Навчальний тиждень №16: на фініші семестру
У святковій атмосфері окрилені школярики захищатимуть численні навчальні проєкти, виконуватимуть селфі-аудити й писатимуть діагностувальні роботи
Торік ця навчальна п’ятиденка припала б на останній тиждень перед Різдвом західного обряду і стала б останньою в семестрі для всіх українських школяриків.
Однак, через розсинхронізацію навчального процесу дехто з окрилених учнів навчатиметься аж до 30 грудня, дехто піде на канікули трохи раніше. Деякі класи виконуватимуть описані в цьому випуску завдання з 12 грудня, інші — із 19-го… Отож ми вирішили й надалі працювати на випередження. За цим — 16-м — оглядом навчального тижня ще до Нового року випустимо 17-й і 18-й. Сподіваємося, наші окрилені педагоги щопонеділка ділитимуться з батьками своїх учнів покликаннями на актуальний саме для них випуск.
Отож, що робитимуть діти — учасники освітньої системи «Світ чекає крилатих» — упродовж 16-го навчального тижня?
1 клас
У першому класі стартує соціокультурний тижневий проєкт «З Новим роком!» У межах проєкту діти дізнаються багато цікавого про зимові свята, виготовлять чимало ялинкових прикрас і вивчать правила безпечного поводження з ялинкою і бенгальськими вогниками.
Головне, що мають знати батьки:
Діти презентуватимуть результати навчальних проєктів. З української мови — «Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про рослини». З математики — «Як записували числа в минулому».
Затим першокласники виконають вихідні тематичні селфі-аудити — з української мови й з математики.
Якщо дитина відвідує школу, а не перебуває на дистанційному навчанні, вчитель може провести екскурсію до теплиці / оранжереї / саду тощо. Тож уточніть дату проведення заходу в класовода й у день походу вдягніть і взуйте дитину якнайзручніше. Діти, які навчаються онлайн, відвідають віртуальну екскурсію.
Учитель запросить вас на бесіду на тему зимового відпочинку дітей. Ви отримаєте кілька порад, що робити, аби зробити канікули максимально безпечними й цікавими для дитини — наскільки останнє можливе у вашій ситуації.
2 клас
Другокласники теж працюватимуть над соціокультурним проєктом на новорічно-різдвяну тематику. Водночас учитель проаналізує, як кожен учень опановує навчальний матеріал і в разі труднощів надасть поради з їх подолання і дітям, і батькам.
Головне, що мають знати батьки:
Цього тижня школярики презентують готові проєкти на уроках української мови та інформатики!
Заплановано також вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу з української мови. До того ж діагностувальні роботи відбудуться на заняттях з англійської мови й математики.
Класовод проведе батьківський консиліум на тему «Роль батька в сімейному вихованні». Він також надасть поради, як убезпечити дітей від нещасних випадків під час канікул.
3 клас
Школярики вітатимуть однокласників, друзів і родичів, які народилися або святкують іменини в грудні, дізнаватимуться багато нового про людей, які відзначають цього місяця професійні свята (військові, комп’ютерні дизайнери, футболісти, представники цивільної авіації, адвокати, енергетики).
Головне, що мають знати батьки:
Готові проєкти презентуватимуть третьокласники на уроках української мови, математики, всесвіту й інформатики.
Чекайте на вихідні селфі-аудити з української мови, математики й усесвіту.
Діагностувальні роботи ваші діти виконуватимуть на заняттях з англійської та української мов, математики й усесвіту.
Якщо ваша дитина навчається очно, то наприкінці семестру вона має пройти тестування мотивації навчальної діяльності. За його результатами вчитель підготує персоналізовані рекомендації.
Заплануйте час для участі в батьківському консиліумі. Його темою стане організація дозвілля дитини під час зимових канікул. Учитель дасть кілька порад, актуальних у нинішній ситуації.
4 клас
Четвертокласники працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим зимовим святам. Вони вітатимуть знайомих, які відзначають дні народження, іменини й професійні свята в грудні, готуватимуть саморобні подарунки до Нового року.
Головне, що мають знати батьки:
Відбудеться діагностувальна робота з англійської мови. Вихідний тематичний селфі-аудит ваші школярики мали виконати наприкінці минулого тижня.
На уроках української мови, математики й усесвіту діти захищатимуть результати проєктної діяльності. А затим виконають вихідні-тематичні селфі-аудити й діагностувальні роботи з усіх згаданих предметів.
Якщо в класі ще не провели тестування рівня інтелектуальної активності, вчитель має організувати його саме цього тижня. За результатами він проведе індивідуальні бесіди з учнями й батьками.
Порада тижня: разом із дитиною вже зараз розпочніть підготовку до зимових свят
Нещодавно західні вчені висловили припущення: прадавні печерні люди щозими переживали щось схоже на зимову сплячку, проводячи весь вільний від полювання час у дрімоті біля багаття. Саме тому короткий світловий день і морозна погода не стимулюють ні нас самих, ні наших дітей до нових звершень, а навпаки — кличуть на диван під теплий плед. А труднощі воєнного часу (навіть якщо вони для вас означають лише тривале перебування при тьмяному світлі свічки й не дуже оптимістичні новини) ще більше ускладнюють ситуацію. Результат — поганий настрій, сварки через дрібниці, навіть депресія…
Та цьому можна зарадити — навіть у наших складних умовах. Саме зараз і вам, і дитині життєво необхідно влаштувати свято.
Саме так — хай маленьке, скромне, без феєрверків, але свято! Миколайчик, Різдво й Новий рік стануть ліками проти поганого настрою, позбавлять відчуття безпорадності й додадуть трохи надії на краще майбутнє. Вашій дитині очікування свята і його проведення не тільки додадуть радості, а й мотивуватимуть до навчання та
Щобільше, це має бути не радісна несподіванка, а довгождана подія, до якої необхідно ретельно підготуватися. Спільне — тобто за участю і дорослих, і маленьких членів родини — планування святкування і втілення плану в життя розворушить кожного, збадьорить, дасть відчуття досягнутого результату.
Можливо, ваша ялинка цьогоріч буде лише сосновою гілкою в обгорнутій папером літровій банці з піском. Але ваша дитина розмалює цей папір яскравими сніжинками й казковими персонажами — і почуватиметься, що це найпрекрасніша ялинка у світі. Можливо, ви даруватимете набагато скромніші подарунки, ніж торік. Зате до кожного з них складете маленький віршик зі щирими побажаннями, а вручатимете урочисто, по-особливому…
Увага — три дуже важливі застереження
По-перше, відмовтеся від думки, що влаштовувати свято, коли так багато людей страждає, — неетично. Ви робите це не для себе, а заради психологічного здоров’я дитини!
По-друге — забороняється порівнювати це свято з минулими й вимовляти слово «якби». Ви тут і зараз, у цій, а не якійсь іншій ситуації. Тож свято ви влаштовуєте теж найкраще, яке можливе в цій ситуації.
По-третє — не обіцяйте ні собі, ні дитині, що «наступного року ми влаштуємо все набагато краще». Так ви просто відкладаєте життя на потім. А треба, щоб і дитина, і дорослі члени родини по-справжньому ПРОЖИЛИ й ВІДЧУЛИ святковий, радісний момент. Пам’ятайте: життя — воно не колись і не в майбутньому, воно відбувається просто зараз. Дитинство не поставиш на паузу й не відкладеш на потім.
Отож війна війною, блекаути блекаутами, а Миколайчик до вашої дитини мусить завітати!
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
11.12.2022