Незвичайні свята квітня (частина І)
Свято їстівних книжок, іменини моркви та коли вітати з професійним святом вебмайстрів і танцювати рок-н-рол.
1 квітня — День їстівної книжки
Любителі читання нерідко кажуть: «Цю книжку треба перетравити, щоби зрозуміти» або «Я просто смакував кожне слово в цьому творі». Так, задоволення від книжки часто порівнюють із насолодою від кулінарних шедеврів.
Врешті-решт комусь спало на думку створити книжку, яку можна спробувати не лише читати, а й на смак. У багатьох країнах світу проводять виставки та конкурси книг, які справді можна з’їсти. Приміром, ви можете спекти торт у вигляді розгорнутої книжки й харчовим принтером надрукувати чорним шоколадом текст на сторінках із білого шоколаду. Або ж виготовити кулінарний шедевр, що якимось чином стосувався би книжок.
Та цього дня увагу приділяють не лише їстівним книжкам. У фокусі також — книжки про їжу. Так що це також свято для всіх авторів і читачів збірок рецептів, а також книжок, у яких чільне місце відводиться описам їжі, кулінарним традиціям і харчовим продуктам.
4 квітня — День вебмайстра
Неофіційне свято фахівців, які будують і налагоджують Інтернет-сайти, з’явилося відносно недавно — 2010 року. Дату для нього — 4.04 — обрали не випадково. Коли на сайті збій, то ви, клацаючи по посиланню, бачите не потрібну вебсторінку, а повідомлення: «Помилка 404 — запитувана сторінка відсутня». У таких випадках власники сайта кличуть вебмайстра, який розбирається, чому зникла сторінка, і виправляє технічну проблему.
Отож якщо в колі ваших знайомих є люди, які займаються будівництвом і ремонтом сайтів, обов’язково їх привітайте! Адже офіційного професійного свята в них ще немає…
4 квітня — Всесвітній день моркви
Починаючи з 2003 року, 4 квітня світ вшановує смачний і корисний для здоров’я овоч. Жовтогарячі, червоні, жовті й пурпурові хрусткі корінці сприяють здоров’ю шкіри, волосся, печінки, зору та навіть поліпшують настрій!
Із сирої та вареної моркви роблять не лише салати та закуски. Морква — один із найсолодших овочів на землі! Більше цукрів містять лише цукрові буряки. Отож із моркви навіть печуть торти!
Відсвяткуйте це свято, випробувавши разом із дитиною новий кулінарний рецепт, головним інгредієнтом якого буде морква. А якщо у вас зовсім не буде часу чи натхнення, просто наріжте моркву повздовжніми смужками та похрумтіть нею, вмочаючи смужки у якийсь соус.
5 квітня — Міжнародний день супу
Щороку 5 квітня у світі вшановують усі види супів та їхніх творців. Вчені вважають, що супу як самостійній страві вже більш як 9000 років! Учені вважають, що суп винайшли, щойно люди навчилися робити посуд, у якому можна було його готувати.
Первісні люди могли зварити страву, що була схожою на суп, у шкіряних чи берестяних місткостях. Оскільки такий «посуд» не можна було підвішувати над вогнем, стародавні домогосподарки розпікали в багатті кілька річкових каменів і по одному опускали їх у суп. Завдяки розпеченому каменю рідина нагрівалася до кипіння. Коли камінь охолоджувався, його повертали в багаття, а в суп клали новий.
За свою історію людство винайшло тисячі рецептів гарячих і холодних, м’ясних, рибних, овочевих, грибних та інших супів. Бувають супи із морських водоростей, устриць і медуз; існує чимало рецептів фруктових супів. Професійні кулінари створюють супи з кокосового молока, твердого сиру, овочевих пюре…
Відсвяткувати це свято можна, приготувавши улюблений суп. Також можна спробувати новий рецепт, залучивши до кулінарного експерименту всю родину.
12 квітня — Всесвітній день рок-н-ролу
Після Другої світової війни, коли весь світ оговтувався після воєнних лихоліть і осмислював нову загрозу, яку несе ядерна зброя, люди запрагли просто жити, веселитися й насолоджуватися життям щосили. На цій хвилі виникла незвичайна, «дика», трохи божевільна музична течія, для якої створили нові — електричні! — музичні інструменти. Виник майже непристойний для скромних 50-х років танець рок-н-рол («крутись і вертись»).
Уперше це слово на позначення типу музики використав ді-джей Алан Фрід, який увімкнув запис у радіоефірі штату Огайо в США. У класичному рок-н-рольному ансамблі музиканти застосовували спочатку піаніно, саксофон, контрабас і ударну установку. Піаніно й контрабас згодом замінили на дві електричні гітари (соло й ритм), а контрабас — бас-гітарою.
Рок-н-рол спочатку шокував публіку. У багатьох країнах його навіть забороняли! А потім він захопив світ і кардинально змінив музичну, танцювальну, взагалі молодіжну культуру. Нині рок-н-рол і багато похідних від нього стилів зайняли заслужене місце в історії музики й танцю.
12 квітня — День скаута в Україні
Скаутські організації в Україні виникли ще на початку ХХ століття. А день скаута запровадили аж у 2008 році — для сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні.
Національна організація скаутів України, яка діє з 2007 року, є членом Всесвітньої організації скаутського руху. До неї входять організації «Пласт», СПОК та СІЧ. Мета скаутського руху — виховувати з дітей і юнацтва гідних громадян, прищеплювати їм високі моральні й етичні цінності, розвивати їх фізично, інтелектуально, суспільно й духовно.
Скаути долучаються до благодійності, волонтерства, громадських заходів, навчаються різноманітних умінь і навичок, відпочивають у скаутських літніх таборах, беруть участь у різноманітних спортивних змаганнях тощо.
16 квітня — Всесвітній день голосу
Ініціювали це свято в Бразилії 1999 року. Місцеві фахівці ларингології, лікарі-терапевти, логопеди та викладачі співу вирішили привернути увагу до проблем людського голосу.
Завдяки нашій здатності видавати звуки ми можемо спілкуватися та співати! А будь-які проблеми з голосовим апаратом чи нервовою системою, які призводять до часткової чи повної втрати цієї здатності, просто-таки ламають життя багатьом людям.
Це свято використовують для підвищення обізнаності звичайних людей про те, як запобігати проблемам із голосом та як допомогти собі та близьким людям у разі захворювань голосового апарату. Крім того, цей день — чудова нагода дізнатися більше, як поліпшити свою дикцію, керувати тембром і гучністю голосу, а також навчитися мистецтва артистичного голосу.
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
25.03.2021