Як ваших дітей навчають ефективно спілкуватися за допомогою презентацій печа-куча
Щоб школярики виростали успішними, ми розвиваємо їхні навички критично мислити, опрацьовувати інформацію, цікаво презентувати її та без страху взаємодіяти з аудиторією...
Навіщо? Презентувати себе впевнено і з найкращого боку, повідомляти й пояснювати інформацію цікаво, зрозуміло й переконливо потрібно не лише керівнику на нарадах, а й молодому спеціалісту на першій у житті співбесіді з потенційним роботодавцем. Отут на сцену й виходить презентація печа-куча.
Це дещо новий для України підхід до створення презентацій. Він родом із Японії. Звідти й трохи кумедна для нашого вуха назва, яка в перекладі означає «балаканина» або «теревені».
Доповідачі мають повністю розкривати будь-яку тему всього на 20 слайдах, причому кожен демонструється не більш як 20 секунд. Відтак увесь виступ триває щонайбільше 6 хв 40 секунд. Саме тому малюнки, графіки, діаграми, блок-схеми й інші елементи слайдів, які ілюструють основні ідеї або факти, мають сприйматися на льоту, текст презентації (тобто промова) — містити тільки саму суть, а доповідач — говорити швидко, емоційно й переконливо.
Чому так важливо навчати дітей творити й презентувати в стилі печа-куча? Ось кілька переваг цього підходу:
1. Розвиток критичного мислення
Формат печа-куча вимагає від дитини (або групи дітей, якщо презентацію створюють колективно) зосередитися на головних ідеях і відбірку ключових фактів. Це техніка, яка спонукає дитину уважно аналізувати інформацію і визначати основне.
2. Розвиток творчих здібностей
Вимога бути лаконічними стимулює дітей використовувати свою уяву і креативність, щоб створювати унікальні слайди, які впливають на аудиторію так, як потрібно доповідачу. Школярі навчаються представляти інформацію так, щоб вона привертала увагу й легко запам’ятовувалася.
3. Розвиток комунікаційних навичок
Представляючи печа-куча, учні навчаються основ мистецтва публічного виступу. Це дає їм можливість долати страх сцени. Стаючи перед класом, діти вчаться встановлювати контакт з аудиторією, демонструвати впевненість і змістовно пояснювати свої матеріали.
4. Розвиток навички організовувати інформацію у вигляді, відповідному до ситуації і потреби
Діти навчаються логічно структурувати свої матеріали, презентувати факти, твердження й аргументи, використовуючи різноманітні способи представлення інформації.
5. Сприяння розумінню змісту доповіді
Презентація печа-куча допомагає глядачам зрозуміти й запам’ятати матеріал краще — завдяки наочності. Зображення й діаграми доповнюють слова, запам’ятовуються легше, роблять вивчення нової інформації більш захопливим. До того ж той, хто готує презентацію і виступає з нею, гарантовано засвоює відповідні знання. Нагадаємо основний принцип освітніх систем «Світ чекає крилатих» і «Ліга крилатих» — навчаючи інших, навчаюся сам!
Ми маємо можливість підготувати наших дітей до майбутнього, де навички презентації стануть необхідними у великій кількості професійних сфер. Підтримаймо їх і допомагаймо розвивати ці важливі навички, щоб вони могли стати справжніми майстрами комунікації!
Поділіться цією сторінкою
13.12.2023