Огляд навчального тижня №25: нові шкільні виклики
Третьокласники створюватимуть сувеніри для іменинників, презентуватимуть завершений проєкт, розпочнуть новий і готуватимуться до діагностувальних робіт.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
У третьому класі діти старанно й творчо готуватимуться до березневих свят. Якщо у вашого школярика є родичі чи друзі, які святкують день народження або іменини в березні, він має нагоду підготувати вітання й подарунок-саморобку для кожного з них.
Під час уроків української мови діти вивчатимуть особливості монологу, діалогу, полілогу. Стартуватиме навчальний проєкт, присвячений правилам проведення диспуту.
Учитель може запропонувати влаштувати в класі тимчасовий обмін книжками з власних бібліотечок дітей.
На заняттях із математики третьокласники далі досліджуватимуть властивості правильних, неправильних дробів і мішаних чисел.
Під час занять з арттехнологій діти вправлятимуться в художній техніці паперопластика, виготовляючи вітальну листівку. Ознайомляться з графікою як видом мистецтва й створять ескіз театральної афіші. Дізнаються, що таке жанровий розвиток музики, а також ритм і строфи у вірші. Ознайомляться зі складниками танцю. Навчаться набирати текст голосовим методом і редагувати його.
Що варто взяти на олівець батькам
На заняттях з англійської мови третьокласники цього тижня презентуватимуть готовий проєкт «Моя улюблена книжка» й виконають вихідний тематичний селфі-аудит. Діагностувальну роботу заплановано на наступний тиждень.
Цього тижня діти читатимуть із пам’яті вірш. Допоможіть їм підготуватися до декламації!
Один з уроків усесвіту може відбутися у вигляді екскурсії до лісу, луки, ділянки сільського господарства чи просто до зеленої зони за містом / селом чи в межах населеного пункту. Уточніть у вчителя дату її проведення й підготуйте одяг і взуття, відповідні для прогулянки лісом.
У березні в Україні відзначається День театру. Отож класовод може підготувати разом із дітьми лялькову мінівиставу або організувати екскурсію до театру чи шкільного драматичного гуртка.
Учитель запропонує батькам зустріч, під час якої дасть поради щодо заохочення дітей до пізнання й навчання.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— двобічний кольоровий картон, двобічний кольоровий папір, лінійка, олівець, ножиці, фігурні ножиці, клей;
— альбомний аркуш формату А-4, кольорові олівці, фломастери, гелеві ручки.
Вас може зацікавити
Прикладом наполегливості є американський винахідник Томас Едісон. Він створив вольфрамову нитку лампи розжарювання після 10 000 (десяти тисяч!) задокументованих невдалих спроб. То що ж заважає кожному наслідувати приклад Едісона? Більшість людей просто не навчилися в дитинстві йти до мети попри перешкоди! У статті
«7 можливих причин, чому вашій дитині бракує наполегливості» аналізуємо помилки, якими батьки несвідомо шкодять розвитку цієї корисної особистої якості у свого школярика. Дізнайтеся, що може завадити стати наполегливим й успішним дорослим конкретно вашій дитині, і знешкодьте виявлені ризики!
Зазубрюєте вірш «стовпчик за стовпчиком» до знемоги — а він ну просто не хоче запам’ятовуватися? Пропонуємо вам кілька порад для вивчення віршів і прози різної складності. Ви можете скористатися однією-двома, щоб дитина запам’ятала простий сюжетний віршик на 4–8 рядочків, або залучити весь пропонований арсенал, щоб вона швидше сприйняла й опанувала складний для розуміння описовий художній уривок. Кілька правил заучування віршів і прозових уривків, яких свого часу не навчали нас самих, знайдете в статті
«Вчимо з дитиною вірш напам’ять: секрети швидкого запам’ятовування».
Мало не щодня в ЗМІ бачимо оголошення про розшук дітей, які пішли до школи чи звідти додому — і не повернулися. Саме тому кожні мама й тато намагаються прищепити дитині правила безпечної поведінки на вулиці. Дорослішаючи, діти все краще розуміють, що їх можуть пограбувати, викрасти й/або жахливо скривдити. Однак не кожна дитина може розпізнати психологічну маніпуляцію з боку незнайомої людини. Чому діти стають жертвами зловмисників і яких правил безпеки має додержувати дитина, коли до неї на вулиці раптом звернувся незнайомець, пояснюємо в матеріалі
«Навчіть дитину не довіряти незнайомцям».
Поділіться цією сторінкою