Навчальний тиждень №10: дізнаємося більше про інші країни
Наші крилатики розвиватимуть свої здібності, збагачуватимуться новими знаннями про інші країни й опановуватимуть нові вміння
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема нового тижневого соціокультурного проєкту — «Навколо земної кулі за тиждень». Першокласники оберуть країну й досліджуватимуть її.
Для уроку арт-технологій готуйте пластилін або глину. Ваша дитина освоїть ази техніки ліплення фігурки тварини.
Учитель проведе батьківський патронат для тат і мам, чиї діти за минулу чверть уже виявили нахил до вивчення іноземних мов. Вони отримають рекомендації, як створити умови для розвитку здібностей дитини.
У 2 класі
У другому класі стартує соціокультурний проєкт, присвячений сувенірам з усього світу. Листівки, магнітики, марки, значки з інших країн розповідають про їхню природу, історію, звичаї та культуру. У межах проєкту, якщо буде змога, класовод разом з учителями інформатики й іноземної мови організують у класі інтернет-зустріч з однолітками-іноземцями.
Стартує навчальний проєкт з української мови «Стіннівка «О спорт! Ти — мир!».
На заняттях із всесвіту дітям запропонують нові навчальні проєкти на вибір: або «Казки, прислів’я і приказки, вірші, пісні, твори мистецтва про корисні копалини», або «Корисні копалини рідного краю», або «Малюнки вугіллям, крейдою».
Для уроків арт-технологій вашим школярикам знадобляться: пластилін, а також товсті бавовняні, акрилові або шерстяні нитки для плетіння руками (двох кольорів), дві великі намистини з великими отворами (бажано таких самих кольорів, як і нитки; в отвір намистини мають увійти щонайменше три нитки обраної товщини), ножиці.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт цього тижня в третьому класі присвячений пізнанню інших країн. Діти працюватимуть у групах, здобуваючи елементарні відомості про ту чи ту державу. У межах проєкту, якщо буде змога, класовод разом з учителями інформатики й іноземної мови організують у класі інтернет-зустріч з однолітками з інших країн.
На уроках всесвіту третьокласники обиратимуть, який із навчальних проєктів втілювати в життя: «Лікувальні соляні шахти України», «Лікувальні властивості озокериту» чи «Твори мистецтва з бурштину».
Для занять з арт-технологій готуйте фарби й воскові олівці. Знадобляться також аркуш А4 білого картону, різнобарвний гофрований папір, довга дерев’яна шпажка, простий олівець, лінійка, ножиці й клей ПВА.
У 4 класі
Четвертокласники розпочнуть тижневий соціокультурний проєкт із дослідження інших країн світу. Якщо ви з дитиною бували за кордоном і мали нагоду відвідати якісь цікаві місця, допоможіть дібрати кілька фото або відео, щоб вона поділилася враженнями з однокласниками.
У межах проєкту, якщо буде змога, класовод разом з учителями інформатики й іноземної мови організують у класі інтернет-зустріч з однолітками з інших країн.
У межах уроку інформатики школярики виконають проєкт «Складання власного рекламного медіаповідомлення / буктрейлеру (реклами книжки на YouTube)».
Для занять з арт-технологій діти потребуватимуть різнобарвний папір (вони вчитимуться складати оригамі), ножиці й клей ПВА, а також папір / альбом для малювання, фарби і/або воскові олівці.
Порада тижня: Заохочуйте дитину вивчати іноземну мову — і не одну (навіть якщо ви чули, що штучний інтелект знецінить працю перекладачів)
Може здатися, що вивчення іноземних мов втрачає свою актуальність: уже сьогодні ШІ на льоту не просто перекладає мовлення людей у відеоролику, а й створює повноцінний дубляж, причому їхніми голосами! З текстами в інтернеті ще простіше: переклад потрібною мовою з’являється миттєво. До того ж скоро в кожному смартфоні оселиться перекладач-синхроніст. Навіщо ж вашій дитині витрачати час й опановувати вміння, яке може виявитися просто непотрібним?
Виявляється, володіння іноземною мовою високо цінуватиметься й у високотехнологічному майбутньому. Й ось чому.
1. Навіть у світі, де штучний інтелект повністю знищить мовний бар’єр, залишатимуться професії, у яких знання іноземних мов виявиться просто безцінним. Це передусім професії, які вимагають щоденного особистого спілкування з людьми.
Будь-який посередник, навіть якщо це комп’ютерна програма, створює невидимий бар’єр між людьми. Через це їм складніше дійти згоди в будь-чому. І навпаки, якщо ви в чужій країні звертаєтеся до її мешканців їхньою мовою, то демонструєте повагу й до неї, і до культури країни, у якій перебуваєте, і до вашого співрозмовника особисто. Тож замість цього бар’єра виникає повага — до вас — і бажання допомогти вам, погодитися на ваші пропозиції тощо! Тож якщо ваша дитина захоче працювати в міжнародній компанії, на дипломатичній службі, туристичній агенції або готелі, уміння розмовляти іноземною мовою без ШІ-милиці стане рушієм її кар’єри!
2. Знання іноземної мови допомагає людині глибше пізнати й зрозуміти культуру цього народу й розширити власний світогляд. Чи знаєте ви, що дивитися фільми, слухати пісні й читати книжки мовою оригіналу набагато цікавіше, ніж у перекладі? Навіть якщо переклад якісний, частина змісту твору для читача все одно втрачається. Багато жартів, двозначних висловів й інших мовних нюансів (приміром, те, персонажі розмовляють різними регіональними діалектами) просто неможливо перекласти — вони мають сенс тільки оригінальною мовою!
3. Вивчення іноземних мов у молодому віці сприяє розвитку мозку й покращенню концентрації уваги, пам’яті й логічного мислення. Це допомагає дітям розвиватися як особистостям у всіх сферах, а не лише в царині комунікації. Водночас знання двох і більше мов подовжує молодість мозку! Згідно із численними медичними дослідженнями, люди похилого віку, розпочавши вивчення нової для себе іноземної мови, загальмовують розвиток деяких недуг, таких як хвороба Альцгеймера, і довше зберігають ясний розум.
4. Люди, які володіють двома й більше мовами, мають вищу психологічну гнучкість, ніж люди, які розмовляють лише рідною мовою, і здатні швидше переключатися між завданнями. Це особливо корисно в сучасному світі, де ключем до успіху є швидка реакція і вміння адаптуватися до раптових змін.
5. Одна річ у майбутньому точно залишиться незмінною: люди знайомитимуться, спілкуватимуться за чашкою кави, і далі будуть створювати гуртки за інтересами, влаштовуватися на роботу, заводити нових друзів, закохуватися й одружуватися. Іноземні мови дають змогу не обмежувати коло спілкування своїми земляками, а комунікувати на особистому рівні з носіями всіх мов, які ви опанували. Уявіть, які нові можливості відкриває знання більш як однієї мови!
Сподіваємося, ми вас переконали, що вивчення іноземних мов залишається дуже важливим для вашої дитини навіть у світі штучного інтелекту. Це дає їй додаткові можливості для розвитку, успіху в усіх її починаннях, а також відкриває нові обрії в багатокультурному світі. Навчайте дітей іноземних мов — це інвестиція у їхнє майбутнє.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
06.11.2023