Навчальний тиждень №27: розпочинаємо нову чверть!
Чого чекати від першого шкільного тижня крилатикам і їхнім батькам? Попереджаємо про все, до чого варто підготуватися заздалегідь.
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Квітень святковий!». У його межах першокласники досліджуватимуть свята цього місяця, а також готуватимуть подарунки й вітання тим, хто має день народження або іменини саме у квітні.
Заплановано вхідні селфі-аудити з української мови, математики й всесвіту.
На заняття з арт-технологій підготуйте здобне тісто й родзинки. Діти ліпитимуть булочки у вигляді птахів.
У разі можливості вчитель організує екскурсію до пам’ятників вашого населеного пункту.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему календарних, професійних, народних, неофіційних свят і пам’ятних дат квітня. Зокрема дітей ознайомлять з історією Чорнобильської трагедії, професією пожежника, долучать до святкування Дня сміху.
Відбудуться вхідні селфі-аудити з української мови, математики й усесвіту.
Стартує навчальний проєкт з української мови «Словесні назви кирилиці».
На уроки арт-технологій знадобляться:
1) кольоровий картон (аркуш жовтого кольору, цілий), гуаш, товстий пензлик (щоб швидко зафарбувати цілий аркуш), палітра, рідке мило, воскова або парафінова свічка;
2) пластилін чи різноколірна глина для ліплення, стеки.
Учитель може запропонувати екскурсію до мистецького музею.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено святам і пам’ятним датам квітня. У фокусі уваги дітей перебуватимуть теми Чорнобиля, професійних свят митців, пожежників, Дня сміху, Міжнародного дня книжки.
Заплановано вхідні селфі-аудити з англійської й української мов, математики, усесвіту.
Стартують навчальні проєкти з:
англійської мови — «Шкільні історії»;
української мови — «Книжка-саморобка “Кулінарні рецепти моїх улюблених страв”»;
математики — «Математика в таблицях, схемах, діаграмах»;
інформатики — «Створення випуску шкільної газети (групова робота над рубриками) / створення сторінки газети / робота з незавершеним медіатекстом (створення або редагування статті для електронної енциклопедії)».
На урок арт-технологій підготуйте таке:
1) куряче яйце, з якого видалили вміст, або дерев’яне, акварель / гуаш, пензлики, палітра;
2) кольоровий картон і папір, простий олівець і гумка, ножиці, клей ПВА. На вибір: різноколірні крупи для декорування; квілінгові стрічки з паперу; пластилін чи глина.
Учитель може запропонувати екскурсію до мистецького музею або бібліотеки, а також організувати буккросинг.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено святам і традиціям квітня. У фокусі уваги дітей перебуватимуть теми Чорнобиля, професійних свят митців, пожежників, Дня сміху, Міжнародного дня книжки.
Цього тижня на заняттях з англійської та української мов, математики й усесвіту відбудуться вхідні селфі-аудити.
Четвертокласники розпочнуть навчальний проєкт «Діагностувальні роботи для лаксиків», що охоплюватиме українську мову, математику й всесвіт.
На уроці інформатики діти презентуватимуть готовий проєкт «Створення простих моделей за допомогою цифрових пристроїв та програм».
На заняття з арт-технологій вашій дитині знадобляться:
1) куряче яйце, з якого видалили вміст, або дерев’яне, клей ПВА, простий олівець із гумкою, різноколірні крупи для декорування писанки-зернівки;
2) папір / альбом для малювання, гуаш / акварель. пензлики;
Порада тижня: Не чекайте від дітей максимальної віддачі в перші дні навчання
Щойно закінчилися канікули. У когось вони тривали тиждень, у когось — цілих два. До того ж на вихідних Україна перевела стрілки годинників на годину вперед. До цього цілком можна було б підготуватися… Однак попри всі поради в інтернеті батьки ніколи не готують дітей до переходу на літній час. Чесно, ну хто будитиме дитину рано-вранці під час канікул?!
Зважаючи на це, школярикам сьогодні дуже непросто організуватися й сфокусувати увагу на навчанні. Поставтеся до цих труднощів із розумінням — не вимагайте від дитини найвищого рівня зосередженості й працездатності з першого шкільного дня! Вона обов’язково мобілізується, просто для цього знадобиться кілька днів.
Вашому школярику потрібно пристосуватися до нового графіка сну, який відповідає новому часу. Щоб легше засиналося — вимикайте всі екрани за дві години до вкладання в ліжко. Натомість давайте синові (доньці) в руки цікаву книжку, вмикайте аудіокнигу, а найкраще — читайте йому (їй) на ніч! Це й приємних емоцій додасть, і дитина засне набагато швидше.
Допоможіть дитині спланувати позашкільний день: розставити пріоритети у виконанні домашніх завдань і проєктів, передбачити час на фізичну активність, хобі й спілкування з друзями. Так вона не відчуватиме себе перевантаженою, навіть якщо додатково відвідує секцію чи гурток.
Разом із дитиною впорядкуйте місце для виконання домашніх завдань і читання. За час канікул там міг з’явитися безлад, школярику точно не хотілося марнувати свій відпочинок на прибирання сміття, яке неодмінно заводиться в шухлядах і на поличках з-поміж шкільного приладдя. Пам’ятайте: зайві речі на столі й навколо робочого місця, необхідність довго шукати потрібну річ заважають зосередитися й дорослим, і дітям.
Дитина швидше звикне до нового часу, якщо хоча б пів години щодня перебуватиме просто неба на світанку й на заході сонця. Уранці організувати це нескладно — усі йдуть до школи. А от увечері знаходьте трохи часу на прогулянку: піддаючи дитину прямому впливу сутінків, ви допомагаєте її біологічному годиннику пристосуватися до зміни часу швидше.
Цікавтеся самопочуттям і настроєм дитини. Якщо школярик знає, що його завжди вислухають, у разі потреби трохи пожаліють і втішать, то легше справляється з будь-якою тривогою і стресом.
Впроваджуючи ці стратегії, ви обов’язково створите середовище, що сприятиме здатності вашої дитини сфокусуватися на навчанні після (дво)тижневої перерви.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
01.04.2024