Огляд навчального тижня №8: підбиваємо підсумки І чверті
Розповідаємо про те, які перевірки знань і вмінь, засвоєних за пів семестру, підготували для третьокласників автори програми «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
У третьому класі стартує соціокультурний тижневий проєкт «Золота осінь». Діти вивчатимуть сезонні зміни в природі, збиратимуть народні прикмети, пісні, вірші, прислів’я і висловлювання відомих людей про цю пору року. Навіть уроки арттехнологій будуть присвячені осінній тематиці. У такий спосіб діти систематизують і збагатять уривчасті й не пов’язані між собою знання.
На вашого школярика чекає презентація проєктів «Книжка-саморобка про осінь» (українська мова) і «Ярмарок чисел у межах 1000» (математика), а ще — вихідні селфі-аудити й діагностувальні роботи з англійської мови, української мови й математики.
Водночас на уроках всесвіту третьокласники вивчають масштабну тему, яка перейде й у наступну чверть. Цього тижня вони навіть розпочнуть новий навчальний проєкт, обравши одну з кількох запропонованих учителем тем!
Учитель організує тестування динаміки когнітивного розвитку й психологічного комфорту в школі. Простіше кажучи, шкільний психолог хоче переконатися, що другокласники розвиваються як належить, а ще почуваються затишно в школі й не зазнають там надмірного стресу. Результати нададуть педагогу змогу скоригувати індивідуальну роботу з дітьми: комусь давати трохи складніші завдання, комусь допомогти з тривожністю тощо.
На уроках арттехнологій хлопчики й дівчатка зроблять аплікацію-портрет з осіннього листя, дізнаються, чим займається флорист і що таке танграм. А ще навчаться створювати геометричні фігури й схеми в графічному редакторі.
Що варто взяти на олівець батькам
А ви знаєте, що таке танграм? А таймлайн? Хмара тегів? Ментальні карти? Радимо розібратися із цими термінами заздалегідь, тому що третьокласники дізнаються про них і навчаться працювати з ними вже цього тижня під час занять з арттехнологій. Розуміння значення цих термінів дасть вам змогу допомагати дитині, коли в неї виникатимуть труднощі з домашнім завданням.
Виховний план передбачає екскурсію до лісопаркової зони. Подбайте про зручні одяг і взуття для вашого школярика!
Цього тижня, як це традиційно відбувається наприкінці чверті, учитель запросить вас на батьківські збори. Уточніть у нього дату й час заздалегідь. Попередьте керівництво, що того дня вам доведеться піти на годину раніше або залишитися в офісі після закінчення робочого дня й підключитися до онлайн-конференції з учителем.
На уроках арттехнологій дитині цього тижня знадобиться таке:
— кленове листя різного розміру та кольору (6–8 шт.), котушкові нитки:
— альбомний аркуш (А4), простий олівець, ластик, клей ПВА, засушене різнобарвне листя.
Вас може зацікавити
На порозі — осінні канікули, тож ми підготували добірку порад батькам, які піклуються про безпеку своїх дітей — і фізичну, і психологічну.
Буває, що батьки, розчаровані навчальними результатами дитини, намагаються допомогти їй, змушуючи самостійно повторювати пройдене або наймаючи репетитора. Та цим вони не стільки допомагають, скільки зводять для сина (доньки) додаткові бар’єри на шляху до успіху! Докладніше читайте в статті
“Чому канікули — не найкращий час надолужувати теми, недовивчені під час минулої чверті”.
Минули ті часи, коли ваша дитина зажди перебувала під вашим пильним наглядом. Як убезпечити її від небезпек, які чигають на неуважних пішоходів, розповідаємо в публікації
“Що має знати дитина про поведінку на дорозі”.
Часом причина проблем зі сном, навчанням чи поведінкою дитини криється в стресі, який вона отримує зі ЗМІ. Дитина може не розуміти всього, про що йдеться в новинах, які дорослі біля неї дивляться, слухають й обговорюють. Але вона прислухається, отримує враження, реагує емоційно. Про те, як захистити дитячу психіку від згубного впливу поганих новин, ідеться в статті
“Захистіть дітей від страшних новин. Як новини по телевізору та в інтернеті впливають на дітей молодшого шкільного віку і як уберегти їх від потоку негативу”.
Поділіться цією сторінкою