Незвичайні свята березня (частина II)
Коли й навіщо вимкнути світло у квартирі, читати Толкіна і святкувати ще один Новий рік
19 березня - Міжнародний день клієнта
Цінність товару чи послуги визначається не їх вартістю, а задоволенням чи користю, які вони несуть споживачам. Тому кожна компанія цінує думку своїх клієнтів - покупців її товарів чи послуг.
А ще кожна людина любить відчувати себе особливою, хоче отримувати якісне і чемне обслуговування. Зважаючи на це, 2010 року одна литовська компанія запропонувала бізнес-спільноті запровадити День клієнта. Цього дня компанії розсилають вітальні листівки своїм споживачам, проводять акції, пропонують нові товари й послуги та сюрпризи - щоб їхні клієнти відчули, як їх цінують і поважають.
Міжнародний день клієнта - це також нагадування всім людям, чим вони б не займалися, що їхня праця має користь, цінність і значення для інших людей. Адже якщо ви щось вирощуєте, виготовляєте, створюєте чи надаєте якісь послуги - отже, у вас теж є клієнти. Якої вони думки про якість вашої роботи?
20 березня - Міжнародний день щастя (International Day of Happiness)
Виявляється, щастя - основоположна мета людства, на думку ООН, - напряму пов’язане зі здоров’ям і довголіттям. Усі люди, які дожили до сотого дня народження, вважають себе щасливими людьми, хоча їхні життєві обставини дуже різні.
За висновком психологів, щастя не залежить від багатства чи стану здоров’я. Адже це - вміння радіти навіть найменшим дрібницям, знаходити задоволення в кожному моменті життя, цінувати те, що маєш, і дарувати увагу і любов близьким людям.
Цей день можна відсвяткувати, подякувавши долі за все хороше, що маєш у своєму житті, поспілкувавшись з близькими людьми, зайнявшись улюбленою справою.
21 березня - Навруз (весняний Новий рік у Середній Азії та Індії)
Цьому святу весняного рівнодення вже більш як 3000 років! Започаткували Навруз (або Новруз) у Хорасані (північно-східний Іран) первісні землероби. І разом з умінням обробляти землю і вирощувати врожай це свято перейняли всі народи регіону.
Це свято відкриває рік землероба. Після нього починають розпушувати землю, сіяти та саджати. Тож до настання Наврузу люди влаштовували генеральне прибирання і в оселі, і на обійсті, віддавали всі борги, закінчували незавершені справи. Не лише тому, що хотіли зустріти Новий рік у спокої, чистоті й порядку - а й тому, що після свята починалася гаряча пора - весняний день рік годує.
На стіл виставляли здебільшого пісні страви - у більшості народів їх має налічуватися сім. А найвідомішою святковою стравою була по-особливому приготована пророщена пшениця - сумаляк.
Новорічне свято рівнодення відзначають на світовому рівні. 21 березня закріпила в календарі ООН Генеральна Асамблея - за ініціативою Індії, Албанії, Ірану, Туркменістану, Азербайджану, Туреччини, Афганістану, Киргизстану, Таджикистану, Казахстану та Македонії.
22 березня - День Балтійського моря
Це одне з наймолодших морів світу поряд з Чорним. Ще близько восьми тисяч років тому воно було великим озером. А десь чотири тисячі років тому земля, яка відділяла його від океану на півночі, опустилася. Так озеро з’єдналося з океаном.
Балтійське море мілке - в середньому його глибина сягає всього 50 метрів. Його екологічний стан нині стрімко погіршується: у часи Другої світової війни на його дні поховали багато контейнерів з хімічною зброєю. Море пороз’їдало металеві бочки, і тепер токсини проникають у воду, отруюючи довкілля.
Саме тому Гельсінська Конвенція 1986 року ухвалила святкувати щороку 22 березня День Балтійського моря. Ця дата - чудовий привід нагадати громадськості про екологічні проблеми цієї водойми та цінувати й раціонально використовувати її природні багатства.
25 березня - день читання творів Толкіна
Це неофіційне свято започатковане 2003 року Товариством Толкіна - громадою прихильників творчості автора “Володаря кілець”, “Гобіта” і багатьох інших фантастичних творів. Книжки Джона Р. Р. Толкіна стали шалено популярними в усьому світі ще до виходу знаменитих кіноекранізацій.
Свято читання творів Толкіна припадає на день, коли гобіт Фродо кидає кільце Всевладдя у жерло вулкану, чим позбавляє чарівної сили Темного володаря і забезпечує перемогу добра над злом. Відзначають свято, природно, читанням улюблених сторінок фентезійної трилогії, книжки про походеньки гобіта Більбо за Імлисті гори або “Сильмариліону” - збірки міфології вигаданого Толкіном світу - Середзем’я.
27 березня - Година Землі
Година Землі - це масштабна акція, покликана нагадати людям про необхідність ощадливо використовувати природні ресурси та берегти нашу планету. Щороку у Годину Землі в 180 країнах світу на годину (цього року - з 20:30 до 21:30 з місцевим часом, у годину пікового навантаження на електромережі) відключають підсвітку на архітектурних спорудах, вимикають світло в офісах, а бажаючі приєднатися до акції громадяни - і світло в домівках, телевізори, інші електроприлади. Таким символічним жестом громадськість визнає необхідність приділяти більше уваги проблемам довкілля та заощаджувати ресурси.
28 березня - Перехід на літній час
У ніч з 27 на 28 березня потрібно перевести годинники на одну годину вперед. Україна, як і завжди в останню неділю березня, перейде на літній час.
Між тим, у парламенті планують скоро голосувати за законопроєкт про скасування переведення стрілок двічі на рік. Більшість учених вважають, що літній/зимовий час не економить електрики, а от помітної шкоди організму таки завдає!
Більшість громадян України підтримують скасування переведення стрілок. Однак єдиної думки, на якому часі - літньому чи зимовому - залишися, немає. Законопроєкт пропонує зробити постійним зимовий час. А частина суспільства вважає, що краще раніше вставати, ніж мати довгі, темні вечори. А якої думки про це ваші діти?
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
5.03.2021