Тиждень № 15: підбиваємо підсумки семестру
Цього тижня діти продемонструють знання і навички, здобутих за семестр, а батьки мають їм у цьому посприяти…
У передсвятковому календарі школярів, які навчаються за освітньою системою «Світ чекає крилатих», — випробування, випробування й ще раз випробування. Мало не щодня — практичні та діагностувальні роботи, селфі-аудити, підбиття підсумків проєктної роботи.
А ще ж Миколайчик у ніч на суботу прийде… Забули, ні? Якщо ви за ці вихідні не згадали про ялинку, доведеться поставити її до вечора п’ятниці! Терміново займіться ялинкою та подарунками від святого Миколая!
Діти, безумовно, старатимуться в школі та радуватимуть вас удома чемною поведінкою та виконанням хатніх обов’язків. А вам, шановні батьки, радимо набиратися терпіння перед канікулами й заручитися підтримкою рідних і близьких у догляді за дитиною.
Канікули, нагадаємо, розпочнуться на Різдво західного обряду — у п’ятницю, 25 грудня (до речі, у дорослих це теж буде вихідний). Закінчитися відпочинок від уроків має 10 січня. А як буде насправді, залежатиме від епідемічної ситуації у вашому регіоні та рішення місцевої влади і/або Кабміну.
Можливість коронавірусного локдауну аж до кінця січня дуже й дуже реальна. Тож, шановні батьки, готуйте запасні варіанти, щоби ваші школярики не залишалися вдома геть самі, поки ви будете на роботі.
1 клас
Зазвичай у цей період діти готуються до святкової ялинки. Чи буде вона і в якій формі відбудеться — вирішить адміністрація школи. Тим часом у класі стартує тижневий проєкт «Грудень святковий». Так чи інакше, але якщо вас не перевели на «дистанційку», свято буде — хоча б невеличке і в класі.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Батькам слід готуватися до батьківських зборів. У якій формі та коли вони відбудуться — уточніть у вчителя-класовода. А самі будьте готові відпрошуватися у керівництва чи приєднатися до Zoom-конференції одразу після закінчення робочого дня.
- Ваш школярик вправлятиметься в читанні тексту різними темпами. І ви можете допомогти йому: час від часу влаштовуйте вдома гру: читаємо вголос, затиснувши в зубах олівець. Це смішно, трішки може тексти слинка, але ця вправа надзвичайно корисна для чіткої вимови!
- Дітям знадобиться кольоровий папір і картон: на хенд-мейді вони створюватимуть ялинкові прикраси.
2 клас
Тижневий проєкт у другому класі присвячується календарю грудня. Діти вітають батьків із професійними святами, а однокласників — з днем народження чи іменинами, якщо вони припадають на грудень. Можливо, дитина попросить вас допомогти в пошуку та вивчення віршів, пісень, прислів’їв чи в підготовці костюма для міні-концерту.
Уточніть у вчителя, коли діти писатимуть листа Діду Морозу. Цікаво, що ваша дитина хоче отримати в подарунок цьогоріч?
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Упродовж тижня вчитель проведе з дітьми інструктаж із поведінки під час ожеледі. Попросіть школярика розповісти ці правила безпеки родині. Йому буде не зайве повторити їх ще раз!
-
На урок образотворчого мистецтва дайте дитині фартушок і пакуночок мокрих серветок. У класі малюватимуть візерунки з диво-квітів — пензликом і пальцями. Тож цього дня — тільки одяг, який легко відіпрати!
-
Упродовж тижня за програмою мають відбутися вихідні селфі-аудити з англійської та математики.
3 клас
Тема цього тижня — святá грудня. Діти вітатимуть іменинників першого місяця зими, а також батьків, які відзначають професійні свята. А ще діти почнуть писати підсумкові діагностичні роботи та проводити селфі-аудити вивченого матеріалу.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Налашуйте вашого школярика на демонстрацію здобутих знань і набутих умінь: його чекає селфі-аудит з англійської мови, а також проєкт зі створення власного мініфільму/мультфільму на інформатиці!
-
Готуйтеся до батьківських зборів цього тижня. Уточніть у вчителя час і форму їх проведення!
-
Чули про об’ємну паперопластику? Саме в цій художній техніці діти виготовлятимуть ялинку на уроці образотворчого мистецтва. Тож поповніть запаси кольорового двостороннього картону та інших «витратних матеріалів» для саморобок. У класі відкриється Майстерня святого Миколая — діти виготовлятимуть ялинкові прикраси та благодійні подарунки.
4 клас
Усі проєкти — і навчальні, і виховні — цього тижня так чи інакше стосуються свят грудня: і професійних, і релігійних, і днів народження та іменин. Однак не дозвольте дитині занадто розслабитися в очікуванні свята: поточний і наступний шкільні тижні підсумовують увесь семестр!
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Шкільний психолог та класовод можуть цього тижня провести тестування на виявлення рівня інтелектуальної активності дітей. Учитель обов’язково поінформує вас про результати.
-
Готуйтеся до батьківських зборів. Учитель, імовірно, проведе їх у формі workshop. Заздалегідь уточніть це у класовода — можливо, доведеться відпрошуватися заради зборів із роботи!
-
Цього тижня буде перший із серії вихідних селфі-аудитів — з англійської мови. А на додачу — багато-багато нового матеріалу з інших предметів. Школярику цього й наступного тижня треба добряче попрацювати — тож потурбуйтеся, аби дитина щодня якісно висипалася й добре снідала. Це забезпечить її уважність на уроках!
Бонус для батьків: поради й підказки
У перших класах пройдуть виховні диспути «Як не губити час». Учитель щодня приділяє багато зусиль, аби діти все встигали і вчилися планувати свої дії. Але чи навчиться молодший школяр раціонально розподіляти свій час, залежить передусім від виховання в родині. Навчити дитину основам тайм-менеджменту допоможе стаття
Як навчити дитину встигати.
Всесвітній день вдячності припадає на початок січня. Тому тему вдячності та благодійності діти «освоюватимуть» у грудні. Про вигоди від уміння бути вдячним і як прищепити цю якість своїм дітям, читайте в статті
Як виростити по-справжньому вдячну дитину.
Звідки береться булінг? Виявляється, багато що залежить від виховання, яке отримує кожна дитина у власній родині. Читайте нашу нову статтю — і дізнайтеся,
як виховати дитину, яка ніколи не приєднається до цькування і вже точно не стане ініціатором булінгу.
Для батьків, які не хочуть підводити своїх дітей, а прагнуть завжди досягати з ними взаєморозуміння, даруємо нову статтю
Що робити, якщо дитина не хоче йти до школи.
Нас запитали, з якою метою ми включили в навчальну програму елементи ментальної математики. Навколо навчання дітей екзотичному способу рахунку точиться багато суперечок. Нова публікація на нашому сайті пояснює,
навіщо ми змушуємо дітей обчислювати в умі.
Також ми підготували відповідь на запитання батьків, чому «окрилені» діти вчаться читати «спотворені» тексти: з обрізаними буквами, перевернутими складами чи переплутаними словами. Сподіваємося, наше пояснення допоможе вам розібратися,
чому в посібниках-журналах так багато «спотворених» текстів!
Цитата тижня
На порозі — Миколайчик. Телевізор нам нав’язує уявлення, що в новорічно-різдвяні свята найважливіше — придбати купу подарунків. Однак ми кладемо під ялинку не речі, а наше ставлення до того, кому їх даруємо. Ми виражаємо свою любов не цінником на подарунку, а увагою, з якою підібрали ту чи ту річ.
Сьогодні процитуємо відомого американського казкаря Доктора С’юза. У казці «Як Ґрінч украв Різдво» він написав:
«Можливо, Різдво не приходить із крамниці… Можливо, Різдво… це дещо більше».
Якщо ви не можете купити дитині ту модель смартфона, яку вона хоче, — це означає, що вам потрібно увімкнути увагу та уяву — і придумати, чим ще можна щиро порадувати і здивувати сина чи доньку. Пам’ятайте, ви виховуєте не маленького шопоголіка, а гідну людину!
Веселого вам Миколайчика!
14.12.2020