Навчальний тиждень №25: дізнаємося про березневі свята
Які проєкти презентуємо? До яких березневих свят готуватимуться крилатики? Якого життєво важливого вміння варто навчити дитину? Про це й не тільки — у новому випуску щотижневого огляду від окриленої команди
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Березень святковий». Діти добиратимуть і вивчатимуть вірші, пісні, прислів’я, загадки; виготовлятимуть подарунки тим, хто в березні святкуватиме день народження або іменини. За умови очного навчання школярі готуватимуть танці й інсценізації.
На уроках математики стартує навчальний проєкт «Математика у віршах»,
Переконайтеся, що для занять з арт-технологій у вас уже є таке: мотузочки / товсті бавовняні нитки (спойлер: у програмі — плетіння браслетів) 2–4 кольорів, ножиці, скотч.
У разі можливості класовод організує екскурсію до театру або виступ шкільної театральної студії чи гуртка.
На уроках англійської мови вчитель разом із дітьми інсценізує казку.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему державних, народних, релігійних, професійних свят березня. Зокрема другокласники відзначатимуть 8 Березня і день народження Тараса Шевченка.
Стартує навчальний проєкт «Де і як у житті ми використовуємо дроби» (математика).
На уроки арт-технологій підготуйте таке:
1) альбом / папір для малювання, пензлики, гуаш, ножиці;
2) кольорові картон і папір, ножиці, простий олівець зі стиральною гумкою, клей ПВА.
По змозі вчитель організує екскурсію до театру або виступ шкільної театральної студії чи гуртка.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено темі державних, народних, релігійних, професійних свят березня. Зокрема другокласники відзначатимуть 8 Березня, День письменника, День поезії і день народження Тараса Шевченка.
На заняттях з англійської мови відбудеться презентація навчального проєкту «Моя улюблена книжка» й вихідний селфі-аудит. Діагностувальну роботу заплановано провести наступного тижня.
На уроці української мови стартує навчальний проєкт «Диспут».
Учитель може запропонувати влаштувати в класі тимчасовий обмін книжками з власних бібліотек.
Переконайтеся, що для занять з арт-технологій у вас уже є таке:
1) кольорові картон і папір, лінійка, ножиці, простий олівець і стиральна гумка, клей ПВА;
2) альбом / папір для малювання; на вибір: кольорові олівці, фломастери, гелеві ручки.
Учитель може підготувати разом із дітьми лялькову мінівиставу або організувати екскурсію до театру чи шкільного драмгуртка.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено вивченню українського театрального мистецтва. А ще діти відзначатимуть 8 Березня, День письменника, День поезії, день народження Тараса Шевченка й жартівливе свято — День різнокольорових шкарпеток.
Цього тижня на заняттях з англійської мови діти захищатимуть навчальний проєкт «Настільна гра», виконають вихідний тематичний селфі-аудит. Діагностувальну роботу з англійської мови заплановано на наступний тиждень.
На уроки арт-технологій підготуйте таке:
1) клапоть тканини для пошиття м’якої іграшки (розмір приблизно як аркуш А4), різнокольорові нитки, голка з гострим вістрям, кілька булавок, подушечка-гольниця, ножиці, наповнювач (синтепон, вата тощо), кільце із замочком для брелока;
2) кольоровий папір і картон, ножиці, лінійка, простий олівець і стиральна гумка, клей ПВА.
По змозі вчитель організує екскурсію до театру або відвідини шкільного драмгуртка.
Порада тижня: Навчіть дитину говорити «ні»
Часто батькам хотілося б мати слухняну дитину, яка була б «зручною», тобто не створювала б складнощів оточенню. Так, вона завжди гратиме за встановленими вами правилами. Але які наслідки?
По-перше, діти, які звикли безумовно слухатися дорослих, набагато частіше стають жертвами зловмисників, ніж хлопчики й дівчатка, здатні «нахабно» сказати: «Ні, не хочу! Не піду! Не чіпайте мене!» — навіть авторитетній для них особі. Від постраждалих слухняних дітей часто чують: «Ну він же дорослий… А дорослих завжди треба слухатися…»
По-друге, слухняні діти виростають менш соціально адаптованими й здатними захищати власні інтереси, ніж ті, які не бояться відмовляти дорослим. «Якщо я скажу «ні», він (вона) образиться / припинить зі мною стосунки / вважатиме мене егоїстом (егоїсткою)…» — аргумент людини, на яку можна перекласти неприємну частину своєї роботи, якій можна довго не повертати позичені гроші... Словом, якою можна маніпулювати.
Хіба досягне реального успіху той, хто покірно погоджується на невигідні для себе умови? Чи може така людина відмовитися виконувати нерозумну вказівку керівника? А добитися підвищення платні? Піти у відпустку в зручний для себе, а не для спритнішого колеги, час?
Безвідмовних часто експлуатують — і на роботі, і в особистих стосунках. До того ж нездатність сказати «ні» шефу в складній ситуації може призвести лише до її подальшого ускладнення. Винним у цьому, як ви вже здогадалися, «призначать» саме того, хто не наважився заперечити.
Словом, відмовляти й відмовлятися — важлива соціальна навичка. Ось п’ять порад, які допоможуть вам розвинути її в дитини.
1. Навчати дитину правильно відмовляти потрібно починати якомога раніше. Це допоможе їй розвинути впевненість, щоб сказати «ні», коли це необхідно.
Не бійтеся, це не призведе до того, що син чи донька робитиме лише те, чого хоче. Як мама чи тато, ви маєте право ветувати будь-яке рішення дитини — і завжди нагадуйте їй про це. А в ситуаціях, де дитяче «ні» не ставить ваші плани догори дриґом, — шукайте компромісу.
2. Програвайте з дитиною різні сценарії, щоб вона знала, як реагувати в різних ситуаціях і за яких обставин говорити «ні» обов’язково. Це допоможе їй почуватися підготовленою і не розгубитися, коли хтось запропонує їй щось небезпечне чи неприйнятне.
3. Навчіть дитину використовувати просту й зрозумілу, але чемну мову, коли вона відмовляє. Наприклад, вона може сказати: «Дякую, але я не хочу» або «Вибачте, але я цього не робитиму».
4. Заохочуйте дитину виявляти наполегливість і впевненість, коли вона відмовляє. Навчіть її висловлювати впевненість мовою тіла. Вона має стояти або сидіти з рівною поставою, дивитися в очі співрозмовнику, утримуватися від нервових рухів, говорити рівним, спокійним тоном, достатньо голосно.
5. Хваліть дитину щоразу, коли вона відмовляється від сумнівної або небезпечної пропозиції. Разом із нею обговорюйте наслідки, до яких призвела б згода. Це допоможе закріпити позитивну модель поведінки.
6. Ніколи не карайте за відмову дитини щось зробити для вас! Дайте їй змогу щиро висловити своє небажання, наприклад, мити посуд. Вона має право на цю емоцію.
У відповідь — щиро (без негативу, без вияву пасивної агресії!) поспівчувайте: «Я теж не дуже люблю дечого робити, але без цього не обійтися! Я ж приготувала смачну вечерю, хоча втомилася страшенно. Це мій вклад у сімейний добробут. А твій — вимити ці тарілки. Так буде тільки чесно, правда ж?»
Ці прийоми перевірено на практиці, їхню ефективність засвідчила безліч досвідчених батьків чудових дітей. Вони допоможуть вам навчити дитину доречно відмовляти, а також нададуть змогу уникати численних побутових конфліктів.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
04.03.2024