Навчальний тиждень № 14: джунглі на підвіконні та інші ботанічні пригоди
Черговий дайджест розповість про нові навчальні проєкти, екскурсії та розваги, заплановані для вашого школярика цього тижня
1 клас
У першому класі стартує соціокультурний тижневий проєкт “Флора - рослинний світ планети”. Діти шукатимуть і вивчатимуть вірші, пісні, загадки, прислів’я, цікаві факти про рослини. Вони підготують інформаційний довідник “Рослини на варті здоров’я людини” і проведуть гру “Заморочки з бочки” на тему рослин.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
Цього тижня навчальна програма передбачає екскурсію до парку, зимового саду, теплиці, оранжереї. Діти зможуть більше дізнатися про світ рослин.
-
На уроках української мови школярики розпочнуть навчальний проєкт “Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про рослини”.
-
На заняттях із предмета “Всесвіт” першокласники візьмуться ще до одного навчального проєкту - “Город на підвіконні”, а також навчаться розпізнавати дикорослі й культурні рослини.
-
Потурбуйтесь, щоб у вашої дитини були напоготові акуратний м’який пензлик і гуаш - на одному з уроків арт-технологій вона засвоїть основи петриківського розпису!
2 клас
Другокласників залучать до тижневого проєкту, присвяченого рослинам у їхньому житті. Назву проєкту, природно, вони обиратимуть колективно. Вони збиратимуть інформацію і фольклорні та художні твори про рослини, можуть підготувати виставку малюнків, вікторину. А ще вчитель запропонує дітям колективно виготовити леп-бук про одну з рослин і може влаштувати акцію з озеленення класу.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках української мови дітей запросять до виконання навчального проєкту “Казки/ прислів’я / скоромовки / вірші / оповідання / дитячі пісеньки / загадки про рослини”.
-
Ще один проєкт ваша дитина обере на одному із уроків усесвіту. Другокласникам запропонують на вибір аж три проєкти, присвячені рослинам. А ще діти вивчать умовні позначки луків і лісів на плані місцевості та вчитимуться розпізнавати органи рослин і розрізняти трав’янисті рослини, кущі й дерева.
-
Для уроків арт-технологій вашому сину чи доньці можуть знадобитися звичайний і кольоровий папір, картон і вторинний матеріал: ґудзики, нитки, сухі макарони тощо.
3 клас
Цього тижня третьокласники здійснять подорож у світ ботаніки. Вони реалізують колективний соціокультурний проєкт, присвячений рослинам в їхньому житті. У класі може відбутися акція з озеленення. Діти визначать назви кімнатних рослин, які є в класі, і складуть пам’ятку по догляду за ними. Можливо, вам варто влаштувати таке дослідження й удома, якщо на ваших підвіконнях є вазонки з квітами, чиїх назв і властивостей ваша дитина може й не знати...
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На одному із занять з української мови відбудеться діагностувальна робота. Третьокласники здаватимуть читання напам’ять вірша.
-
У вашої дитини є циркуль? Цього тижня на уроках математики вона навчиться будувати за його допомогою коло.
-
Школярики дізнаються багато нового про флору. На уроках усесвіту вони оберуть собі новий навчальний проєкт на тему рослин.
4 клас
Четвертокласники, як і решта школярів, що навчаються за освітньою системою “Світ чекає крилатих”, цілий тиждень вивчатимуть тему рослинного світу. Вони збиратимуть інформацію про рослини, що зникають, і про те, навіщо їх оберігати.
Головні речі, які мають знати батьки:
-
На уроках української мови ваша дитина освоїть кілька складних орфографічних правил. Радимо вам і самим зазирнути у правопис й освіжити знання щодо написання префіксів з-/с-, роз-/без-, і чергування звуків е/и.
-
На заняттях з арт-технологій четвертокласникам знадобиться чимало пластиліну! Діти освоять техніки виготовлення рельєфу й фризу.
-
У класі може відбути акція з озеленення - день кімнатних рослин. Можливо, вам разом з сином/дочкою потрібно буде принести в школу горщик, добриво, ґрунт. Якщо ви вирішите поділитися вазонком з живою кімнатною рослиною, радимо дібрати інформацію про рослину: як вона правильно називається, звідки походить і як її правильно доглядати.
Бонус для батьків: пропонуємо добірку цікавих публікацій
Син чи донька попроси(в/ла) у святого Миколая чи Діда Мороза цуценя? Дарувати собаку чи ні? Сподіваємося, наша стаття допоможе вам розібратися, що робити конкретно у вашій життєвій ситуації.
Що робити батькам, коли дитина просить собаку
Чи слід залучати 7-10-річних дітей до волонтерства і благодійництва? Багато батьків прагнуть захистити дітей від гнітючого видовища - знедолених людей чи тварин. Водночас ви розумієте, що дитина має вміти допомагати іншим людям, виявляти милосердя, врешті - ділитися. Що робити в ситуації, коли дитина виявляє бажання взяти участь у благодійній акції? Відповідь ви, можливо, знайдете в нашій публікації
Навіщо школярам займатися благодійністю.
Ви слідкуєте, аби дитина у вашій присутності виявляла чемність. Та чи справді розуміє ваш школярик користь хороших манер і чи додержується їх тоді, коли вас немає поруч? Як це можна забезпечити, читайте у матеріалі
5 способів зробити дитину чемнішою.
Добра, добробуту й здоров’я вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
06.12.2021