Огляд навчального тижня №23: права, обов’язки, соціальні навички
Окрилені вчителі підвищуватимуть правову обізнаність вашої дитини, навчатимуть її корисних навичок і правил безпечної поведінки.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від навчального тижня
Другокласників знайомитимуть із їхніми правами й обов’язками. У рамках соціокультурного проєкту, присвяченого цій темі, ваш син (ваша донька) отримає змогу ознайомитися з Конвенцією прав дитини. А ще вчитель розмовлятиме з учнями про важливість додержання законів і правил поведінки.
Під час уроків арттехнологій діти оздоблять горщик для квітів, оформлять рамку для пам’ятки школяра. Дізнаються різницю між вокальною і інструментальною музикою; значення рухів, жестів, міміки й погляду в роботі актора. Вивчать правила віртуального спілкування й навчаться користуватися застосунками для нього.
Що варто взяти на олівець батькам
На одному з уроків всесвіту ваша дитина візьме участь у презентації одного з групових проєктів, до якого нещодавно долучилася: «Свято вулиці», «Походження назви міста / села» або «Походження назв вулиць міста / села». Крім того, наприкінці тижня вона виконає вихідний тематичний селфі-аудит. А наступного тижня очікуйте тематичну роботу з усесвіту.
Учитель запропонує екскурсію до краєзнавчого музею чи на виставку, відвідати майстер-клас, об’єкт культури вашого населеного пункту тощо.
Класовод запросить вас на батьківський патронат із теми дотримання прав дитини.
На уроках арттехнологій знадобиться таке:
— баночка від йогурту, сметани або сиркової маси, пластилін, стеки, дощечка, насіння й крупи;
— ножиці, клей ПВА, гуаш, пензлики, ватні палички, склянка-нерозливайка.
Вас може зацікавити
Татусі не люблять говорити про емоції та взаємини, однак іноді не розуміють, як це шкодить їхнім синам. Оскільки дитина не має життєвого досвіду, який має її тато, то вона не уявляє, що відбувається в голові батька у тій чи тій ситуації, і не може зрозуміти того, чого тато недоговорює. Тож які теми й життєві ситуації потребують розтлумачування? У матеріалі
«Що сини мають чути від татусів щодня, аби вирости справжніми чоловіками»
підкажемо, у яких саме ситуаціях батькові необхідно ставати красномовнішим у присутності дітей.
Світ змінюється так стрімко, що ви вже зараз занепокоєно думаєте: а чи виплекає ваша дитина всі якості, необхідні для побудови хорошої кар’єри, забезпечення гідного заробітку чи успішного ведення власного бізнесу? Яку якість найвище цінуватимуть через десять років, а також як її вберегти й виплекати в сина (доньки), читайте в матеріалі
«Як зберегти здібність вашої дитини, що зробить її успішною в дорослому житті».
Дуже часто дитині, яка в школі зазнає цькування, закидають, що, мовляв, вона якимось чином провокує булінг. Однак, як виявили психологи, причиною, чому організатор цькування вирізнив саме цю дитину, а не когось іншого, є те, що вона потрапила йому на очі в потрібний момент і на неї відреагували його (булера) комплекси, страхи й забобони. Передбачити, коли саме й на кого зреагує і спрямує негативну увагу ініціатор булінгу, неможливо. Водночас психологи визначили кілька типів дітей, на яких цькувачі реагують найсильніше. Детальніше — у статті
«Які діти найчастіше стають жертвами булінгу. Наскільки висока ймовірність того, що вашу дитину можуть цькувати в школі — 7 підказок для батьків».
Поділіться цією сторінкою