Навчальний тиждень №16: завершуємо семестр, готуємося до Різдва!
Остання п’ятиденка чверті означає багато селфі-аудитів і діагностувальних робіт. Водночас діти готуються до зустрічі Різдва й Нового року
Нагадуємо: подана інформація стосується стандартного календарного плану для класів, які вивчають усі предмети освітньої системи «Світ чекає крилатих».
У 1 класі
Тема соціокультурного проєкту цього тижня — «З Новим роком!».
Під час уроків української мови першокласники презентують проєкт «Казки, прислів’я, скоромовки, вірші, оповідання, дитячі пісеньки, загадки про рослини» й виконають вихідний тематичний селфі-аудит.
На заняттях із математики на дітей теж чекає захист проєкту «Як записували числа в минулому» й вихідний тематичний селфі-аудит.
У межах вивчення предмета «Всесвіт» учитель може організувати екскурсію до парку, теплиці, оранжереї тощо.
На заняття з арт-технологій знадобляться папір для малювання, ножиці, акварельні фарби, воскові олівці.
Класовод проведе батьківський патронат (збори) з питань організації відпочинку дітей.
У 2 класі
Соціокультурний проєкт тижня — на тему різдвяних і новорічних свят.
Другокласники на уроці української мови презентуватимуть проєкти «Новорічний випуск саморобного дитячого журналу», «Казки / прислів’я / скоромовки / вірші / оповідання / дитячі пісеньки / загадки про рослини». Діти виконають вихідний тематичний селфі-аудит з української мови, а також діагностувальні роботи з англійської та української мови й математики.
На уроки арт-технологій підготуйте кольоровий картон і папір, ножиці, клей ПВА, блискітки (паєтки). Знадобляться також нитки або тонкий шпагат для гірлянди.
Учитель проведе батьківський консиліум (збори), де обговорить із вами роль батька в сімейному вихованні дитини.
У 3 класі
Соціокультурний проєкт, як і минулого тижня, присвячено святам грудня.
Презентації навчальних проєктів відбудеться на уроках української мови («П’єса про частини мови»), математики («Геометричні фігури в довкіллі») і всесвіту («Рослини — символи України», «Рослини — народні обереги», «Рослини в українському віночку», «Рослини-хижаки», «Рослини-фітонциди», «Рослини медоноси»).
На заняттях з української мови, математики й всесвіту третьокласники виконають вихідні тематичні селфі-аудити, а затим — діагностувальні роботи.
Учитель проведе батьківський консиліум (збори), присвячені організації дозвілля дитини.
Для арт-технологій, як і минулого тижня, знадобляться кольоровий картон і папір, лінійка, ножиці, простий олівець, клей ПВА, блискітки й інші доступні прикраси для паперових сувенірів.
У 4 класі
Соціокультурний проєкт тижня, як і в молодших класах, присвячено зимовим святам. Цей проєкт — останній у 2023 році — четвертокласники розпочали ще минулого тижня.
Цієї п’ятиденки на заняттях з української мови діти захищатимуть проєкти «Новорічний випуск саморобного дитячого журналу» й «Ігри зі словами», з математики — «Математика на кухні», всесвіту — «Круїзи океанами світу», а також виконають вихідні тематичні селфі-аудити й діагностувальні роботи з англійської та української мови, математики й всесвіту.
Батькам запропонують долучитися до вокшопу (зборів) про родинні традиції.
Сподіваємося, ви ще минулого тижня підготували на уроки арт-технологій таке: 1) котушку зелених ниток, білий картон, ножиці, скотч або харчову плівку, клей ПВА, блискітки чи інші прикраси, якими можна оздобити мініатюрну ялинку; 2) маленька баночка (100–150 мл), клей ПВА, товстий пензлик, вата, половинки шкаралупи з волоських горіхів (хоча б із 10), різноколірні намистини, по змозі — лак для волосся з блискітками. Який із цих двох наборів знадобиться цього разу, підкаже ваша дитина.
Порада тижня: пам’ятайте правила зустрічі Різдва й Нового року, актуальні під час війни
1. 25 грудня й 1 січня випадають на понеділки. Через воєнний стан це — будні. Тож якщо вам на роботу, влаштуйте на Новий рік, так само як і на Різдво, святкову вечерю. Урешті, можна й удень 31 грудня увімкнути ютуб і помилуватися феєрверками в Австралії (у її найбільших містах — Сіднеї, Мельбурні й Канберрі — Новий рік настає о 15:00 за київським часом), Японії (о 17:00) або Індії (о 20:30 за Києвом).
2. Комендантську годину не скасовуватимуть навіть із нагоди Нового року. Тож якщо ви хочете запросити друзів або родичів, підготуйте їм місця для ночівлі у вашій домівці.
3. Жодних петард і феєрверків. По-перше, вони під забороною! По-друге, звук вибуху спричинить негативну реакцію не лише в сусідів, а й у вашої дитини! Нині навіть ляскіт від струшування килимка в більшості українців асоціюється з вибухом або пострілом.
4. Не забувайте, що ворог обов’язково захоче зіпсувати нам свята. Готуйтеся будь-якої миті вести дітей в укриття. Тримайте під рукою заряджені павер-банки й ліхтарі й теплий одяг.
5. Пригадайте правила пожежної безпеки самі й нагадайте дітям. Зокрема, не залишайте ввімкненою гірлянду на ялинці, коли йдете з кімнати, й обережно поводьтеся з бенгальськими вогнями.
6. Попри все згадане вище, пам’ятайте: на Різдво й Новий рік не можна сумувати, злитися, сваритися з рідними. Зустрічайте свята в гарному настрої, загадуйте бажання, складайте плани на 2024 рік. Словом, випромінюйте оптимізм, адже вашій дитині необхідно вірити, що все обов’язково буде добре!
Насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
17.12.2023