Навчальний тиждень № 23: прищеплюємо дітям соціальні навички
Анонсуємо шкільні заходи, попереджаємо про можливі труднощі, підказуємо нестандартні виховні прийоми
1 клас
Темою тижня — і навчальною, і виховною — у першокласників стануть права й обов’язки дітей. Вони складатимуть пам’ятки про права й обов’язки, проведуть диспут на цю саму тему.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Цього тижня на математиці діти досліджуватимуть, як змінюється результат числового виразу на дві дії від порядку виконання арифметичних дій (приміром, у виразах із дужками). А ще вправлятимуться в підрахунках з одиницями вартості та числовими рівностями й нерівностями.
-
На заняттях зі «Всесвіту» школярі вивчатимуть правила хорошого тону. Вони навіть інсценізуватимуть ситуації знайомства, звертання, примирення й оклику до дорослих і однолітків. Порада: влаштовуйте подібні «репетиції» перед важливими подіями, і ваші син чи донька ніколи не губитимуться в новому товаристві чи в незнайомих ситуаціях!
-
На хендмейд-мистецтві першокласники навчаться чистити одяг щіткою, шнурувати взуття та одяг. Тому обов’язково попросіть дитину показати вдома, чого її навчили в школі. А ще — доручайте тепер цю роботу своєму першачку — хай стає самостійніший!
2 клас
Другокласники теж засвоюватимуть соціокультурну тему «Мої права й обов’язки», однак на глибшому рівні й детальніше, ніж торік. Вони готуватимуть ігри, конкурси, вікторини, добиратимуть вислови видатних людей про права та обов’язки.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Математика, хай і точна наука, може бути дуже творчим заняттям. Упродовж цього тижня ваші школярики вчитимуться не лише складати задачі за пропонованими моделями. Вони експериментуватимуть, як зміниться результат, якщо змінити ті чи ті числові дані; вчитимуться вигадувати власні задачі; досліджуватимуть, скільки задач можна скласти до одного виразу, тощо.
-
На уроках «Всесвіту» діти навчатимуться правил поведінки в громадських місцях. На дітей чекає вихідний тематичний селфі-аудит і презентація навчальних краєзнавчих проєктів. У навчальному плані є також екскурсія до краєзнавчого музею чи іншого культурного закладу — уточніть у вчителя, чи відбудеться вона, щоб одягнути дитину відповідно.
-
Учитель може запропонувати провести вебінар для батьків про дотримання ними прав дітей. Уточніть це питання заздалегідь, щоби виділити час на участь у заході.
3 клас
У третьому класі стартував проєкт «Вивчаю закон і право». Діти вивчають цю соціокультурну тему щороку на щоразу глибшому рівні, аби не лише засвоїти правильну поведінку, а й розуміти, навіщо підкорятися моральним, етичним нормам та вимогам закону. На відміну від нинішніх дорослих, які навіть маючи вищу освіту, нерідко не знають, приміром, азів трудового законодавства, випускники нашої освітньої системи знатимуть свої права і вмітимуть їх захищати.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На одному з уроків української мови цього тижня діти виконають вихідний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу. Крім того, вони навчаться працювати з хрестоматіями!
-
Тематичний вихідний селфі-аудит чекає на школяриків і на одному із занять із математики. Затим вони цього ж тижня виконають і діагностувальну роботу.
-
Школярики дізнаються більше про те, як використані матеріали отримують нове життя в хенд-мейді та мистецтві, та вчитимуться основам конструювання.
4 клас
Четвертокласники розпочнуть соціокультурний проєкт «Подорож країною прав і обов’язків», який презентуватимуть наприкінці тижня. На дітей чекає правознавчо-інтелектуальна гра «Пригоди на острові Казкових судових справ» та подорожі на острови Законів і Прав.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На дітей чекають вихідний тематичний селфі-аудит, діагностувальна робота з української мови та презентація проєкту «Ментальна карта: частини мови».
-
Заняття з математики будуть присвячені застосуванню раніше вивчених знань, виконання вихідного тематичного селфі-аудиту й діагностувальної роботи.
-
Учитель може запросити батьків до участі у вебінарі «Кожна дитина маж права» — про додержання батьками прав дітей.
Бонус для батьків: поради й підказки
Цитата тижня
До речі, французська романістка Жорж Санд писала про простоту так:
«Простота — це найважче у світі; це крайня межа досвідченості та останнє зусилля генія».
У століття, коли в літературі цінували вишукану гру словом, Жорж Санд старалася писати простою, зрозумілою мовою. Завдяки цьому її книжки ставали бестселерами. За життя письменниця була більш популярною, ніж Бальзак і Гюго разом узяті.
Звісно, знаходити прості рішення буває складно. Зате втілювати їх значно легше. Бажаємо вам відшліфувати цю корисну навичку — перетворювати складну справу на низку простих завдань — і навчити своїх дітей робити так само!
Успіху вам і вашим дітям!
Поділіться цією сторінкою
23.02.2021