Навчальний тиждень № 3: у фокусі - здоров’я й безпека
Які навчальні проєкти розпочне ваша дитина і чи купили ви все необхідне для занять?
Увесь цей тиждень пройде під знаком здорового способу життя та безпечної поведінки. Ваші сини й доньки, вивчаючи основи наук і мистецтв, одночасно дізнаються і правила безпечної поведінки, і як вести здоровий спосіб життя. Вони розберуться, чому ті чи інші дії корисні, шкідливі чи небезпечні. Більш того, на уроках школярі засвоять і відпрацюють навички, необхідні в реальному житті! Головне, аби вдома вони отримували необхідне їм схвалення, а батьки у розмовах підтверджували те, що діти вивчили у школі.
1 клас
Учні першого класу братимуть участь у тижневому колективному проєкті “У країні Нехворайці”. Виконуючи цей проєкт, діти дізнаються більше про профілактику хвороб і гігієну та засвоять кілька правил здорового способу життя. Традиційно результати проєкту діти презентують наприкінці тижня.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Діти завершили повторення й починають отримувати нові знання. Перед вивченням кожної нової теми діти зазвичай здійснюють вхідний селфі-аудит. Це зацікавлює дітей і мотивує їх дізнатися більше!
-
На уроці хендмейд-мистецтва вчитель запропонує школярам створити гольницю (сподіваємося, ви приготували все необхідне для цієї поробки ще на вихідних), а на музиці дитина дізнається, що таке ритм і яким він буває. Якщо ви далекі від музики, обов’язково дізнайтеся про це більше. Радимо за можливості слухати всі музичні композиції, які пропонуються у підручнику. З часом ви здивуєтеся, скільки цікавого й корисного дитина дізнається у школі про мистецтво. А ще вам завжди буде про що поговорити з сином чи донькою!
-
Учитель організує учням, які цього потребують, зустріч із логопедом, і надасть рекомендації їхнім батькам. Обов’язково до них прислухайтеся! Поліпшення вимови піде дитині лише на користь.
2 клас
Другокласники в рамках тижневого соціокультурного проєкту теж подорожуватимуть країною здоров’я. Діти дізнаються правила збереження здоров’я зубів і зору, загартовування й профілактики інфекційних хвороб, а також пригадають правила переходу вулиці та поведінки на дорозі.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
Відбудуться вхідні селфі-аудити з математики й української мови. Нагадаємо, селфі-аудити призначені зацікавити дітей новою темою, породити в них запитання й мотивувати до старанного навчання.
-
У рамках вивчення театрального мистецтва дітей можуть повести на екскурсію до театру чи театрального гуртка. Чи відбудеться вона, залежить від можливостей школи й епідемічної ситуації у вашому регіоні. Уточніть це питання у вчителя.
-
На математиці діти розпочнуть навчальний проєкт на тему простих і складених задач.
3 клас
У третьому класі теж стартуватиме тижневий спільний проєкт, присвячений здоров’язбереженню, правилам здорового життя, профілактиці шкідливих звичок і безпечної поведінки. Медичний працівник школи може розповісти дітям про важливість для здоров’я пиття якісної води. А впродовж тижня вчитель звертатиме особливу увагу на підтримання охайного вигляду учнів й учениць та порядку в їхніх речах.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з англійської, української мови, математики й всесвіту діти пройдуть вхідні селфі-аудити. Наголошуємо: це не оцінювання рівня знань, а створення можливості для дитини порівняти рівень своїх знань після вивчення теми з тим, що був до її проходження! Видимий результат (“Ого, як багато нового я навчи(вся/лася)!”) мотивуватиме школяриків старатися.
-
Стартують одразу кілька навчальних проєктів: з української мови (“Цікаве про абетки”), математики (“Задачі з бабусиної скриньки”), всесвіту (“Багатошарові рідини”).
-
Цього тижня вашим синам і донькам знадобляться гуаш, акварель, пензлики, палітри, папір і картон. Перевірте також, чи є вдома воскові олівці. Вони знадобляться через тиждень, тож у вас достатньо часу їх придбати.
4 клас
Четвертокласники виконуватимуть тижневий соціокультурний проєкт на тему здоров’я та спорту. Вони створять ментальну карту про здорове тіло, проведуть майстер-класи, присвячені окремим видам спорту, візьмуть участь у квесті та пройдуть тренінг з безпечної поведінки на дорозі.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках української мови діти розпочинають читацький челендж, присвячений творам усної народної творчості. Крім того, на одному із занять вони напишуть есе про життя і здоров’я як найбільший скарб кожної людини.
-
На математиці школярі починають вивчати числа і дії з числами в межах 1000. Стартує навчальний проєкт “Цікаве обчислення: незвичне множення”.
-
На заняттях з предмета “Всесвіт” учням й ученицям запропонують навчальний проєкт “Мій дослід”.
Хочете завжди бути готовими до уроків образотворчого та хендмейд-мистецтва? Завантажуйте на нашому сайті списки необхідних матеріалів й інструментів для цих занять - для кожного класу!
Не впевнені, що дитина достатньо знає, як слід поводитися в різних ситуаціях на дорозі? Подаємо перевірочний список правил, які має знати й додержувати молодший школяр. Читайте, щоб переконатися: ваша дитина знає всі необхідні правила! Дізнайтеся,
Що має знати дитина про поведінку на дорозі.
Однак знати й додержувати - не те саме! Дитина може вивчити теорію, однак у реальній ситуації запанікує чи просто забуде необхідне правило. Навичку виконання правил слід відпрацьовувати. Як саме це робити - читайте у статті
Як навчити дитину обережної поведінки на дорозі
Темою тижня для всіх класів, що навчаються за системою “Світ чекає крилатих”, є охорона життя і здоров’я. Ми впевнені, що ви робите все, аби вберегти дитину від ковіду. Однак пандемія не скасувала решту видів ГРВІ! Вересень з його мінливою погодою - час перших застуд. Чи все ви робите, аби вберегти від них дитину? Можливо, у нашій статті ви знайдете одну-дві нові для вас поради:
Чи добре ви захистили дитину від ГРВІ та грипу? 12 підказок для батьків.
Дитина довго збирається вранці до школи, ніяк не може взятися до уроків, відтягує виконання неприємних хатніх обов’язків? Ви можете скоригувати цю поведінку без значних нервових втрат. Виявіть організованість і трішки наполегливості -
Допоможіть дитині стати організованою
Ще одна публікація, покликана допомогти вибудувати день школяра так, щоби час витрачався ефективно:
Що дитина має зробити вдома після школи: пам’ятка для батьків
Розмова про здоровий спосіб життя й безпеку буде неповною без теми запобігання шкідливим звичкам. Пропонуємо кілька підказок про те,
Як говорити з дитиною про шкідливі звички.
Сподіваємося, у нашому тижневому дайджесті ви знайшли для себе один-два моменти, які стануть у нагоді впродовж цієї п’ятиденки, а в наших публікаціях за посиланнями вгорі - спосіб рішення хоча б однієї вашої проблеми. Бажаємо успіху вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
13.09.2021