Незвичайні свята березня (частина І)
Коли вітати з професійним святом діджеїв, сипати компліментами та вивчати значення імен друзів
На допомогу вчителям молодшої школи та батькам, які прагнуть привнести в будні своїх дітей більше радісних несподіванок і приємних сюрпризів, пропонуємо календар незвичайних свят із різних куточків світу. У нашій публікації ви знайдете чудові приводи влаштувати родинне свято. Обирайте на свій смак, оголошуйте дітям про це заздалегідь — і впродовж кількох днів до події діти житимуть у передчутті свята. Повірте, наприкінці найдовшої в навчальному році чверті їм це дуже-дуже потрібно!
1 березня — Всесвітній день кішок (International Cat Day)
Цього дня по всьому світу вшановують найулюбленіших тварин світу — котиків. Нині вони — головні не лише в наших домівках, а й в Інтернеті! Цей день стає чудовим приводом дізнатися більше про свого пухнастого улюбленця або побалувати його чимось смачненьким, новою іграшкою чи доглядом.
1 березня — Всесвітній день компліментів
Крім того, цього самого дня відзначають Всесвітній день компліментів — свято, покликане нести щастя та збільшувати працездатність людей — адже відомо, що щасливі люди якісніше і старанніше працюють. А що краще підніме настрій, ніж щирий комплімент?
Ініціювали неофіційне свято компліментів 2001 року в Нідерландах. Нині його відзначають у багатьох країнах Європейського Союзу.
5 березня — День «Дізнайся, що означає твоє ім’я»
Ініціював це свято американець Джеррі Хілл 1997 року. Йому закортіло дізнатися, що означають і звідки походять його ім’я і прізвище. І справді привід для святкування: це немовби ще одні іменини!
Свято набуло надзвичайної популярності в США, а затим і в багатьох інших країнах Далеко не кожен може простежити свій родовід більш як на два-три покоління. А от імена та прізвища — і власні, і дудусів-бабусь — можуть містити чимало підказок і несподіваних значень.
Відсвяткувати цей день можна, пошукавши значення свого імені в словниках імен, а також інформацію про походження свого прізвища та про відомих людей (історичних постатей), які його носили.
9 березня — Міжнародний день діджея (World DJ Day)
Усі дітлахи (та й багато дорослих, щиро кажучи) обожнюють веселитися й танцювати під запальну електронну музику. А веселощам на танцмайданчиках ми завдячуємо «королям вечірок» — диск-жокеям, або, як їх називають нині, діджеям.
Діджеї ретельно добирають музику до тематики вечірки, міксують різні музичні твори й навіть стилі, створюють власні композиції — все, аби «запалити» зал, змусити танцювати навіть тих, хто прийшов на вечірку лише з поваги до бажань друзів. Однак день діджея — це не лише професійне свято цих музикантів. Це свято… допомоги дітям!
Упродовж цілого тижня перед 9 березня в багатьох країнах світу відомі діджеї та радіостанції, музичні телеканали й студії звукозапису проводять благодійні вечірки та концерти. Зароблені на цих заходах кошти передають сиротинцям, іншим благодійним організаціям, які допомагають дітям.
Більш того, багато діджеїв підтримують цю традицію, навіть не долучаючись до “чужих” акцій. Вони передають зароблений у ніч на 9 березня гонорар на користь знедолених дітей. Погодьтеся, такі вчинки варті пошани й подяки!
12 березня — Міжнародний день сну
Дослідники мозку зібрали за останні десятиліття чимало доказів того, що від якості й тривалості сну залежить не лише фізичне, а й розумове та емоційне здоров’я людини! Під час глибокого сну мороз буквально влаштовує кожній своїй клітині душ — спеціальна рідина вимиває з них токсичні відходи життєдіяльності. І якщо людина недосипає, вона не дає мозку достатньо часу, щоб той повністю позбувся шкідливих речовин. А це негативно впливає на якість мислення, настрій і самопочуття й дорослих, і дітей.
Молодшим школярам для повного відновлення зазвичай потрібно близько 10 годин сну на добу. Дорослим — щонайменше сім із половиною годин. Тому медики закликають: хочете жити довго й щасливо, легко й успішно навчатися, не забувати нічого важливого і зберігати увагу впродовж робочого дня — висипайтеся!
Саме тому сну і присвятили окреме щорічне міжнародне свято. Це чудовий привід переглянути свій режим дня і змінити його на краще, відвівши більше часу на приємну оздоровлювальну процедуру — солодкий сон.
14 березня — Міжнародний день планетаріїв
Наука про космос — Землю, Сонце, інші зорі, галактики, походження Всесвіту — неймовірно цікава. Деякі відкриті астрономами й астрофізиками космічні явища перевершують за своєю незвичайністю найвибагливіші фантастичні твори!
Популяризувати ці знання в доступній, зрозумілій нефахівцям формі покликані «храми астрономії» — планетарії. Саме там традиційно читаються лекції та демонструються науково-популярні фільми про зоряне небо, Сонячну систему тощо.
Свято, яке вперше відзначили в Італії 1990 року, швидко розповсюдилося на кілька країн Європи, зокрема й Україну. Воно припадає на найближчу перед весняним рівноденням неділю.
16 березня — День, коли все, що робиш, виходить правильно
Рідко в якої людини забагато оптимізму та впевненості у своїх силах. Якщо у вас, як і в більшості, бувають дні, коли щось (або й усе, за що візьмешся) не виходить, — це свято для вас просто необхідне!
Відзначати його надзвичайно просто. Постійно собі повторюйте: «Сьогодні в тебе все вийде!», «Все, що відбувається, — на краще, так має бути», «Усе буде добре!». А щоби дійсно виходило правильно, заплануйте хоча б одну справу, яка приносить вам щире задоволення, зустріньтеся чи хоча б телефоном поспілкуйтеся з найкращим другом/подругою, а ще — побалуйте себе чимось приємним!
18 березня — День абсолютно неймовірної дитини
Щороку в третій четвер березня громадська організація Camp Fire, що підтримує багатокультурний і різнобічний розвиток дітей, відзначає особливе свято. Воно надихає дітей на навчання, творчість, розвиток своїх здібностей.
Найкращий спосіб допомогти дитині вільно виражати себе і всебічно розвиватися — показати їй, яка вона унікальна, який неймовірний у неї потенціал. На думку психологів і педагогів з усього світу, батьки та родичі можуть підвищити самооцінку дитини, допомогти їй стати більш відповідальною, активною, творчою. Головне — хвалити зусилля дитини у сферах, розвиток яких цілком залежить від її праці над собою, а також заохочувати похвалою правильну поведінку щодо інших людей і тварин, відповідальне ставлення до навчання чи хатніх обов’язків, чемну поведінку і стриманість.
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
4.03.2021