Огляд навчального тижня №16: на фініші І семестру
У святковій атмосфері окрилені третьокласники презентуватимуть численні навчальні проєкти, виконуватимуть селфі-аудити й діагностувальні роботи.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
У класі завершується двотижневий соціокультурний проєкт, присвячений святам грудня. Увагу третьокласників, природно, сфокусують на підготовці до Різдва й Нового року.
Школярики вітатимуть однокласників, друзів і родичів, які народилися або святкують іменини в грудні, дізнаватимуться багато нового про людей, які відзначають цього місяця професійні свята (військові, комп’ютерні дизайнери, футболісти, представники цивільної авіації, адвокати, енергетики).
На заняттях з арттехнологій діти створять витинанку й аплікацію, вивчатимуть календарно-обрядові пісні зимового циклу (зокрема колядки й щедрівки), навчатимуться відтворювати характери дійових осіб голосом.
Що варто взяти на олівець батькам
Презентації навчальних проєктів відбудеться на уроках української мови («П’єса про частини мови»), математики («Геометричні фігури в довкіллі») і всесвіту («Рослини — символи України», «Рослини — народні обереги», «Рослини в українському віночку», «Рослини-хижаки», «Рослини-фітонциди», «Рослини медоноси»).
На заняттях з української мови, математики й всесвіту третьокласники виконають вихідні тематичні селфі-аудити, а затим — діагностувальні роботи.
Ваша дитина наприкінці семестру має пройти тестування мотивації навчальної діяльності. За його результатами вчитель підготує персоналізовані рекомендації для батьків.
Заплануйте час для участі в батьківському консиліумі. Його темою стане організація дозвілля дитини під час зимових канікул. Учитель дасть кілька актуальних порад.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— кольоровий папір (двобічний або папір для оригамі), лінійка, олівець, ножиці, клей, блискітки, паєтки, зірочки тощо);
— картон двобічний, формату А-4 зеленого / білого / синього кольору, ножиці, клей ПВА, кольорова стрічка.
Вас може зацікавити
Певно, всі ми чули одеські жарти про «слухняних хлопчиків зі скрипочками», яких одержимі думкою про їхню неминучу геніальність мамці примусово водили до музичної школи. Та нинішні дослідження мозкових процесів доводять: ті шалені мами з анекдотів насправді мали рацію, навчаючи дітей музики! Навіть якщо не гра на будь-якому музичному інструменті перетворить школярика на всесвітньовідомого віртуоза, змінить на краще його мозок і може дати значні переваги — й одразу, й у віддаленому майбутньому. Що ж таке робить гра на піаніно, скрипці чи навіть синтезаторі з мозком дитини? Пояснюємо в статті
«7 вагомих причин віддати дитину в музичний гурток».
Натуральна ялинка — легкозаймисте дерево. Чи легко може загорітися синтетична, залежить від того, наскільки вона якісна. Та новорічні деревця не лише загоряються: вони падають, із них звалюються дітям на голови іграшки, на них вилазять коти тощо. От ми й вирішили: саме час нагадати правила безпеки при встановленні святкової ялинки в оселі! Навіть якщо ви вже поставили її, все одно радимо прочитати наш матеріал
«Ялинонько, не гори!.. І не падай! Що робити батькам, аби новорічна ялинка в оселі не стала джерелом небезпеки для дитини» і перевірити, чи всі ризики ви врахували.
Як би вам не хотілося використати час зимових канікул на те, щоб підтягнути дитину з певного предмета, не робіть цього без необхідності. І навіть якщо така потреба є, навчатися необхідно не в режимі 24/7, а з розумом. Як позначається відсутність пауз у навчанні на психіці дитини, розумове перевантаження — на фізичному здоров’ї, а також чому тривалість додаткових занять не гарантує подальших успіхів у навчанні, читайте в матеріалі
«4 причини не змушувати дитину вчитися на канікулах».
Там ми, до речі, даємо кілька порад, як використати канікули з користю, зокрема щоб допомогти таки вашій дитині поліпшити навчальні результати ;).
Поділіться цією сторінкою