Мотивуйте дитину досягати цілі: 7 перевірених способів
Розповідаємо, як навчити школярика втілювати свої мрії, та даруємо інструмент, що полегшить шлях до мети
Кінець року — період, коли ми, дорослі, зазвичай ставимо цілі на наступний рік і обіцяємо собі: «Цьогоріч обов’язково їх досягну!» Дехто втілює хоча б частину задуманого, а декому не вдається нічого — забракло мотивації.
Ми впевнені, що вам точно вистачає мотивації та самодисципліни виконувати зобов’язання перед собою. І гадаємо, що ви хотіли б навчити цьому вашого школярика. Молодша школа — чудовий час мотивувати дітей мріяти про звершення — і допомагати їм зберігати цю мотивацію. А ми підкажемо вам кілька простих та ефективних способів це робити.
Допоможіть дитині обрати цілі
Лайф-коучі (тренери із самовдосконалення) стверджують, що головною перешкодою до виконання задуманого здебільшого буває те, що ціль обрано… неправильно! Вона або нереалістична, або вам насправді не потрібна (ваша підсвідомість не бачить потреби її досягати). І часом, щоби людина поставила правильну ціль, їй потрібно почути чужу думку.
Діти за браком життєвого досвіду ще зовсім не вміють мислити реалістично. Як хороші мама і тато, виконайте роль лайф-коуча. Влаштуйте «мозковий штурм» і складіть список короткотермінових цілей (приміром, таких, яких можна досягти за тиждень, місяць чи чверть) і довготермінових (відповідно: місяць, чверть чи рік). Чим менший вік вашого школярика, тим простішою і швидшою для виконання має бути ціль.
Нехай дитина (з вашою допомогою, звісно) обере правильні та цілком для неї досяжні цілі: одну довготермінову і три — короткотермінові. Бажано, щоб всі вони були в різних сферах його життя.
Складіть план
Обговоріть із дитиною таке:
- Чого конкретно дитина хоче досягти? (Наприклад: пробігти 1000 м за 5:50 хв)
- Що і як часто вона буде робити, аби досягти мети? (Три рази на тиждень пробігати 2 км навколо парку, а в негоду крутити педалі на татовому велотренажері 30 хв)
- Коли саме вона має досягти мети? (До 25 травня 2021 року)
Запишіть відповіді на ці запитання в спеціальний бланк і причепіть його на холодильнику. Готовий бланк ви можете завантажити, натиснувши цю кнопку:
Скачати бланк «Мої цілі»
Ви можете також разом із дитиною намалювати за власний бланк для досягнення цілей.
Читайте також: Як забезпечити дитині успіх у дорослому житті, розвинувши її здібності ще на етапі початкової школи
Вирішіть, як будете святкувати кожне досягнення
Коли дитина досягає запланованої мети — це слід відсвяткувати. Ви маєте показати своєму синові чи доньці, як ви пишаєтеся його/її досягненням.
Якою буде винагорода, ви з дитиною маєте вирішити заздалегідь. Вона має підкріпити мотивацію школярика в моменти, коли ліньки, натомився чи просто немає настрою.
Може, додати духу змагальності?
Підтримуйте самооцінку та впевненість у собі
Дитина час від часу сумніватиметься, що зможе досягти омріяну ціль. У 100 % випадків на шляху до неї виникатимуть перешкоди і труднощі. Ваше завдання — бути головою фан-клубу вашої дитини й не допускати, аби вона втратила впевненість у собі.
Якщо дитина висловлює побоювання поразки або сумнів у своїх здібностях, говоріть їй: ти здібн(ий/а), ти зможеш, ти впораєшся, я тебе підтримую, я в тебе вірю і т. д. Врешті-решт, якщо тато й мама в чомусь упевнені, то це таки правда!
Щиро цікавтеся хобі сина чи доньки
У вашої дитини є хобі чи улюблена тема? Постарайтеся розділити її інтерес. Якщо її цікавить усе, що стосується динозаврів, виділіть час і трохи дослідіть цю тему. Тоді, коли вона захоплено вам розповідатиме, що нового дізналася, ви зрозумієте, про що йдеться, і зможете поставити розумне запитання або навіть висловити свою думку щодо теми.
Читайте також:
Допоможіть своїй дитині розвинути ерудицію
Підтримайте дитину у її черговому захопленні
Ваша дитина сьогодні обожнює динозаврів. А через кілька місяців ви зрозумієте, що палеонтологом вона навряд чи стане — тепер у фокусі уваги хоровий спів. А потім настане «образотворчий» період…
Підтримуйте в міру ваших можливостей кожне захоплення своєї дитини. У жодному разі його не критикуйте! Вона перебуває в пошуку справи свого життя. Принаймні, сфери, у якій найкраще розкриються її здібності. Дитинство для того й дається — щоби пробувати себе в найрізноманітніших науках, мистецтвах і ремеслах. Можливо, наступне хобі дитини через роки переросте в успішну кар’єру?
Читайте також:
Допоможіть дитині стати організованою
17.12.2020