Навчальний тиждень № 21: Святкові дати лютого
Черговий дайджест розповість про те, чим займатимуться цього тижня учні 1–4 класів, які навчаються за освітньою системою «Світ чекає крилатих»
Соціокультурною темою цього тижня обрано «Календар лютого». Дітей ознайомлять з українськими професійними, релігійними, незвичайними міжнародними святами. Школярики також отримають нагоду привітати однокласників, які святкують дні народження та іменини в лютому.
1 клас
Темою тижневого творчого проєкту стане «Лютий святковий». Діти добиратимуть і вивчатимуть вірші, пісні, прислів’я й навіть можуть підготувати танець. Крім того, з дітьми проведуть бесіду «Що таке доброта і як бути добрим».
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На одному з уроків української мови першокласники презентуватимуть навчальний проєкт «Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про тварин». А затим вони здаватимуть усний стислий переказ та пройдуть вихідний тематичний селфі-аудит.
-
Учитель може запропонувати батькам хлопчиків долучитися до майстер-класу «Виховуємо справжнього чоловіка». Уточніть у вчителів, коли й у якій формі (очній чи у вигляді вебінару) вони планують провести цей захід.
-
Урок хенд-мейду буде присвячений вивченню корисного вміння — упаковувати подарунки. Діти вчитимуться прийомам роботи з пакувальним папером та стрічками.
2 клас
Другокласників теж чекатиме тижневий соціокультурний проєкт на тему лютневих свят, виставка малюнків до Дня рідної мови, а також участь у благодійній акції до Дня прояву доброти. Поцікавтеся в класовода планами на ці заходи: можливо, ви зможете якось долучитися й допомогти.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Заняття математики присвячуватимуться вивченню понять вартості, ціни, маси та місткості та розв’язуванню задач про це.
-
На уроках української мови діти вивчатимуть правила написання слів з апострофом, а також (ближче до кінця тижня) здаватимуть стислий усний переказ з опорою на малюнковий план і ключові слова.
-
На інформатиці школярики вчитимуться правилам безпеки в Інтернеті, дізнаються про авторське право та кібербулінг. А ще вони розпочнуть новий навчальний проєкт! Розпитайте дитину про нього: можливо, їй знадобиться ваша допомога в доборі інформації.
3 клас
Цього тижня ваша дитина розпочне роботу над кількома навчальними проєктами відразу. Однак у школі відведено час і на розваги та творчість: тижневий виховний проєкт «Лютий святковий», акції до Дня доброти та Дня рідної мови, виставка дитячої творчості й тиждень української мови — дитина буде неабияк зайнята, але не лише отримає нові знання, а й розважиться!
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях із математики діти почнуть вивчати прийоми множення суми на число. Крім того, у класі стартує навчальний проєкт «Права дитини в цифрах і фактах».
-
Ваша дитина обере тему нового навчального проєкту на предметі «Всесвіт» — учитель дасть дітям кілька тем на вибір.
-
Уроки української мови будуть присвячені вивченню властивостей словосполучень, речень і тексту. Школярики розпочнуть навчальний проєкт «Переклад тексту». Крім того, вони вивчать напам’ять вірш.
4 клас
Як і в решти класів, соціокультурна тема тижня — календарні свята лютого. Зокрема, діти проведуть акції до Дня птахів, Дня прояву доброти та долучаться до шкільних заходів із нагоди Дня рідної мови.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На першому ж занятті з української мови діти пройдуть одразу два вхідних селфі-аудити. Їх чекає досить складна нова тема: дієслово. А ще стартуватиме навчальний проєкт «Ментальна карта: частини мови». Частину мову для складання ментальної карти обере сам учень.
-
Уроки математики будуть присвячені вивченню властивостей 3D фігур.
-
Цього тижня на предметі «Всесвіт» діти презентують результати проєкту «Україна — європейська країна» та проходять тематичний вихідний селфі-аудит. Наприкінці тижня вони писатимуть діагностувальну роботу!
Бонус для батьків: поради й підказки
Цитата тижня
Кожна дитина народжується геніальним творцем. Коли дорослі створюють їй середовище, у якому дитина може творити, вона може зберегти цю здатність. Саме так на світ з’являються Мікеланджело, Довженки та Стіви Джобси. Всесвітньо відома письменниця-фантастка Урсула Ле Гуїн писала:
«Доросла творча людина — це дитина, яка вижила».
Тож давайте своїм дітям побільше вільного часу. Хай граються, досліджують світ і просто дивляться у вікно на хмаринки. Саме тоді у їхніх головах народжуються ідеї, які в дорослому віці ведуть до геніальних проривів.
Успішного вам тижня!
08.02.2021