Навчальний тиждень №22: подорожуємо світом професій
Окрилені школярики спробують уявити, ким працюватимуть, коли виростуть. А ще на декого чекають нові навчальні проєкти й перевірка знань
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «У світі професій».
Стартують навчальні проєкти:«Моя улюблена книжка» (українська мова) і «Професії моїх батьків» (усесвіт).
На заняття з арт-технологій знадобиться таке: папір / альбом для малювання, кольорові олівці, простий олівець і гумка, ножиці.
У плані виховної роботи на цей тиждень — зустріч класу з медичним працівником школи або педіатром районної / міської дитячої поліклініки, медпункту села тощо.
Учитель може організувати для дітей майстер-клас, під час якого представник якоїсь професії навчить дітей якогось нескладного й водночас корисного вміння. Крім того, в умовах очних занять і залежно від безпекової ситуації вчитель запропонує екскурсію на якесь місцеве підприємство.
У 2 класі
У межах соціокультурного тижневого проєкту другокласники дізнаються багато нового про професії своїх батьків. Учитель проведе диспут “Навіщо людина працює”.
Цього тижня на уроках української мови діти презентуватимуть проєкт «Мій улюблений дитячий письменник», виконають вихідний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу.
Стартують навчальні проєкти: «Тварини на монетах України» і «Тварини на банкнотах світу» (математика) і «Свято вулиці», «Походження назви міста / села», «Походження назв вулиць міста / села» (всесвіт).
Учитель може влаштувати екскурсію на місце праці одного з батьків учнів класу.
На уроки арт-технологій підготуйте:
1) картонний циліндр (наприклад, від рулону туалетного паперу), кольоровий папір, фломастери, ножиці, клей ПВА;
2) аркуш білого картону для малювання; кольоровий папір, простий олівець із гумкою, ножиці, клей ПВА.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено професіям майбутнього.
На заняття з арт-технологій знадобиться таке:
1) клапоть тканини для вишивання, муліне або котушка кольорових ниток для вишивання й вишивальна голка (із великим вушком і тупим кінчиком), ножиці;
2) папір / альбом для малювання, гуаш і пензлики.
Учитель може влаштувати екскурсію на місце праці одного з батьків школяриків.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено темі вибору професії та обговоренню важливості професій батьків учнів.
Стартують навчальні проєкти: «Ознаки кубів» (математика), «Екскурсії материками» (всесвіт), «Створення анімаційного уривка за допомогою редактора презентацій» (інформатика)
Увага! На наступний тиждень у навчальному плані передбачено презентації проєктів, вихідні селфі-аудити й діагностувальні роботи з української мови й математики.
Четвертокласникам запропонують долучитися до екскурсії за місцем праці одного з їхніх батьків.
На уроки арт-технологій підготуйте:
1) папір / альбом для малювання, кольорові олівці й/або кольорові гелеві ручки; у разі можливості учитель натомість запропонує малювати в програмі “Paint”;
2) клапоть тканини для вишивання, набір різноколірних ниток муліне, вишивальна голка (з великим вушком і тупим кінчиком), ножиці, простий олівець.
Порада тижня: що робити, якщо школярик раптом став неуважним і швидко втомлюється
Ваша дитина скаржиться на відчуття постійної втоми? Учитель повідомляє, що вона менш уважна під час занять? На виконання домашніх завдань ваш школярик витрачає значно більше часу? У нього погіршав настрій?
Здається, що у дитини поменшало життєвої енергії. Такий стан переживають чимало дітей і дорослих на межі зими й весни. Що відбувається? Адже дні вже стають довшими...
1. Дитина не досипає. Ідеальна тривалість сну варіюється залежно від віку та індивідуальних потреб. Учням початкової школи необхідно спати 10-11 годин на добу. До того ж сон має бути якісним. Якість сну можна визначити за такими критеріями, як: відсутність втоми вранці, відчуття бадьорості впродовж дня, відсутність переривань сну (пробуджень) уночі.
З основною причиною недосипання більшості українців — повітряними тривогами — ви нічого не вдієте. Але замінити ввечері чорний чай на трав’яний заспокійливий (наприклад ромашковий або м’ятний) і за дві години до сну вимкнути всі екрани (синє світло бадьорить мозок і заважає заснути) ви цілком можете. У разі потреби дайте змогу дитині поспати півтори години вдень.
2. Збій біоритмів. У давнину люди прокидалися й лягали разом із сонцем. Тому взимку організм прагне додержувати саме такого розкладу, а штучне світло додає плутанини в біологічний годинник дитини. Тож намагайтеся побудувати її день так, аби щоранку вона 10-30 хвилин (що більше хмар на небі, то довше) перебувала просто неба.
Науковці, які вивчають роботу мозку, наголошують: режим бадьорості запускається в людини під впливом сонячного світла, не відфільтрованого склом. Ходите до школи пішки? Чудово, ви вже виконуєте цю програму-мінімум. Дитина на дистанційному навчанні? Хай обов’язково перед заняттями вдягнеться й вийде надвір чи хоча б на незасклений балкон. Це додасть їй бадьорості, навіть якщо сонце затуляють хмари. Це також стимулюватиме синтез вітаміну D і просто підвищить настрій!
3. Легка форма ГРВІ або сповільнене відновлення організму після хвороби. У холодну пору року збільшується частота сезонних захворювань, таких як грип або застуда (не кажучи вже про ковід). Це позначається на адаптивності організму, зменшує енергійність і зосередженість дітей в класі й удома.
Отож рекомендуємо уважно ставитися до будь-яких тривожних симптомів, запитати в педіатра, які вітаміни й мінерали варто пропити дитині, щодня готувати дітям овочеві й фруктові салати, якнайчастіше влаштовувати прогулянки на природі.
Наголошуємо: кожна дитина унікальна й уразлива по-своєму. Якщо ви помічаєте нестандартну втому або відсутність уваги, які довго не минають, рекомендуємо звернутися до лікаря, щоб виключити можливі медичні причини такого стану.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
12.02.2024