Огляд навчального тижня №23: права, обов’язки, соціальні навички
Окрилені школярики опановуватимуть корисні для щоденного життя вміння.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
Чого чекати від шкільного тижня
Діти мають знати й свої права, і обов’язки. Цілий тиждень окрилені школярики досліджуватимуть цю тему — щоб і нині, і в дорослому віці добросовісно додержувати законів, а також щоб знати й поважати права інших людей і вміти захищати власні. Отож у першому класі стартує соціокультурний проєкт «Мої права й обов’язки». Учитель ознайомить школяриків із роботою поліції, дитячими обов’язками перед суспільством, а головне — з правами дитини.
Під час уроків математики окрилені учні навчаться азів додавання й віднімання чисел у межах 100. Нові знання вони одразу застосують у життєвій ситуації — вивчать співвідношення між одиницями вартості (простіше кажучи, засвоять основи лічби грошей).
Цього тижня під час занять із всесвіту першокласники під час спеціальних ігор-інсценізацій, організованих класоводом, відпрацьовуватимуть правила поводження з іншими людьми: і з дорослими, і з дітьми, у школі, вдома, у гостях; правила знайомства й примирення, колективної та групової роботи.
На уроках арттехнологій хлопчики й дівчатка навчаться кількох креативних і модних способів шнурувати кросівки. (Насправді вчитель допоможе дітям закріпити вміння зав’язувати шнурки, яке багатьом в епоху застібок-липучок й еластичних вставок дається складно.) Класовод вчитиме першачків правильно чистити й полірувати черевики. Ще діти дізнаються, які бувають пристрої для запису й відтворення музики, а також інсценізують кілька життєвих ситуацій, щоби правильно діяти в них (дзвінок до аварійної служби з повідомленням про небезпеку; що робити, коли заблукав, загубився, відстав від класу чи батьків; розмова з незнайомцем, що звернувся з якимось проханням і з’ясовує приватну інформацію).
Що варто взяти на олівець батькам
На уроках арттехнологій знадобиться таке: кросівки або інше взуття учнів зі шнурками.
Вас може зацікавити
Терпіння — це одна з чеснот, які допомагають вашому сину (вашій доньці) досягати поставлених цілей. Ми також упевнені, що ви намагаєтеся щодня подавати йому (їй) зразковий приклад терплячості. Водночас вам, можливо, дуже хотілося б, щоб навичка чекати, не втрачаючи хорошого настрою, з’явилася в дитини якомога раніше. Саме тому ми зібрали кілька порад від педагогів і досвідчених батьків, як навчити школярика правильно поводитися в певних ситуаціях, у статті
«7 нескладних способів виховати в дитини терпіння».
Змусити учня початкової школи зазубрити правила дорожнього руху для пішоходів замало. Потрібно ще й пояснити йому (і допомогти чітко уявити!), до яких наслідків може призвести порушення кожного правила поведінки пішохода. У матеріалі
«Як навчити дитину обережної поведінки на дорозі» читайте про те, чому молодші школярі на вулиці чи дорозі поводяться інакше, ніж дорослі в такій самій ситуації, а також що можуть зробити батьки, аби прищепити сину (доньці) навички правильної поведінки під час перетину проїзної частини.
Школярики не завжди скаржаться татові чи мамі, якщо в школі їх цькують. Адже булінг починається з незначних епізодів, яким і сама дитина може не надавати значення — поки низка дрібних непорозумінь у стосунках з однокласниками не перетвориться на нездоланну проблему й не призведе до соціальної ізоляції та небажання ходити до школи. Дуже часто дитина, навіть коли усвідомлює, що її цькують, мовчки терпить. Однак батьки, якщо виявлятимуть достатню пильність, можуть розпізнати тривожні симптоми — і вжити заходів, аби зупинити булінг. На що треба звертати увагу і як діяти, якщо виявили ознаки цькування, — у статті
«Це може бути булінг: 9 тривожних ознак».
Поділіться цією сторінкою