Огляд навчального тижня №26: демонструємо здобуті знання й уміння
Найближчими днями учні четвертого класу пройдуть перевірку знань з усіх предметів. Анонсуємо все заплановане.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
Четвертокласники працюватимуть над п’ятиденним соціокультурним проєктом, присвяченим книжці як джерелу знань про все, що може зацікавити дитину. У межах проєкту вони вчитимуться відшукувати книжки, потрібні для здобуття певних відомостей, добирати інформацію з тієї чи тієї теми. Це розвиватиме їхній інтерес до читання.
Упродовж цього тижня учні четвертого класу пройдуть перевірку знань з усіх предметів!
На заняттях з арттехнологій школярі виготовлять метелика в художній техніці бісероплетіння. Ознайомляться з творчістю Марії Примаченко й намалюють фантастичну тварину в художній техніці на власний вибір. Дізнаються про танцювальну музику, що таке сюїта й менует. Дослідять особливості розповідного епічного тексту. Виконають проєкт зі створення простих моделей за допомогою цифрових пристроїв і програм.
Учитель може запросити в клас психолога. Той проведе тестування для виявлення учнів, які ще можуть бути не готовими перейти восени з молодшої школи до середньої. У разі виявлення таких дітей він підготує рекомендації батькам, як за весняну чверть і літні канікули допомогти школярикам подолати наявні труднощі.
Що варто взяти на олівець батькам
У плані на п’ятиденку:
— презентації навчальних проєктів: «Шифрувальники» (українська мова), «Дріб у мистецтві» (математика), «Екскурсії материками» (всесвіт);
— вихідні тематичні селфі-аудити з української мови, математики, всесвіту;
— діагностувальні роботи з англійської мови, української мови, математики й усесвіту.
Крім того, на уроці інформатики школярі продемонструють свої знання й уміння, виконавши проєкт зі створення простих моделей за допомогою цифрових пристроїв.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— великий бісер (намистини) 2–3 кольорів, 5–6 намистин середнього розміру, 1 намистина більшого розміру, дріт для бісеру 50 см, ножиці;
— альбомний аркуш формату А-4, простий олівець, ластик, кольорові олівці, фломастери або гуаш, пензлики, склянка-непроливайка.
Класовод запропонує вам узяти участь у батьківському консиліумі. Під час реальної або онлайн-зустрічі ви зможете обмінятися з учителем й іншими батьками лайфхаками для заохочення дітей до пізнання й навчання.
Вас може зацікавити
Не буває так, щоби дитина стабільно зберігала мотивацію старанно навчатися. У кожного з нас трапляються періоди, коли здобувати високі результати складно: дні, тижні… а то й місяці. Власне, усі хороші мами й татусі хвилюються, що успішність загалом розумних і старанних сина чи доньки може «з’їхати». Що ж мають робити батьки, аби допомогти дитині зберегти інтерес до навчання, мотивувати до старанного опанування нових знань і вмінь, допомогти подолати труднощі в школі? Передусім потрібно зрозуміти, чим мислення дітей відрізняється від татового й маминого. Дорослі способи мотивації й заохочення до навчання не діють на учнів початкових класів. Чому це відбувається і що робити батькам натомість, читайте в публікації
«Як допомогти дитині добре вчитися: “дорослі” способи, що не спрацьовують»
Чи знаєте ви, що дошкільники й молодші школярі не сприймають критики? От зовсім не розуміють — і все, і нічого ви не зробите! Їхній мозок буквально не доріс до сприйняття критичних зауважень. Мозкові центри, що відповідають за це, просто не активуються під час «розбору польотів». То що ж робити?
Лаяти дитину, не імпровізуючи емоційно, а за певними правилами. Що можна, а чого не варто батькам говорити, аби догана дитині за невиконану домашку, розкидані по кімнаті іграшки чи бешкетування під час екскурсії досягла своєї виховної мети? Відповіді знайдете в статті
«Розгнівані поведінкою дитини? 5 способів висловити це правильно»
Школярик заявляє: «Книжки нецікаві!», «Читати нудно», «Я не люблю читати» тощо. І як реагувати на це батькам, особливо якщо в родині вважають життя без книжок просто немислимим? Невже вони не зуміли виховати читача? Для кого ж збирали свою багатющу бібліотеку?.. Однак психологи й педагоги радять не сприймати таких заяв буквально. Син (донька) ще не вміє як слід аналізувати свої проблеми й емоції, ними викликані. От і реагує, як уміє: «Не хочу, не буду, не люблю…» Справа батьків — розібратися в причинах «нелюбові» до книжок. А допоможе вас матеріал
«Як реагувати на заяву дитини: “Не люблю читати!”»
Поділіться цією сторінкою