Огляд навчального тижня №24: проєкти, екскурсії, перевірка знань
Автори програми «Світ чекає крилатих» підготували нові навчальні проєкти й тематичні прогулянки для дітей і майстер-класи — для їхніх батьків.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від шкільного тижня
Першокласники розпочнуть соціокультурний проєкт «Закликаємо Весну». Вони шукатимуть (і вивчатимуть) фольклорні й літературні твори про весну, створюватимуть малюнки для тематичної виставки в класі, добиратимуть аудіозаписи й світлини, репродукції картин, присвячених весні.
Один з уроків української мови заплановано провести в бібліотеці. Школярики влаштують виставку дитячих творів про весну.
Вивчаючи предмет «Всесвіт», крилатики поставлять кілька сценок на тему правил поведінки в громадському транспорті й у потенційно небезпечних ситуаціях. З дітьми проведуть бесіду про вплив погоди на здоров’я людини й ситуацію на дорогах.
Під час занять з арттехнологій діти малюватимуть гуашшю картини весняної природи. Дізнаються, як записують музику на папері нотами, а також як у літературних творах можна передати мелодію, а музичним твором проілюструвати картину й навпаки. Діти, у яких є уроки хореографії, розпочнуть готувати танець до народного свята.
Що варто взяти на олівець батькам
На уроках математики діти презентуватимуть готовий проєкт «Ярмарок чисел у межах 100». Крім того, відбудеться вихідний тематичний селфі-аудит. Діти порівняють рівень своїх знань перед початком і після опанування арифметичних дій із числами 11–100.
Залежно від ситуації класовод організує реальну або віртуальну екскурсію в лісопаркову зону. Під час офлайн-прогулянки заплановано мініурок малювання з натури.
Учитель може запропонувати батькам майстер-клас. Його темою буде профілактика весняного синдрому втоми й апатії.
На уроках арттехнологій знадобиться таке: гуаш, пензлик, гігієнічна (ватна) паличка, посудина з водою.
Вас може зацікавити
Ваша дитина стала млявою, її настрій постійно різко змінюється, а бажання навчатися і працездатність знизилися? Можливо, сон у школярика став неспокійним, а після сну дитина не відчуває свіжості й бадьорості? А може, ви помітили, що в неї з’явилися подразнення або шкіра лущиться? На гребінці залишається більше волосся, ніж завжди? Загострилася алергія? Якщо на календарі лютий от-от зміниться або вже змінився на березень, ви, найімовірніше, маєте справу із синдромом весняної втоми. Що спричиняє млявість, непрацездатність і поганий настрій у молодших школярів і як повернути їм бадьорість і активність, розповість стаття
«Весняна втома й апатія в дитини: як побороти неприємні симптоми».
Легко розрізняти цифру й число, запам’ятати назви геометричних фігур, закріпити навички простих арифметичних дій… Для цього дитині потрібно повторювати вивчений матеріал. Але це те, чого школярики страшенно не люблять робити. Однак вони просто обожнюють гратися! А нам, дорослим, найбільше подобається, якщо діти не бешкетують у той час, як ми займаємося важливими справами. Цього можна досягти, маючи достатньо уяви й терпіння, вигадуючи все нові інтелектуальні ігри… А можна просто запам’ятати кілька варіантів, перевірених досвідченими татами й мамами в реальних ситуаціях! Пропонуємо вашій увазі 5 способів, якими батьки можуть розважити першокласника вдома, у поїздці чи в супермаркеті, а заодно — застосувати його знання з математики, у матеріалі
«Тренуємо математичні навички школяра».
Ліс, великий парк, лісопосадка в передмісті… Молодших школярів часто водять туди, аби ознайомити зі змінами в природі, навчити розрізняти рослини, показати лісових птахів і, якщо пощастить, то й звірів. І кожна мама, природно, переживає, щоби її кровиночка не загубилася. Як же підготувати дитину до екскурсії так, щоб і перед учителькою не було соромно за материнську параною, і щоб забезпечити собі максимум душевного спокою? Читайте в статті
«Що робити батькам, аби дитина не загубилася під час екскурсії до лісу».
Поділіться цією сторінкою