Незвичайні свята травня (частина І)
Як батьки й учителі можуть додати дітям радісного настрою, влаштувавши мінісвято серед напружених буднів
До вашої уваги — добірка незвичайних міжнародних (як офіційно визнаних, так і неформальних) свят, які відзначаються впродовж травня. Сподіваємося, вони підкажуть вам кілька приводів забути на якусь годинку про турботи та клопоти й розважити стомлених від напруженого навчання дітей!
3 травня — День Сонця
Цього дня в усій Європі відзначають День Сонця. Зоря Сонце, що обігріває Землю й робить можливим існування життя на нашій планеті, може стати ще й невичерпним джерелом екологічно чистої енергії. Справа людства — навчитися її використовувати. Саме тому, починаючи з 1994 року, фахівці та аматори сонячної енергетики влаштовують різноманітні заходи, під час яких показують нові винаходи та можливості використання сонячної енергії для потреб людей.
Хочете відсвяткувати цей день разом із дітьми? Пошукайте в Інтернеті цікаві факти про зірку, яка обігріває нашу рідну планету, а також про технологічні новації, що використовують енергію сонця. Якщо маєте садок, можете придбати один-два ліхтарики на сонячних батареях і прикрасити ними клумбу. Літніми вечорами у вас буде чудова підсвітка для квітів!
3 травня — День взуття різного кольору
Неформальне свято закликає людей подивитися на світ під іншим кутом зору. Якщо взути розпароване взуття, одна нога почуватиметься інакше, ніж друга. Підошви чи підбори різнитимуться за висотою, і це вплине на те, як ви будете ходити. А ще ви привертатимете увагу перехожих — і позитивну, і негативну.
Усе це змусить вас звертати увагу на те, чого ви раніше не помічали, і думати про речі, які зазвичай ви ігноруєте. Можливо, у вас народиться думка, яка змінить ваше життя на краще?
4 травня — День «Зоряних воєн»
Цей день ще називають Днем Люка Скайвокера. Дату неофіційного свята культового циклу фільмів обрали завдяки цитаті «Хай Сила буде з тобою». В оригіналі вона звучить так: «May the Force be with you» і дуже схожа за звучанням на «May the fourth be with you» (тобто «Четверте травня з тобою»).
Прихильники фантастичної саги в черговий раз переглядають її, збираються на тематичні вечірки та перевдягаються улюбленими персонажами. У вас випадково іграшковий світловий меч ніде не завалявся? Якщо так, можете влаштувати навіть джедайський турнір із сином чи дочкою. Пам’ятайте, сучасні дівчатка теж можуть бути джедаями!
6 травня — День без домашніх завдань
Започаткували цей день у США Томас і Рут Рой, батьки школярів, виснажених непіднімними домашніми завданнями. Вони закликали інших батьків і шкільних учителів не задавати цього дня домашку, аби діти могли перевести подих і хоч трохи погратися на свіжому повітрі.
Багато дитячих психологів зазначають: надмірна кількість домашніх завдань лише шкодить засвоєнню знань. У дитини має залишатися час на домашні обов’язки та відпочинок, — застерігають вони й батьків, і вчителів.
7 травня — День радіо
Це неформальне нині свято дісталося нам у спадок від СРСР. У 1895 році фізик із Російської імперії Олександр Попов провів перший сеанс радіозв’язку й показав роботу першого радіоприймача.
Святом усіх радіоаматорів та радіожурналістів 7 травня стало аж із 1925 року. Нині воно відзначається неформально. Офіційний День працівників радіо, телебачення і зв’язку ми святкуємо 16 листопада, а Всесвітній день радіо — 13 лютого.
7 травня — День фізика
Вважається, що саме цього дня 287 року до нашої ери народився давньогрецький вчений Архімед, один із засновників фізики як науки. З 1959 року студенти факультетів фізики СРСР розпочали святкувати його день народження як професійне свято науковців-фізиків. Нині його неформально відзначають у найбільших університетах України, Білорусі, Вірменії та Росії.
9 травня — День пам’яті загубленої шкарпетки
Що ви б не робили, шкарпетки все одно губитимуться — і в дорослих, і в дітей. Часом здається, що в шухляді всі шкарпетки розпаровані, а їхні «побратими» трагічно зникають у невідомій науці чорній дірі. Водночас ми по-справжньому цінуємо шкарпетки за їхню здатність зігрівати ноги та захищати їх від мозолів лише в моменти, коли їх бракує.
Неофіційний День пам’яті загубленої шкарпетки закликає дорослих і дітей виділити час на те, щоби спробувати знайти хоча б частину із загублених шкарпеток. Цей день можна також використати, аби винайти спосіб запобігати подальшим зникненням цих важливих предметів одягу.
10 травня — День прибирання у своїй кімнаті
Це свято вигадали американські батьки підлітків, які страшенно не люблять прибирати у своїх кімнатах — і ще більше не люблять, коли туди заходять батьки й беруться прибирати самі. Через це в дитячих кімнатах накопичується багато мотлоху (зокрема й вищезгадані розпаровані шкарпетки). Словом, 10 травня — чудова нагода для дитини влаштувати генеральне прибирання в кімнаті, викинути мотлох, пообіцяти собі розпочати нове життя. Тим більше на обрії — день матері, і таке прибирання точно підніме їй настрій!
14 травня — День танцю маленьких каченят
Улюблена пісня батьків і дітей усього світу, починаючи з 80-х років XX століття. Вона відома більш як у 140 версіях. В англомовному варіанті відома як «Танець курчаток» (Chickens’ Dance). Звісно, святкувати потрібно танцем під улюблений варіант пісні. Бажано — у великій дружній компанії. Або, зважаючи на пандемію, хоча б усією родиною.
Серйозно, навіть якщо ви щойно прийшли з роботи, ще не встигли зняти офісний піджак і почуваєтеся прокрученими через м’ясорубку, поклейте дурня під безглузду пісеньку. На думку психологів, це стане неабиякою психологічною розрядкою, бо, щонайменше, виб’є ваші думки з наїждженої колії «робота/клопоти/турботи» та змусить перемикнутися на режим вихідного дня. Пам’ятайте: розслаблені й веселі тато й мама = щасливі діти.
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
22.04.2021