Навчальний тиждень № 17: беремося за нові навчальні проєкти
Черговий дайджест розповість, що робитиме ваша дитина в школі впродовж першого тижня третьої чверті
Кожен урок у 1–4 класах, які навчаються за системою «Світ чекає крилатих», буде присвячений тваринам. Наскрізна тема не лише збагатить дітей новою інформацією, а й допоможе пов’язувати будь-які нові знання з уже наявними та зробить заняття набагато цікавішими!
Зауважимо ще й таке: перший урок кожного предмета розпочнеться селфі-аудитом. Так діти оцінять рівень наявних знань із теми та зрозуміють, як багато їм треба навчитися. А ще це допоможе їм налаштуватися на роботу після двотижневого відпочинку.
1 клас
У класі стартує тижневий соціокультурний проєкт «Фауна — тваринний світ планети. У його рамках діти навчаться основ піклування про домашніх улюбленців, дізнаються, у яких випадках тварини бувають небезпечні й навіть складуть інформаційний довідник на цю тему! А на предметі «Всесвіт» стартує навчальний проєкт «Мій домашній улюбленець».
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках математики першокласники вчитимуться записувати й розв’язувати свої перші задачі. А ще розбиратимуться з поняттями місткості, маси й вартості — на прикладах життєвих ситуацій.
-
Якщо уроки хендмейду відбуваються за стандартною програмою «Світ чекає крилатих», вашій дитині знадобиться пакет з-під соку чи молока для виготовлення пташиної годівнички. Пакет потрібно вимити й просушити, отож підготуйте його якомога раніше.
-
У програмі тижня — екскурсія до зоопарку, на виставку котів, собак, до зоомагазину тощо. Варто уточнити подробиці в учителя заздалегідь, аби в день екскурсії вдягнути дитину якнайзручніше.
2 клас
Другокласники теж поглиблюватимуть свої знання про тваринний світ. У рамках соціокультурного проєкту, присвяченого фауні планети, об’єднавшись у групи, діти шукатимуть і вивчатимуть вірші, пісні, загадки, прислів’я про тварин, добиратимуть кросводи й питання до вікторин. Учитель запропонує школярам створити інформаційний довідник «Сторінками Червоної книги» та поговорить із ними про профілактику педикульозу.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови діти розпочнуть навчальний проєкт, присвячений літературним творам про лікарські рослини.
-
На предметі «Всесвіт» ваш школярик обере один із низки навчальних проєктів на тему тварин. Обов’язково поцікавтеся його темою!
-
На уроці хендмейду діти вчитимуться складати оригамі. Тому перевірте, чи достатньо у вашої дитину нерозрізаних аркушів кольорового паперу!
3 клас
Учні третіх класів теж розпочнуть соціокультурний тижневий проєкт про тваринний світ Землі. Діти збиратимуть художні твори й цікаві факти про тварин, братимуть участь у конкурсах і вікторинах, намалюють плакат і створять леп-бук про одну з тварин.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з арт-технологій вашій дитині знадобиться фетр чи інша тканина для аплікації, а ще — аерозольний балончик збитих вершків для моделювання.
-
Цього тижня третьокласники мають обрати теми навчальних проєктів з української мови й усесвіту. Теми цих проєктів стосуватимуться тварин. А от на уроці математики стартуватиме навчальний проєкт «Величини в нашому житті».
-
На уроці інформатики школярики навчаться використовувати цифрові пристрої (окрім комп’ютера) для читання і словесного редагування текстів.
4 клас
Четвертокласники теж поглиблюватимуть свої знання про тваринний світ Землі та значення тварин у житті людини. Вони готуватимуть завдання до вікторин і конкурсів, підготують леп-бук про якусь тварину, створять анімалістичне оригамі, фотоколаж про улюблену тварину і проведуть дискусію про захист тварин і правильне поводження з ними.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках української мови ваша дитина розпочне навчальний проєкт «Казка про частини мови». А ще цього тижня на неї чекає складання тексту-опису. Зважаючи на тему тижня, природно, це буде опис тварини.
-
Уроки математики будуть присвячені розв’язуванню досить складного типу задач. Це задачі на рух назустріч, в одному й у протилежних напрямках.
-
На заняттях із предмета «Всесвіт» стартує навчальний проєкт «Україна — європейська країна».
Бонус для батьків: поради та підказки
Коли йдеться про домашніх улюбленців, то найбільше клопоту батькам завдає момент, коли дитині набридає піклуватися про свій живий подарунок. Аби у вашому житті не було розчарувань, скандалів і розбитих собачих сердець, пропонуємо кілька порад у статті
Що робити батькам, коли дитина просить собаку
Коли дитина після тривалих канікул знову йде до школи, хороші батьки тривожаться, чи не забула вона правил безпеки на вулиці й дорозі. Сподіваюся, у статтях
Дитина на вулиці без супроводу дорослих: як уберегти від небезпеки і Як навчити дитину обережної поведінки на дорозі
Ігри з вогнем: як убезпечити дитину й оселю від пожежі
А для мам, які місця собі не знаходять від тривоги, коли їхні сини чи доньки на прогулянці з класом, — наш матеріал
Що робити батькам, аби дитина не загубилася під час екскурсії до лісу.
Насамкінець порушимо найбільш актуальну тему зимового сезону — гострі респіраторні захворювання.
Чи добре ви захистили дитину від ГРВІ та грипу? 12 підказок для батьків
Бажаємо злагоди та здоров’я вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
10.01.2022