7 вагомих причин віддати дитину в музичний гурток
Гра на будь-якому музичному інструменті змінює мозок може дати значні переваги вашому школярику — й одразу, й у віддаленому майбутньому
Певно, всі ми чули одеські жарти про «хлопчиків зі скрипочками», яких мамці примусово водили до музичної школи. Та нинішні дослідження мозкових процесів доводять: ті міщанки з анекдотів насправді мали 100-відсоткову рацію!
Нині приклад одеських мамунь наслідують усі азійські «матері-тигриці». Та заможні мами з Південної Кореї, Китаю, Японії, дають у руки музичні інструменти дочкам і синам, керуючись не традицією, а підтвердженими висновками науковців: навчання музиці дійсно робить дітей розумнішими та успішнішими!
Що ж таке робить гра на піаніно, скрипці чи навіть синтезаторі з мозком дитини? Не будемо перевантажувати вас науковими складними поясненнями, а переповімо лише встановлені науковцями факти, що підтверджені численними соціологічними дослідженнями.
1. Що стається з пам’яттю маленьких музикантів
Заучування музичних творів помітно поліпшує вербальну (словесну) пам’ять. Діти легше, ніж їхні «немузикальні» однокласники, заучують словникові чи іноземні слова, швидше збагачують свій активний словник, а ще краще розуміють і запам’ятовують усні пояснення.
2. Читання й письмо: доженемо й навіть обженемо!
Спостереження за школярами в англомовних країнах (а навчитися читання й письма англійською набагато важче, ніж будь-якою зі слов’янських мов!) виявили: дітям, які мають труднощі з читанням і письмом, стає помітно простіше освоювати ці навички вже після кількох місяців занять музикою. Загалом діти, що вчаться грі на музичних інструментах, швидше читають, краще розуміють прочитане, а також більш грамотно пишуть, ніж «немузикальні» однолітки.
3. Музика й математика таки пов’язані…
Діти, які регулярно займаються музикою, помітно покращують свою успішність із математики. Вони не лише швидше і краще засвоюють знання, а й отримують вищі оцінки на контрольних. Часом діти самі дивуються, що математика перетворилася зі складної дисципліни на цікаву!
4. Що відбувається із самосвідомістю дитини
Тренування гри на будь-якому музичному інструменті змушують дитину постійно аналізувати своє виконання музичного твору та вносити необхідні покращення. Це сприяє розвитку навички самоспостереження й самоаналізу. Отож діти-музиканти швидко розвивають внутрішню мотивацію, прагнення до самовдосконалення, наполегливість, а ще вчаться критично оцінювати власну діяльність.
5. Як музика впливає на вміння співпрацювати та спілкуватися
Гра в оркестрі, джаз-бенді, музичній групі чи навіть у дуеті розвиває в дітей здатність до злагодженої роботи в команді. Вміння співпрацювати задля бажаного результату знадобиться вашій дитині не лише в оркестрі — для якісного звучання музичної композиції, а й у всіх сферах життя. Дитина виростає більш адаптованою соціально, а ще менш схильною «підхопити» алкогольну, тютюнову чи наркотичну залежність у більш дорослому віці (останнє підтверджено статистикою, зібраною соціологами в США).
6. Як заняття музикою впливає на шкільні оцінки
Здавалось би, займаючись у музичному гуртку, діти мають менше часу на виконання домашніх завдань. Однак статистика свідчить, що маленькі музиканти здебільшого досягають вищих, ніж їхні «немузикальні» однолітки, результатів у шкільному навчанні. І це — завдяки розвиваючому впливу музики на мозок, вищому рівню самоаналізу, кращій мотивації та рано сформованій наполегливості!
7. Чи успішні діти-музиканти в дорослому житті
Дослідники стверджують: серед людей, які в дитинстві довго вчилися музикувати, відсоток успішних у житті набагато вищий, ніж серед «немузикантів». Навіть якщо музика залишається просто хобі, люди з музичною освітою досягають вищих щаблів у кар’єрі та заробляють більше.
8. Гра на музичних інструментах захищає мозок від...
Цікаво те, що коли люди продовжують регулярно вправлятися в музиці хоча б на рівні хобі, їхній мозок залишається молодим і здоровим у середньому на 5–7 років довше, ніж в однолітків! Учені називають музику найкращою профілактикою деменції та інших вікових хвороб мозку.
09.02.2021