Незвичайні свята травня (II частина)
Дізнайтеся, які дивовижні неформальні свята другої половини місяця можуть прикрасити напружені трудові й навчальні будні вашої родини
17 травня – День Плюшкіна
Синдром Плюшкіна — це нездоровий потяг до накопичення і зберігання речей, навіть непотрібних, поламаних, непридатних для використання. Люди з цим типом нав’язливої поведінки відомі тим, що ніколи нічого не викидають, навпаки, тягнуть додому мотлох.
Цікаво, що в цього синдрому є і позитивний бік - “плюшкіни” вважають, що навіть сміття може бути потрібним. І вони мають рацію! Папір, скло, пластик, використані батарейки, метал, безнадійно поламані побутові прилади — усе це піддається перероблюванню. Замість того, щоб просто викидати сміття, його можна сортувати, а потім здавати у спеціальні пункти.
Саме тому на День Плюшкіна в багатьох містах волонтери організують збирання сміття та закликають людей позбавлятися мотлоху, відвозячи його на пункти приймання вторсировини. Ви можете дізнатися про найближчі до вас пункти приймання металу, скла, пластику й макулатури, прибрати, врешті-решт, на балконі чи антресолях і здати весь мотлох на перероблення. Залучіть до всіх процесів дитину: за вторсировину вам можуть ще й заплатити. Так дитина власноруч заробить кілька гривень на кишенькові витрати!
18 травня — День без миття посуду
Жартівливе свято для людей, які ненавидять мити посуд. Чомусь нам здається, що ваш син чи донька теж належать до цієї когорти. Нас би не здивувало й те, що й вам (хоча б іноді) не хочеться мити після себе чашку чи тарілку.
Якщо ви не належите до щасливих власників посудомийок, один раз на рік можна обходитися без миття посуду взагалі. І ні, це не означає, що ви повинні складати брудні тарілки в раковину і наступного дня страждати, відшкрібаючи їх начисто. Ви можете виявити творчий підхід і придумати, як обійтися один день без посуду взагалі!
Люди у тропічних країнах вирішують це просто: використовують замість тарілок бананове листя. У США використовують одноразовий — паперовий — посуд і теж разові бамбукові виделки й ложки, які потім просто викидають чи віддають на перероблення.
Можна замовити піцу і їсти з серветок. Можна “відкопати” забуті одноразові судки, які ви колись вирішили помити й залишити “на пам’ять” або вирізати “тарілки” зі старої коробки з-під торта чи тієї ж піци. Врешті, використайте ті одноразові тарілки, що припадають порохом у шухляді з позаторішнього виїзду на природу. Головне — не купувати нічого нового, а використати те, що у вас є!
Так, це може виявитися досить незручно. Але це лише один день, а ваші діти отримають цінний урок, як зручно їсти з традиційного “багаторазового” посуду. І ще вони зрозуміють: мити посуд — це не так уже й погано!
20 травня — Всесвітній день бджіл
Важливість диких і свійських бджіл для довкілля і загалом для виживання рослин на планеті Земля почали усвідомлювати ще у 18-му столітті. Розмноження безліч видів рослин повністю залежить від цих невтомних комах, які збирають нектар і заодно запилюють квітки!
ООН присвятила бджолам міжнародне свято не лише з поваги до їхнього “вкладу” у світову екосистему, а й турбуючись про їх порятунок. Так, порятунок — уже кілька років поспіль кількість бджіл на планеті скорочується. Ці комашки-трудівниці стали страждати від кліщів — переносників небезпечного вірусу.
Цього дня дізнайтеся більше про життя бджіл, як відрізнити їх від ос чи шершнів. Корисно буде навчити дітей поводитися у присутності бджоли так, аби вона не вкусила. Тоді ваші діти вмітимуть співіснувати поряд з цими комахами та спостерігатимуть без остраху, а з цікавістю за візитами бджіл на клумбу.
21 травня — Міжнародний день чаю
А ви знали, що чай — найпопулярніший напій на планеті? Водночас його вирощування і виробництво — це дуже складна справа. Виробникам чаю довелося навіть об’єднатися та ухвалити Світову декларацію прав працівників чайної індустрії!
У 2000-х роках неофіційний День чаю відзначали у день ухвалення цієї декларації. А у 2019 році ООН ухвалила резолюцію, якою ухвалила офіційно святкувати Міжнародний день чаю і призначила дату — 21 травня.
Якщо в Європі та США День чаю проходить майже непомітно, то в державах, де чай вирощують. це свято відзначають з розмахом. Воно й не дивно, адже чайна галузь надзвичайно важлива для економік Індії, Шрі-Ланки, Індонезії, Кенії, В’єтнаму та ще низки країн — виробників цього смачнющого продукту.
22 травня – День Шерлока Холмса
Цього дня 1859 року народився сер Артур Конан Дойл, всесвітньо відомий письменник, "батько" першого приватного детектива у літературі – Шерлока Холмса. Навряд чи знайдеться хоча б одна людина, яка б не читала оповідань про пригоди Шерлока Холмса й доктора Ватсона чи хоча б не дивилася фільмів про них!
Як відомо, Холмс у своїх розслідуваннях використовував дедуктивний метод, роблячи висновки на основі спостереження за поведінкою людей, а ще знаходячи й аналізуючи непомітні іншим подробиці, факти, докази.
Святкувати цей день можна, граючись у детективів або вишукуючи цікаві факти про улюблених персонажів творів Конан Дойла та про самого автора. Можна перечитувати/переглядати улюблені епізоди, а ще — ознайомитися з “фан-фікшн” - творами інших авторів, які використали мотиви, сюжети, персонажів культового детективного циклу.
30 травня – День степу в Україні
В останній день травня відзначається також День степу в Україні. Свято започаткували науковці-екологи у 2017 році. Вони прагнуть привернути увагу громадськості до проблем степу, зокрема до необхідності відновлення довкілля у степових районах Донбасу, які постраждали та продовжують страждати від воєнних дій.
Та не лише війна руйнує екосистему степових зон України. Унікальні ділянки дикої природи, на яких мешкають рідкісні рослини й тварини, заліснюються або розорюються під посіви. На День степу українські екологи привертають увагу влади та суспільства до необхідності вберегти степи від остаточного зникнення.
30 травня — День поливання квітів
Ми всі любимо милуватися квітами, але рідко замислюємося, скільки праці слід докласти, аби виростити хоча б одну квітку! Водночас догляд за квітами приносить користь не лише цим рослинам, а й людям, які прополюють, удобрюють і поливають їх. Робота в садку або хоча б поливання кількох вазонів заспокоює, розслабляє, дає можливість споглядати красу природи в пелюстках квітів.
Відзначити це свято можна, дізнавшись більше про те, якого поливу і догляду загалом потребують ваші квіти. Адже залежно від їх виду і сорту вимоги до зволоження можуть значно різнитися! Ну і, звісно, не забудьте якісно полити свої рослинки! ;)
Читайте також:
Поділіться цією сторінкою
23.04.2021