Навчальний тиждень №17: досліджуємо світ тварин
Допитливі школярики розпочинають новий семестр із нових проєктів, креативних саморобок і пізнавальних викликів
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «Фауна — тваринний світ планети».
На уроках української мови стартує навчальний проєкт «Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про тварин», а на заняттях із всесвіту — «Мій хатній улюбленець».
На заняття з арт-технологій знадобляться: півтора- чи дволітрова коробка з-під молока або соку, простий олівець, ножиці й шпагат.
У разі змоги вчитель організує екскурсію до зоопарку, зоомагазину, на виставку котів, собак тощо.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему тваринного світу Землі. Другокласники засвоять базові правила безпечної поведінки під час зустрічі з тваринами.
Стартують навчальні проєкти: «Листок здоров’я» (літературні твори про лікарські рослини) (українська мова) й «Голоси тварин», «Тварини-чемпіони», «Тварини у творах мистецтва» або «Тварини з прикріпленим способом життя (губка, поліп (корал), актинія)» (всесвіт).
На один із уроків арт-технологій, запланованих цього тижня, підготуйте папір (альбом) для малювання, картон, лінійку, простий олівець, широкий пензлик, гуаш, ножиці, клей ПВА. А на інший знадобиться таке: кольоровий папір (для оригамі), фломастери, простий олівець, одна-дві пари пласких ґудзиків або «очок», ножиці, клей ПВА.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено світу фауни, зокрема зникомим видам їх. Виконуючи його, третьокласники навчаться правил безпечного поводження з тваринами.
Стартують навчальні проєкти: «Книжка-саморобка «Збірка ігор зі словами» (українська мова), «Величини у нашому житті» (математика), «Тварини на рушниках і вишиванках», «Хто харчується нектаром?», «Яку людину називають жайворонком, а яку совою і чому?», «За які риси й чому людину можуть називати хамелеоном?» (всесвіт).
Для уроків арт-технологій дитині знадобиться таке: клаптик тканини для аплікації (зазирніть на останні сторінки нового посібника журналу — це допоможе вам вирішити, що саме підібрати), білий або кольоровий картон для основи аплікації, простий олівець, ножиці. А ще підготуйте аерозольні вершки й пластикову пласку тарілку (темного або яскравого кольору) — для моделювання.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня присвячено вивченню тваринного світу Землі й захисту фауни. У його межах класовод формуватиме в четвертокласників навички безпечного поводження з тваринами.
Школярам запропонують долучитися до таких нових навчальних проєктів: «Казка про частини мови» (українська мова) й «Україна — європейська країна» (всесвіт).
Під час занять з арт-технологій школярикам знадобляться:
1) альбом (папір) для малювання, простий олівець, стиральна гумка, кольорові олівці й/або фломастери;
2) кольоровий папір (для оригамі), ножиці, клей ПВА, фломастери, пара пласких ґудзиків або «очок».
Порада тижня: Бажаєте, щоб у вашого школярика швидко розвивався емоційний інтелект? Заохочуйте її взаємодіяти з тваринами
У віці 6–10 років дитина поступово засвоює необхідні соціальні навички, навчається розпізнавати й регулювати власні емоції. Прискорити цей процес може регулярний контакт із тваринами.
Тварини (наприклад, собаки й коти) виражають свої почуття за допомогою мови тіла й поведінки. Так, розлючений кіт вигинає спину дугою або шипить, а впевнений у собі й задоволений життям — тримає хвіст вертикально вгору. Відгадування емоцій хатнього улюбленця через його поведінку дає дітям можливість навчитися розуміти почуття не лише тварин, а й людей, а також виявляти емпатію до потреб і тих, і тих.
Діти відчувають тепло, затишок і безпеку, коли обіймають тварину. Це допомагає їм розслабитися. Наприклад, погладити собаку чи погодувати рибок — це чудовий спосіб для дитини зняти стрес і заспокоїтися.
Взаємодія з тваринами вчить дітей виявляти чуйність до потреб оточення. Вони вчаться бути обережними, лагідними й уважними до того, наскільки комфортно чи задоволено почувається тварина. Навіть такі прості дії, як годування або догляд за улюбленцем, виховують у дітей відповідальність і здатність піклуватися про інших.
Діти, які спілкуються з тваринами, навчаються краще усвідомлювати й виражати свої емоції та розуміти, як їхні дії впливають на тварин. Коли вони бачать, як улюбленець реагує на їхні дії, це допомагає розвинути кращі навички спілкування та соціальної взаємодії. Крім того, це вчить їх контролювати емоції, наприклад, не зривати злість на оточенні.
Хочете навчити дитину розуміти ваших пухнастиків і піклуватися про них? Ось із чого можна почати.
1. Давайте їй змогу контактувати з різними тваринами: у гостях, зоопарку, на виставках котів і собак тощо.
2. Залучайте до догляду за вашими улюбленцями, але переконайтеся, що доручення відповідають її віку й спроможності з ними впоратися.
3. Заохочуйте дитину спостерігати за поведінкою тварин і вчитися розуміти їхні емоційні сигнали.
4. Проводьте час зі звірятами разом і використовуйте це як можливість обговорювати почуття й емоції — ваші й дитини.
5. Навчіть дитину відчувати відповідальність за добробут хатнього улюбленця, вчасно нагадуючи їй, що настав час подбати про ту чи ту його потребу.
Словом, створюючи можливості для взаємодії вашої дитини з тваринами, ви розвиваєте в неї почуття відповідальності, а також навчаєте виявляти активну увагу до потреб інших.
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Ялинонько, не гори!.. 6 вагомих причин подарувати дитині домашнього улюбленця
Яку користь вашому школярику й усій родині може дати кіт, собака, кролик, хом’ячок, пацючок? Наводимо цікаві факти, підтверджені дитячими психологами й лікарями
Дитина мучить собаку чи кота — як діяти дорослому
Що робити, коли ви побачили: школяр мучить тварину? А якщо свідком такого випадку стала ваша дитина?
Підозрілий свербіж: що робити, якщо в дитини виявили воші
Воші можуть з’явитися навіть у найдоглянутішому, найчистішому волоссі. Як діяти батькам, коли вони підозрюють у дитини педикульоз?
Поділіться цією сторінкою
08.01.2024