Навчальний тиждень №24: зустрічаємо весну
Автори програми «Світ чекає крилатих» підготували нові навчальні проєкти й тематичні екскурсії для дітей і майстер-класи — для їхніх батьків.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Закликаємо Весну».
Заплановано вихідний тематичний селфі-аудит із математики.
На заняття з арт-технологій знадобляться: гуаш, ножиці, папір / альбом для малювання, ватяна паличка й паперова серветка.
Діти, які вивчають хореографію, розпочнуть навчальний проєкт «Танцювальна вистава до народного свята».
За умови очного навчання й зважаючи на безпекову ситуацію, учитель влаштує екскурсію до лісопаркової зони, під час якої діти малюватимуть з натури.
Батьків запросять на майстер-клас на тему весняного синдрому втоми й апатії.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему весни.
На уроках математики діти презентуватимуть проєкти «Тварини на монетах України» й «Тварини на банкнотах світу», виконають вихідний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу.
Також другокласники виконають діагностувальну роботу зі всесвіту.
Стартують навчальні проєкти: «Саморобна дитяча газета: весняний випуск» (українська мова) і «Вирощування кристалів» (всесвіт).
Учитель може влаштувати екскурсію з метою спостереження за сезонними змінами у природі.
На урок арт-технологій підготуйте:
1) кольоровий картон і кольоровий папір, ножиці, товстий пензлик, клей ПВА;
2) кольоровий папір, ножиці, простий олівець із гумкою, клей ПВА.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено весняним змінам у природі.
У межах вивчення предмета «Українська мова» третьокласники напишуть есе про весну.
На уроці математики стартує навчальний проєкт «Дроби в побуті».
Для занять з арт-технологій знадобляться:
1) папір / альбом для малювання, пензлик, акварельні фарби;
2) кондитерська мастика або інший пластичний матеріал, стека, довга дерев’яна шпажка, качалка, половинка пластикового яйця від кіндер-сюрпризу, зелена паперова стрічка, штучний листочок (трояндовий).
По змозі вчитель організує екскурсію, під час якої діти спостерігатимуть за сезонними змінами у природі.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено дослідженню теми весни у фольклорних творах (народних піснях, лічилках, загадках тощо).
Четвертокласникам запропонують новий навчальний проєкт з української мови «Шифрувальники» й з математики — «Дріб у мистецтві».
На уроки арт-технологій підготуйте таке:
1) папір / альбом для малювання, акварельні фарби;
2) білий або кольоровий папір, чорна гелева ручка, різноколірні фломастери, ножиці, клей ПВА.
Учитель може влаштувати екскурсію з метою спостереження за сезонними змінами у природі.
Порада тижня: Залучайте ваших дітей до догляду за рослинами
Замислювалися, навіщо в школі організовують заходи, під час яких діти висаджують дерева чи прополюють клумби? Навіщо в класах багато кімнатних рослин, поливати й доглядати які доручають дітям? Виявляється, залучення учнів початкових класів до таких видів діяльності корисне для їхнього розвитку й… майбутньої кар’єри.
1. Окрилені вчителі залучають учнів до якомога різноманітнішої діяльності, щоб діти якнайкраще пізнавали власні здібності й сфери інтересів. У межах шкільних заходів діти доглядають за рослинами, спостерігають за їхнім життєвим циклом. Словом, випробовують себе в ролі працівника сільського господарства. Можливо, саме ваше «дитя асфальту» має всі задатки селекціонера-генетика, агронома або засновника високотехнологічного агробізнесу…
2. Садівництво також сприяє набуттю корисних у повсякденні вмінь. Діти навчаються правильно користуватися садовими інструментами, висаджувати рослини, не пошкоджуючи їх, поливати, прополювати, обрізати тощо. Навіть якщо агробізнес — це не про вашу дитину, такі вміння зайвими не бувають.
3. Участь у вирощуванні фруктів, ягід й овочів — не лише допомога дорослим або пізнавальне / розвивальне заняття, а й навчання здорового способу життя. Власноруч вирощена морквина смакуватиме навіть тій дитині, яка раніше відмовлялася спробувати цей овоч. До того ж садівництво — чудовий вид фізичної активності для тих, хто не любить бігати наввипередки.
4. Догляд за рослинами розвиває в школярика розуміння їхньої краси й цінності, емоційно зближує зі світом природи. Це сприяє формуванню емпатії та співчуття до всіх живих істот, а відтак і до більш уважних, позитивних і повноцінних стосунків з іншими людьми.
5. Спостерігаючи за зростанням, цвітінням, плодоношенням рослин, школярики починають відчувати відповідальність за них, успіх і гордість від здобутого результату, якого досягли власною тривалою працею. Це підвищує самооцінку й упевненість у собі, заохочуючи долати майбутні виклики, а не відмовлятися від складних починань.
6. Групові садівничі проєкти сприяють засвоєнню правил командної роботи, спілкуванню й позитивній соціальній взаємодії між дітьми. Школярики навчаються розподіляти завдання всередині групи, допомагати одне одному тощо.
7. Взаємодія з рослинами знижує рівень стресу, зменшує симптоми тривожності й поліпшує загальний психічний стан і в дорослих, і в дітей. Перебування в саду, парку чи лісі, робота на клумбі чи грядці створюють мирне й спокійне середовище, яке допомагає розслабитися й емоційно відпочити.
Словом, догляд за рослинами — заняття, яке надає дітям низку фізичних, психологічних і соціальних переваг. Це цінний інструмент для освіти, розвитку життєвих навичок і виховання любові й вдячності до світу природи.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
26.02.2024