Навчальний тиждень № 16: що треба зробити школяру перед канікулами
Останній тиждень семестру буде дуже складним і водночас святковим! Ми розповімо, які завдання має виконати ваша дитина перед тим, як піти на двотижневий відпочинок
Кожний урок цього тижня буде хоча б трішечки святковим. Це допоможе дітям постійно тримати в полі зору фінішну пряму й докладати всіх зусиль, аби гідно пройти перевірку знань і вмінь із кожного предмета.
Сподіваємося, епідемічна ситуація у вашому регіоні дозволяє провести в школі новорічну ялинку. Та за будь-яких умов, якщо діти вчаться офлайн, учитель влаштує свято для класу. Тож потурбуйтеся про карнавальний костюм або святкові аксесуари для вашого сина чи доньки.
1 клас
У першому класі стартує тижневий соціокультурний проєкт “З Новим роком!”. Діти готуватимуть подарунки й карнавальні костюми чи аксесуари, вивчатимуть святкові пісні й танці. У рамках проєкту діти навчаться створювати ялинкові прикраси, а ще пройдуть інструктаж щодо правил безпечної поведінки біля ялинки, під час катання на ковзанах, лижах, поводження з петардами й бенгальськими вогниками.
Увага! Учитель може провести батьківський патронат щодо організації зимового відпочинку дітей. Крім того, якщо батьківських зборів не провели минулого тижня, вони обов’язково відбудуться впродовж цієї п’ятиденки.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На останніх цього тижня уроках української мови першачки отримають змогу перевірити свої навчальні досягнення. Вони здійснять вихідний тематичний селфі-аудит, а затим порівняють його підсумки з результатами вхідного. Переконані, ваша дитина буде вражена, як багато нового вона дізналася і навчилася! А це додасть їй упевненості й мотивації.
-
На уроках математики теж запланований вихідний тематичний селфі-аудит й аналіз навчальних досягнень. Крім того, школярики презентують готові проєкти на тему “Як записували числа в минулому”.
-
На цю п’ятиденку запланована екскурсія на природу або до теплиці, оранжереї тощо. Діти мають ознайомитися з різноманітністю рослин у природних і штучних середовищах.
2 клас
У рамках останнього в другій чверті соціокультурного проєкту окрилені школярі підготуються до зустрічі Різдва й Нового року. Учитель проведе інструктаж з безпечної поведінки біля ялинки та під час розваг у снігу й на кризі. На цей тиждень також заплановано батьківський консиліум.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На одному з останніх у семестрі уроків англійської мови діти виконають діагностувальну роботу і проаналізують рівень своїх знань.
-
На уроках української мови школярів чекає презентація навчальних проєктів. А ще другокласники виконають вихідний тематичний селфі-аудит, напишуть підсумкову діагностувальну роботу й отримають чітке уявлення про свої навчальні досягнення.
-
На математиці ваша донька чи син теж виконає діагностувальну роботу й підсумує вивчене впродовж першого семестру.
3 клас
У класі завершується двотижневий соціокультурний проєкт, присвячений святам грудня. Цього тижня увагу дітей, природно, зосередять на підготовці до Нового року. Водночас третьокласникам доведеться інтенсивно попрацювати: саме цього тижня вони презентуватимуть проєкти й писатимуть діагностувальні роботи.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з англійської та української мови, математики та всесвіту відбудуться діагностувальні роботи й підбиття підсумків семестру.
-
На уроках української мови, інформатики й усесвіту діти презентують результати своїх проєктів.
-
Учитель проведе батьківський консиліум про важливість організації дозвілля дітей. Педагог також влаштує дітям інструктаж із безпечної поведінки під час новорічних свят.
4 клас
Четвертокласники другий тиждень працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим святам грудня. В його рамках діти не лише підготуються до новорічних свят, а й вивчать нові правила етикету під час відвідування і приймання гостей, правилам поведінки на масових святах. А ще — пройдуть інструктаж із безпечної поведінки під час ожеледиці.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з англійської, української мов, математики, інформатики й усесвіту діти продемонструють низку виконаних ними навчальних проєктів.
-
Готуйтеся до напруженого тижня: ваш школярик напише низку діагностувальних робіт з української мови, математики, всесвіту.
-
Упродовж тижня вчитель спільно з психологом може влаштувати дітям тестування рівня інтелектуальної активності. (Інтелектуальна активність — це те, наскільки творчо людина здатна розв’язувати різноманітні проблеми.)
Бонус для батьків: пропонуємо добірку цікавих публікацій
Ще зовсім трішечки — і розпочнуться зимові канікули. Тож усім татам і мамам варто за цю п’ятиденку вирішити, хто наглядатиме за школяриком, якщо взяти відпустку не вдалося. Сподіваємося, у вас є людина, якій можна довірити вашу дитину на час вашої відсутності. Дітей молодшого шкільного віку не слід залишати вдома самих надовго, якими б зрілими й відповідальними для свого віку вони не були!
А ще час пригадати самим і нагадати дитині деякі зимові правила безпеки! Саме тому ми підготували добірку корисних публікацій на цю тему:
Ожеледиця й мороз: убезпечте своїх дітей від травм і хвороб
Як пояснити дитині правила безпечної поведінки під час прогулянок у морозну погоду та по вкритих кригою тротуарах, щоби вона їх додержувала
Ялинонько, не гори!.. І не падай!
Що робити батькам, аби новорічна ялинка в оселі не стала джерелом небезпеки для дитини
Ігри з вогнем: як убезпечити дитину й оселю від пожежі
Кілька правил пожежної безпеки в побуті, яких слід навчити молодшого школяра
Навчіть дитину не довіряти незнайомцям
Дітей заманюють у машину, квартиру, двір, підвал, інше безлюдне місце, використовуючи найрізноманітніші приводи
Як навчити дитину обережної поведінки на дорозі
Змусити дитину вивчити правила дорожнього руху для пішоходів замало
Добра, добробуту й здоров’я вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
21.12.2021