Календар вересня-21: свята очікувані й несподівані
Дізнайтеся, про які знаменні дати розповість учитель(ка) вашим дітям упродовж вересня, а ще — кого вітати з професійним святом цього місяця
5 вересня — День підприємця України у 2021 році
Свято усіх ФОПів відзначається у I неділю вересня. Цьогоріч воно припало на 5 вересня. Отож вітайте всіх знайомих, хто заробляє на життя, займаючись підприємницькою діяльністю, й самостійно нараховує та сплачує податки державі.
5 вересня — Міжнародний день благодійності
Щороку цього дня благодійні та волонтерські організації закликають громадськість долучитися до допомоги всім тим, хто цього потребує. Ви можете відзначити цей день разом із дитиною, відвізши одяг та іграшки, з яких вона виросла, до церкви або спеціального пункту збору. Так вони не захаращуватимуть оселю чи гнитимуть на звалищі, а стануть у пригоді обділеним долею дітям. Ви можете обрати інший спосіб долучитися до благодійництва — про такі заходи поблизу можна легко дізнатися зі ЗМІ та в соцмережах.
8 вересня — Міжнародний день грамотності
Навіть у XXI сторіччі на Землі чимало людей не мають доступу навіть до початкової освіти. Уміння читати й писати — в сучасному світі це перший крок на дорозі від злиднів до гідного життя. Це стосується і кожної окремої людини, і цілої країни. Саме тому світова спільнота й започаткувала цей день — щоб нагадувати урядам усіх держав світу про необхідність фінансувати безоплатну шкільну освіту для всіх без винятку дітей.
8 вересня — Міжнародний день солідарності журналістів
Не плутаємо з професійним святом трударів пера і мікрофона — Днем журналіста України. Його відзначають влітку, 6 червня. У вересні ж уся інтернаціональна спільнота журналістів улаштовує низку міжнародних з’їздів та інших заходів, на яких обговорюються найболючіші проблеми, з якими стикаються працівники засобів масової інформації. Ще цього дня об’єднання журналістів відзначають найвидатніших представників своєї професії.
9 вересня — День краси
Це міжнародне свято заснував 1995 року Міжнародний комітет з естетики та косметології. Однак це не лише свято доглянутості людського обличчя й тіла! (Хоча це справді чудовий привід побалувати себе!) Цього дня нас закликають роззирнутися довкола, помилуватися красою довкілля, подумати, як зробити красивішою свою оселю й навіть проаналізувати, чи красиво ми... поводимося. Отож, “у людині все має бути красивим...”.
11 вересня — День фізкультури та спорту у 2021 році
Друга субота вересня в Україні завжди присвячується святу руху й фізичних вправ. Чому? Щоб нагадати кожному дорослому і кожній дитині: рух — це довге життя і ясний, гострий розум. Буквально! Люди, які регулярно піддають своє тіло фізичним навантаженням: багато ходять чи бігають, виконують фізичну роботу чи силові вправи, не лише довше і здоровіше живуть! Фізична активність збільшує мозкову активність: покращується увага, міцнішає пам’ять, людина довше й успішніше опирається деменції та хворобі Альцгеймера. Отож цей день — привід переглянути щоденний графік і знайти в ньому хоча б пів години на швидку прогулянку на свіжому повітрі.
11 вересня — День українського кіно у 2021 році
Кінорежисерів, сценаристів, операторів, акторів, гримерів, художників-постановників, освітлювачів, представників багатьох інших “кіношних” професій в Україні заведено вітати у другу суботу вересня. 2021 року свято припадає на 11 число. Отож вітайте знайомих, дотичних до кіноіндустрії, сходіть у кіно чи просто перегляньте в інтернеті чи по телевізору улюблений вітчизняний фільм. Звісно ж, із мискою попкорну на колінах;)...
12 вересня — День танкістів у 2021 році
Якщо серед ваших знайомих є військові, які несуть службу в танкових військах, обов’язково занотуйте: їх вітають у другу неділю вересня. Цього року свято припадає на 12 число. Отож зателефонуйте їм чи надішліть вітальну листівку в месенджер. Цей день — чудовий привід для татусів ознайомити синів і дочок із грізним дивом техніки — танком. Сучасні бойові машини здатні на неймовірні речі, тож маленьке дослідження можливостей танків стане цікавою інтелектуальною пригодою!
13 вересня — День комп’ютерника і програміста у 2021 році
У комп’ютерників особливе ставлення до чисел. Чули жарт: для звичайної людини в мегабайті рівно 1000 кілобайтів, а для комп’ютерника в кілометрі - 1024 метри? Тож і святкують, оригінально обравши дату: у 256-й день року. Отож три роки підряд свято припадає на 13 вересня, а у високосний рік — на 12 вересня. Уявіть, як ці люди цінують тих, хто вітає комп’ютерників у правильний день! Це свідчить і про повагу, і про уважність. Тож беріть це на олівець і вітайте знайомих у цій сфері.
19 вересня — Всенародний день батька у 2021 році
У третю неділю вересня діти (і дорослі теж!) вітають своїх татусів. Нині батько — це не лише захисник і годувальник родини — адже мама, швидше за все, працює, заробляє і розв’язує серйозні проблеми, що постають перед родиною, нарівні з ним. Сучасний батько разом з мамою активно виховує і сина, й доньку. Батьківське виховання дарує нам уміння постояти за себе, ставити й досягати амбітних цілей, конкурувати, змагатися, бути впевненим у собі й вірити у перемогу. Отож влаштуйте татові маленьке свято: висловіть вдячність за те, що він робить для своїх дітей і всієї родини!
19 вересня — День працівників лісу у 2021 році
Якщо ви живете у сільській місцевості регіону, багатому на ліси, то серед ваших знайомих може знайтися працівник лісового господарства, або лісівник. Отож буде нагода поновити зв’язок і привітати з професійним святом. Також це чудовий привід разом з дитиною дізнатися, які професії тісно пов’язані з лісом. Ви здивуєтеся, що йдеться не лише про лісників та лісничих! Ще зауважимо: щороку дата свята змінюється. День працівників лісу відзначають завжди у третю неділю вересня.
19 вересня — День смайла
1982 року чоловік на ім’я Скотт Фальман винайшов комбінацію розділових знаків :-), якою запропонував іншим користувачам комп’ютерів зображати усмішку в електронному листуванні. Логічно, що комбінацію так і назвали: смайл (усмішка англійською). З роками дефіс відпав, а смайли не лише розповсюдилися інтернетом, а й перетворилися на величезну родину піктограм, якими люди висловлюють свої емоції в соцмережах, листуванні та месенджерах.
21 вересня — Міжнародний день миру
ООН запровадила це свято з метою скоротити на Землі кількість воєн і смертей у збройних конфліктах. Цього дня світова спільнота закликає до глобального припинення вогню і відмови від насильницьких методів боротьби — хоча б до перемир’я тривалістю в одну добу. Це робиться з надією, що цю мирну добу противники використають для пошуку шляхів замирення. У штаб-квартирі ООН цей день розпочинається церемонією біля спеціально спорудженого Дзвону Миру, в якому беруть участь генеральний секретар ООН та голова Ради безпеки.
22 вересня — День осіннього рівнодення у 2021 році
У дні рівнодення майже на всій планеті (за винятком полюсів) день за тривалістю майже або точно дорівнює ночі. Однак залежно від того, звичайний цей рік чи високосний, дата святкування рівнодення змінюється. Цьогоріч осіннє рівнодення відзначаємо 22 вересня.
26 вересня — Європейський день мов
Громадянам Європейського Союзу, аби комфортно подорожувати ним, рідної мови замало — треба володіти хоча б основами однієї-двох іноземних. Отож із 2001 року усі країни-члени влаштовують низку громадських заходів для популяризації вивчення мов, якими користуються в Євроспільноті. Це свято має нагадати нам, що знання хоча б однієї іноземної мови дає нам додаткові можливості у подорожах, працевлаштуванні, навіть у розвагах і дозвіллі. А досвідчені перекладачі додають: на відміну від інших наук і вмінь, навіть погане володіння іноземною мовою — це набагато краще, ніж цілковите її незнання.
27 вересня — Всесвітній день туризму
Туризм як форма дозвілля з’явився порівняно нещодавно. До середини ХІХ століття люди подорожували лише за нагальної потреби. Мандрувати цікавими місцями для розваги чи самоосвіти могли собі дозволити дуже сміливі та багаті люди. З розвитком залізниці, пасажирського судноплавства і пізніше — авіатранспорту туризм став масовим. А в епоху інтернету й тематичних телеканалів ви можете здійснити віртуальну подорож Амазонкою чи музеями Нью-Йорка, залишаючись на дивані! Відсвяткуйте цей день, спланувавши справжню чи віртуальну подорож для всієї родини. Ну, і не забудьте привітати знайомого турагента чи працівника готелю...
29 вересня — Всесвітній день серця
Годинник, двигун, помпа, осередок емоцій — як тільки не називають цей орган. Усім і кожному зрозуміло, наскільки він важливий. Та не всі знають і вміють правильно доглядати за серцем, зберігати його здоров’я. Тож і заснувала це свято міжнародна медична спільнота, щоб поширювати знання про захворювання серця, їх причини та про способи зберегти його здоров’я на довгі роки. Тож привітайте знайомого кардіолога — і знайдіть в інтернеті науково-популярний фільм (бажано, зрозумілий і вашим дітям) про те, як вберегти серце від усіляких прикрощів.
30 вересня — Всесвітній день бібліотек
У доінтернетну епоху бібліотеки були життєво необхідними всім тим, хто шукав якусь інформацію або просто хотів почитати книжку, якої не знайшов ні вдома, ні в книгарні. Та навіть нині, навіть у розвинених країнах, де в кожного охочого є доступ до онлайн-бібліотек і онлайн-книгарень, паперові книжки у фізичних бібліотеках мають неабиякий попит. Люди записуються в чергу (звісно, онлайн), щоб отримати нагоду почитати надруковану на папері новинку! Жодна електронна книжка не замінить сторінок, які можна гортати власноруч, особливого запаху друкарської фарби й відчуття ваги томика в руках. А ще у бібліотеках відбувається багато цікавих заходів. Як давно ви не бували у місцевій бібліотеці? Вона може вас приємно здивувати!
30 вересня — День моря у 2021 році
Це свято не має постійної дати. Її кожна країна обирає щороку. Традиційно — це один з днів останнього повного тижня вересня. Цього року Україна святкує День моря 30 вересня. Це чудова нагода не лише привітати людей, чия професійна діяльність так чи інакше пов’язана з морем: моряків, екологів, морських зоологів, рибалок тощо. А ще — більше дізнатися про природний світ морів, їх екологічні проблеми.
30 вересня — День перекладача
Професійне свято знавців мов, які володіють мистецтвом якнайточніше передати думку засобами іншої мови. Що б там не говорили футуристи, а штучний інтелект ще не скоро, а можливо, й ніколи не знищить цієї складної професії. Завдяки праці перекладачів ми рідною мовою читаємо книжки, дивимося фільми, слухаємо подкасти, створені сотнями й тисячами чужих мов! А щоб зрозуміти, наскільки наука перекладу межує з мистецтвом, знайдіть коротке оповідання закордонного автора у викладі різних перекладачів — і порівняйте їх. ...І не забудьте цього дня надіслати вітальні листівки всім знайомим перекладачам!
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
03.09.2021