Вони знадобляться цього тижня на уроці образотворчого мистецтва, якщо вчитель його буде проводити.
2 клас
Крім реалізації традиційного щомісячного святкового проєкту, діти мали б проходити психологічне тестування для визначення рівня мотивації навчання. Необхідний для поліпшення індивідуальної роботи з учнями захід довелося відкласти до кращих часів. Та нудно школярам не буде!
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Уроки української мови будуть присвячені вивченню будови слова, а ще діти навчаться користуватися тлумачним словником!
-
На математиці стартує навчальний проєкт «Знати таблицю множення як свої десять пальців».
-
На заняттях із «Всесвіту» другокласники мають презентувати результати проєктної діяльності та пройти вихідний тематичний селфі-аудит.
3 клас
Якби не карантин, третьокласники теж могли б пройти тестування на визначення мотивації навчання. А ще — створити усний журнал «Калейдоскоп цікавих фактів» про святкування Нового року. Зате на «дистанційці» вони вивчатимуть цікаві нові — і досить складні — теми з усіх предметів. Тримайте зв’язок з учителем — він підкаже, як допомогти вашому школярику!
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях із математики третьокласники розв’язуватимуть задачки на шлях, швидкість і час.
-
На одному з уроків української мови діти писатимуть стислий переказ тексту.
-
На інформатиці школярики навчаться основ роботи в текстових редакторах.
4 клас
Четвертокласники мали б проходити психологічне тестування на визначення рівня пізнавальної активності. Сподіваємося, класоводи знайдуть можливість провести його після повернення дітей до очного навчання.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На математиці діти вчитимуться розв’язувати новий тип задач на рух. Наприкінці тижня відбудеться вихідний селфі-аудит із цієї теми. А ще програмою передбачено навчальний проєкт «Фантастика Жуля Верна та наукові відкриття».
-
Заняття з інформатики буде присвячене підготовці презентації — слайд-шоу класного свята.
-
На «Всесвіті» діти завершать ознайомлення з Євразією та розпочнуть вивчення основних відомостей про Україну як одну з європейських країн.
Бонус для батьків: поради й підказки
Навіщо діти проходять у школі психологічне тестування на мотивацію до навчання чи на пізнавальну активність? У статті
Тест на пізнавальну активність: навіщо вашій дитині його проходити розповідаємо про те, що це — пізнавальна активність, навіщо її вимірювати й, головне, — як підвищити її рівень у дитини.
Під час карантину більшість батьків продовжують ходити на роботу, а дітей нерідко змушені залишати самих. У публікації
Ігри з вогнем: як убезпечити дитину й оселю від пожежі містяться підказки, чого слід навчити дитину, щоби не сталося трагедії.
«Пішла дитина до школи — і почала сутулитися!» — нерідко скаржаться батьки. Матеріал
Як виробити в дитини правильну поставу присвячений способам виправити ситуацію — причому не лише в дітей, а й у дорослих! Спойлер: змінювати поставу на краще треба всією родиною!
Бажаєте, аби ваша дитина навчилася цінувати свій і ваш час та ніколи не запізнювалася? Стаття
Час під контролем: 7 причин, чому дитина не встигає розповість, чому дитині це може не вдаватися й що з цим робити.
Прищепити дитині хороші манери — справа стратегічно важлива: добре виховані люди справляють краще враження, не губляться в нових соціальних ситуаціях і швидше добиваються успіху в кар’єрі чи бізнесі. Щоби добитися від вашої дитини постійного додержання правил хорошого тону, варто лише внести у ваше з нею повсякденне спілкування невеличкі зміни. Які саме — читайте в матеріалі
5 способів зробити дитину чемнішою
Вам хотілося б захистити вашу дитину від будь-яких прикрощів життя. Однак ви також хотіли б бачити її сильною особистістю, здатною впоратися з будь-якими проблемами й викликами. Які ж якості потрібно плекати в дитині, аби виростити її життєстійкою? Відповіді шукайте в статті
7 якостей життєстійкої дитини
Цитата тижня
Якщо ми вже заговорили про життєстійкість — це не просто вміння тримати удар долі та часом давати здачі. Маленькі діти взірцево життєстійкі — вони падають, але тут же встають і знову намагаються зробити крок. Вони не бояться мріяти та пробувати нове.
А ми, дорослі, цю науку забуваємо й часто боїмося змінити життя хоч трохи на краще: мовляв, я не зможу нічого змінити — ні у своєму житті, ні в житті інших людей. То навіщо пробувати?
От що сказав із цього приводу Далай-лама:
«Якщо ви вважаєте, що ви надто маленький, аби щось змінити, спробуйте проспати ніч із комаром».
Навіть маленька людина може змінити світ навколо себе — треба просто наполегливо пробувати різні способи — й один із них обов’язково приведе до успіху!
18.01.2021