Навчальний тиждень №14: нові проєкти = нові знання й уміння
Крилатики розпочнуть низку нових навчальних проєктів, створять кілька дивовижних саморобок і дізнаються багато нового про рослини й довкілля
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Флора — рослинний світ планети». У його межах учитель може провести екскурсію до парку, зимового саду, теплиці, оранжереї тощо.
На уроках української мови першокласники розпочнуть новий навчальний проєкт «Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про рослини»; математики — «Як записували числа в минулому»; всесвіту — «Город на підвіконні».
На заняття з арт-технологій знадобляться: гуаш, простий олівець, тонкий і товстий пензлики, ножиці.
Попереджаємо: наступного тижня вчитель може запросити вас на батьківські збори!
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему рослин у житті людини. У межах проєкту вчитель може запропонувати батькам долучитися до озеленення класу.
Стартують навчальні проєкти: «Казки / прислів’я / скоромовки / вірші / оповідання / дитячі пісеньки / загадки про рослини» (українська мова) і «Рослини у творах мистецтва», або «Будьмо знайомі!» — про походження назв рослин, або «Рослини-чемпіони» (всесвіт).
На один із уроків арт-технологій підготуйте зелений і білий картон і папір, кольоровий папір, простий олівець, ножиці й клей. На інший урок знадобляться: кольоровий картон і папір, клей ПВА, ножиці, приблизно 20 гудзиків із дірочками різних форм і кольорів, 1–3 мотки ниток для в’язання яскравих кольорів.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено рослинам і їхньому значенню для людей. У межах проєкту вчитель може запропонувати батькам долучитися до озеленення класу.
Відбудеться діагностувальна робота з української мови: третьокласники читатимуть із пам’яті вірш.
На уроках всесвіту вчитель залучить школяриків до нових навчальних проєктів. Діти обиратимуть з-поміж кількох тем, присвячених рослинам і їхньому значенню в природі або культурі.
Для занять з арт-технологій знадобляться: набір паперових стрічок для квілінгу, клей ПВА, дерев’яна паличка (шпажка), простий олівець, ножиці, кольоровий картон. Також готуйте аркуш білого картону, пластилін і стеку, стару зубну щітку.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено зникомим видам рослин рідного краю. У межах проєкту в класі відбудеться акція з озеленення класу.
На уроки арт-технологій підготуйте пластилін, стеки й білий та кольоровий картон.
Порада тижня: 5 найпоширеніших помилок, яких припускаються батьки
Батьки, природно, бажають своїй дитині найкращого. Однак іноді припускаються помилок, які можуть перешкоджати зростанню й розвитку сина (доньки). У цій міністатті ми розглянемо деякі з найпоширеніших помилок, яких припускаються батьки, і порадимо, як уникати їх.
Помилка №1. Порівнювати свою дитину з іншими
Порівняння вашої дитини з однолітками може завдати шкоди її самооцінці й мотивації.
Замість того, щоб зосереджуватися на тому, як ваша дитина виглядає на тлі однокласників, відзначайте її індивідуальні досягнення й заохочуйте її до реалізації її власних інтересів і захоплень.
Помилка №2. Надавати надмірне значення оцінкам
Успішність у навчанні важлива, але це не єдине мірило успіху. Зосередження виключно на оцінках і результатах діагностувальних робіт може чинити надмірний тиск на дитину й призвести до втрати мотивації навчатися.
Натомість заохочуйте пізнавальну активність дитини, зокрема хобі. А ще демонструйте, як здобуті в школі знання можна застосовувати в діяльності, цікавій для сина (доньки). Тоді він (вона) навчатиметься заради здобуття потрібних їй знань і вмінь, а не заради красивої оцінки в щоденнику.
Помилка №3. Ставити завищені очікування
Важливо, щоб дитина знала, що ви вважаєте її розумною і здатною досягати високих результатів у навчанні. Вона віритиме в себе й докладатиме зусиль, аби відповідати вашим очікуванням.
Водночас пильнуйте, аби ці очікування не виявилися завищеними! Інакше дитина, не подолавши зависоко встановленої планки, почуватиметься неадекватною і вважатиме, що розчарувала вас. Відчуття нездатності виправдати очікування батьків призводить до втрати мотивації!
Отож ставте цілі, яких дитина здатна досягти, доклавши помірних зусиль і подолавши посильні для неї складнощі. А ще хваліть і винагороджуйте її за успіхи на цьому шляху.
Помилка №4. Перевантажувати позашкільними заняттями
Завантаження сина (доньки) великою кількістю занять рано чи пізно призведе до фізичної й психологічної перевтоми, а це позначиться й на успішності в школі, і на стані здоров’я. Так, творчі гуртки й спортивні секції важливі для розвитку й соціалізації дитини, але важливо давати дитині щодня удосталь вільного часу. Наголошуємо: вільний час тут означає “дірка в розкладі”, “порожній, не заповнений нічим час”.
Дитина має сама вирішити, вилежати цей час на дивані чи зайнятися чимось. І вона обов’язково обере заняття, яке цікавить її, дасть змогу відпочити й розслабитися. Інакше кажучи, вашому школярику корисно щодня гратися своїми улюбленими ляльками, машинками чи конструктором, гасати з друзями по дитячому майданчику або просто сидіти й спостерігати за хмаринками в небі.
Помилка №5. Нехтувати емоційними потребами дитини
Ваш син (ваша донька) потребує не лише смачних сніданків, випрасуваних сорочок і вчасного доставлення на перший урок. Йому (їй) потрібна ваша увага й вияви любові. А це означає, що, як би ви не квапилися, якими б утомленими не почувалися, дитині життєво необхідно, щоб її цілували після пробудження, дослухалися до її думки, брали до уваги її настрій, вислуховували ввечері, не читаючи водночас новини на смартфоні, тощо.
Наприклад, школярик ще не здатен усвідомити, об’єктивно проаналізувати свій емоційний стан і сказати вам: «Я тривожуся (боюся, нервуюся, відчуваю розчарування чи фрустрацію тощо) через… і мені потрібно, щоб мене обійняли, поцілували й запевнили, що все буде добре». А коли не отримує необхідної уваги, то провокує її, провокуючи сварку, влаштовуючи істерику або порушуючи встановлені в родині правила. Отож виявляйте увагу до емоцій своєї дитини й вчасно підтримуйте її.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
9 ключиків до виховання дітей: уникніть головної помилки, якої припускаються батьки (частина І)
Щоби подолати яскраво виражену ваду в характері дитини, часом потрібно змінювати щось зовсім інше. Даємо 9 підказок, як це «щось» знайти
9 ключиків до виховання дітей: уникніть головної помилки, якої припускаються батьки (частина II)
Які риси дитячого темпераменту можуть спричиняти проблеми і як перетворити видимий недолік на майбутню перевагу
6 причин, чому дитині не хочеться вчитися, і 8 способів повернути її інтерес до навчання
Як мотивувати дитину, що не хоче вчитися, на старанне виконання домашки й успішне написання контрольних
Мотивуйте дитину досягати цілі: 7 перевірених способів
Розповідаємо, як навчити школярика втілювати свої мрії, та даруємо інструмент, що полегшить шлях до мети
Вчимо з дитиною вірш напам’ять: секрети швидкого запам’ятовування
Кілька правил заучування віршів і прозових уривків, яких свого часу не навчали нас самих
Поділіться цією сторінкою
04.12.2023