Що робити батькам, аби новорічна ялинка в оселі не стала джерелом небезпеки для дитини
Якщо ви вже встановили ялинку, все одно радимо прочитати: чи все ви врахували?
Отож, що робити, аби святкувати під ялинкою безпечно:
Ставте деревце так, щоб її гілки та верхівка не торкалися стін і стелі. Інакше гілля може залишити подряпини, а ялинка буде не такою стійкою, як хотілося б: вона “відштовхуватиметься” гілочками від стіни.
Ненадійно закріплена ялинка може впасти, якщо біля неї діти влаштують біганину! Перевірте, чи надійно вона закріплена на підставці: основа має бути достатньо широка. Штовхніть ялинку: вона не має перекособочуватися на підставці, а підставка - перехилятися.
У вас вдома кіт? Він може несподівано вилізти на деревце і повалити його! Подумайте, як закріпити ялинку додатково і додати деревцю стабільності. При цьому не прив’язуйте ялинку до радіатора чи гарячої труби впритул! Відстань до опалювального приладу має бути хоча б метр-півтора!
Якщо вдома мала дитина чи кіт - не розвішуйте “дощик”. І малюки, і пухнастики часто ковтають ці вузькі яскраві стрічки!
Новорічні прикраси легенькі, однак розбиваються дуже легко. При падінні скалки можуть розлетітися по всій кімнаті, потрапити в око чи у вушко дитині, поранити ноги тощо.
Отож, до того як повісити іграшку на деревце, перевірте, чи немає на ній тріщин. Переконайтеся, що петелька та вершечок надійно закріплені і не “впустять” скляну бульбу на підлогу чи комусь на голову.
Для розвішування іграшок виберіть міцну нитку. Щоразу перевіряйте надійність вузлика на петельці!
Читайте також: Убезпечуємо дитину від шкідливого впливу телевізора - і перетворюємо його на помічника
Робіть нитку не дуже довгою. Якщо кіт захоче погратися кулькою, то може розхитати так, що вона розіб’ється об сусідні іграшки чи зірветься з гілки.
Якщо є можливість, замініть крихкі скляні кульки на стійкі до пошкоджень і загоряння ялинкові прикраси: з текстилю, дерева, епоксидної смоли чи спеціального вогнетривкого пластику.
Натуральна ялинка - легкозаймисте дерево. А якщо у вас синтетичне деревце - все залежить від того, наскільки воно якісне. Найдорожчі моделі ялинок від солідних виробників виготовляються з самогасних або принаймні важкозаймистих матеріалів. Така ялинка при потраплянні випадкової іскри чи короткому замиканні гірлянди буде ледь тліти, а якщо додаткового джерела вогню не буде, то й самостійно загасне. А от дешеві “базарні” моделі можуть згоріти повністю за 30 секунд, спровокувати повномасштабну пожежу в домі та отруїти вас токсичним димом!
Читайте також: Як телевізійні новини впливають на молодших школярів і що з цим робити батькам
Отож свічки з “живим” вогнем, бенгальські вогні та інша піротехніка і ялинка - речі несумісні! А електричну гірлянду слід ретельно перевіряти ще до розвішування на ялинці: увімкніть її в розетку, хай попрацює півгодинки.
Перевірте, чи не нагрівається сама гірлянда чи її вилка. Прикрасивши ялинку гірляндою, пересвідчіться, що доступу до розетки ніщо не заважає, а за провід подовжувача ніхто не перечепиться.
Прикрашаючи ялинку, слідкуйте, аби ліхтарики гірлянди не “сусідили” з паперовими прикрасами. І в жодному разі не обгортайте лампочки тканиною чи папером!
Не залишайте гірлянду ввімкненою, коли в кімнаті нікого немає. А ще - обов’язково вимикайте її з розетки, коли йдете з дому. Так і електрику заощадите, і вбережетеся від прикрих несподіванок. Від “стрибків” напруги застраховані лише власники хатніх стабілізаторів!
Нарешті, тримайте в кімнаті напоготові щільну ковдру. Не дай Боже, гірлянда заіскрить, - одразу вимкніть електрику на щитку лічильника (гірлянда може вдарити струмом), а ковдру накиньте на ялинку - вона перешкодить доступу кисню та зіб’є полум’я.
Сподіваємося, остання порада вам не знадобиться. Веселих свят вам і вашим дітлахам!
Читайте також: Зробіть школярика самостійнішим: як навчити дитину орієнтуватися в рідному місті