Навчальний тиждень №21: презентуємо проєкти й беремося за нові
Дізнайтеся, над чим працюватиме ваш крилатих цього тижня, з якими викликами стикатиметься і до яких свят готуватиметься.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Лютий святковий». Першокласники познайомляться, зокрема, з Днем святого Валентина й підготують сувеніри-подарунки для найкращих друзів і подруг.
На уроках української мови діти презентуватимуть результати навчального проєкту «Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про тварин», а потім виконають вихідний тематичний селфі-аудит.
Під час одного з уроків математики стартуватиме навчальний проєкт «Ярмарок чисел у межах 100».
На заняття з арт-технологій знадобляться матеріали для пакування подарунків: невелика коробочка, пакувальний папір, паперові чи тканинні стрічки, ножиці, вузький скотч.
Учитель проведе майстер-клас для батьків хлопчиків «Виховуємо справжнього чоловіка».
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему календарних свят лютого. У його межах учитель може організувати виставку дитячих малюнків до шкільного тижня української мови.
Стартує навчальний проєкт зі створення тематичної підбірки закладок на задану тему (інформатика).
На урок арт-технологій готуйте пластилін або глину для ліплення, а також матеріали для пакування подарунків: невеликий циліндр із гнучкого картону, пакувальний папір, паперову або тканинну стрічку, ножиці, степлер, а також цукерки чи печиво, які можна запакувати як подарунок.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено святам і пам’ятним датам лютого.
Діти візьмуться за нові навчальні проєкти: «Моя улюблена книжка» (англійська мова), «Переклад тексту» (українська мова), «Права дитини у цифрах і фактах» (математика), «Е-добавки», «Національні українські страви», «Славетні Українці, їхній внесок у культуру, історію, науку, мистецтво спорт і риси їхнього характеру» (всесвіт).
Для арт-технологій знадобляться:
- альбом / папір для малювання, кольорові олівці й фломастери;
- солоне тісто для ліплення (його, скоріше всього, підготує вчитель або хтось із батьків на весь клас), формочка-сердечко для вирізування фігурок із тіста, якісь кулінарні прикраси для тістечок або різноколірні дрібні льодяники чи драже, зубочистка, велика шпажка, стека, пластикова виделка і мінікачалка для тіста (можна замінити циліндром від рулону харчової плівки тощо).
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено святковим датам останнього місяця зими.
Цього тижня на заняттях з усесвіту діти захищатимуть проєкт «Україна – європейська країна», виконають вихідний тематичний селфі-аудит, а також напишуть діагностувальну роботу.
Четвертокласникам запропонують нові навчальні проєкти: «Настільна гра» (англійська мова), «Ментальна карта: частини мови» (українська мова),
На заняття з арт-технологій потрібні:
- кольоровий папір і картон, гуаш, пензлик, ножиці, простий олівець, гумка, клей ПВА;
- картонна тарілка білого, жовтого чи червоного кольору (Спойлер: це буде сонце ;), двосторонній скотч, котушка жовтих ниток (бажано товстих), різноколірні маркери або ручки, два штучні очка (такі, що можна наклеювати)
або
- кілька повітряних кульок (ненадутих), різноколірні маркери або ручки, два штучні очка.
Порада тижня: готуйтеся до оголошення карантину в школі
У деяких регіонах України його вже оголосили — через зростання захворюваності на COVID-19 і грип. Якщо вам така “радісна” звістка ще не надійшла, а в родині всі дорослі ходять на роботу, радимо вам підготуватися. Далі — кілька порад, які стануть у пригоді батькам, що не можуть під час карантину працювати дистанційно.
1. Знайдіть дорослого, який наглядатиме за дитиною та організовуватиме її заняття онлайн. Доручати це вашому старшому сину чи дочці, якщо вони самі — школярі, небажано. Старшокласник приєднуватиметься до уроків у той самий час, що й молодший школяр, і не зможе одночасно пильнувати, аби останній не відволікався від занять, і концентрувати увагу на поясненні свого учителя. А головне, дорослий зможе завчасно відстежувати ракетні й “шахедні” небезпеки й у разі повітряної тривоги швидко відвести дитину в безпечне місце!
Наголошуємо ще раз: у жодному разі не залишайте дитину вдома саму! Поряд із нею повинен бути дорослий, здатний будь-якої миті відвести її в укриття!
2. Поясніть молодшому школярику, чому карантин необхідний і чому ви не можете залишатися з ним удома. Використовуйте прості слова й приклади, щоб пояснити ситуацію. Наприклад, карантин допомагає зупинити поширення хвороби, тому що діти не заражатимуть одне одного й не приноситимуть віруси додому.
3. Навчіть своїх дітей (або нагадайте), як правильно мити руки з милом упродовж 30 секунд і користуватися антисептиком. Заохочуйте їх мити руки після повернення додому, після кашлю, розбирання пакетів із купленим тощо. Крім того, навчіть школяриків не торкатися обличчя, носа й очей, перебуваючи в громадських місцях (там ми торкаємося ручок дверей, поручнів тощо, тож можемо занести на слизові оболонки небажаний вірус). Подавайте добрий приклад у цьому!
4. Придбайте або знайдіть маски, що залишилися після ковідного карантину, і розкладіть по кілька штук в кишені кожної куртки й пальта, які ви й решта членів родини вдягаєте цієї зими. Навіть якщо ви всі маєте по три щеплення від ковіду й навіть вакцину від “наймоднішого” в цьому сезоні штаму грипу, ризикувати здоров’ям не радимо. Нині циркулюють одразу по кілька варіантів ковіду й грипу, тож від хвороби ніхто не застрахований.
5. Надягайте маску перед тим, як зайти в укриття. Це закрите приміщення з натовпом випадкових людей, яке ви відвідуєте, певно, частіше, ніж вуличну ятку з кавою. Ризик заразитися або заразити людей поряд — колосальний. Тож надягайте маски, протирайте руки й мобілки антисептиком і залишайтеся здоровими.
6. Перевірте, чи безпечно діти користуються інтернетом. Установіть або перевірте, чи коректно працює батьківський контроль на електронних пристроях ваших дітей. Так ви обмежите їхній доступ до неприйнятного вмісту й будете знати, куди вони “ходять” в інтернеті й скільки часу там проводять.
Сподіваємося, ці поради допоможуть вам підготуватися до карантину у вашій школі й убезпечити вашу родину від інфекцій.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
05.02.2024