22-й тиждень навчання: подорожуємо у світ професій
Діагностувальні роботи, презентації та старт нових навчальних проєктів, нові поняття та виклики - розповідаємо, що чекає ваших дітей цього тижня у школі
Якщо ваша дитина навчається за освітньою системою “Світ чекає крилатих”, то цього тижні червоною ниткою через кожний урок у молодшій школі проходить тема знайомства з професіями. Це перший крок, що його має зробити дитина на шляху до вибору майбутнього фаху. Що більше професій та сфер діяльності знатиме дитина, тим більше можливостей перед нею поставатиме. А ваша вчителька чи вчитель постараються, аби цей вибір був якнайширший!
1 клас
У першому класі стартує тижневий виховний проєкт “У світі професій”. У його рамках діти шукатимуть і вивчатимуть тематичні вірші, пісні, прислів’я; готуватимуть міні-вистави, виставки.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Уроки “Всесвіту” цього тижня присвячені вивченню сприятливих для людини природних середовищ та штучних середовищ. Стартує навчальний проєкт “Професії моїх батьків”. За можливості вчитель організує екскурсію на місце роботи одного з батьків учнів класу.
-
Заняття з математики дадуть першачкам уявлення про властивості двоцифрових чисел та трицифрового числа 100. А ще діти вчитимуться складати задачі за рисунком, моделлю і таблицею.
-
На образотворчому мистецтві діти вивчатимуть символи та вчитимуться розфарбовувати листівку в формі писанки.
2 клас
Другокласників теж ознайомлюватимуть зі світом професій. Стартує тижневий творчий проєкт “Професія моїх батьків”. У класі запланований диспут “Навіщо людина працює”, індивідуальні розмови з учнями про важливість виконання домашніх обов’язків. Виховним планом також передбачена екскурсія на місце роботи одного з батьків. Уточніть у вчителя, чи можливо це за нинішньої епідемічної ситуації.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з математики стартують навчальні проєкти «Тварини на монетах України», «Тварини на банкнотах світу».
-
На уроках української мови другокласники презентуватимуть проєкт “Мій улюблений дитячий письменник”, проведуть вихідний тематичний селфі-аудит і напишуть діагностувальну роботу.
-
На предметі “Всесвіт” діти теж обиратимуть навчальні проєкти з-поміж кількох краєзнавчих тем. А от на інформатиці - презентуватимуть результати проєктної діяльності.
3 клас
Третьокласники знайомитимуться з різноманітними професіями та цінністю праці не лише в рамках тижневого творчого проєкту з орієнтовною назвою “Професії майбутнього”, а й на всіх предметах! Крім того, вони отримають нагоду посперечатися, яка професія найважливіша, а також дізнаються більше про професії батьків своїх однокласників.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з математики діти відпрацьовуватимуть ділення та порядок арифметичних дій у виразах на кілька дій.
-
Уроки “Всесвіту” будуть присвячені корисній для щоденного життя темі: здоровому травленню. Діти вчитимуться визначати склад продуктів і термін придатності за маркуванням на упаковці, правилам здорового харчування та першій допомозі при харчовому отруєнні.
-
На інформатиці діти навчатимуться будувати таблиці, діаграми та об’єкти Smart Art у середовищі текстового редактора.
4 клас
У четвертому класі стартує виховний творчий проєкт «Мій вибір: професія майбутнього чи спадковість у професії”. Впродовж тижня діти готуватимуть виставку фотографій чи малюнків, шукатимуть вірші, прислів’я, приказки, вислови відомих людей про працю.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з математики школярики ознайомляться з поняттями об’єму та місткості, навчатимуться визначати об’єм куба та прямокутного паралелепіпеда.
-
У рамках вивчення предмету “Всесвіт” четвертокласники розпочнуть навчальний проєкт “Екскурсії материками”.
-
На інформатиці діти самостійно створять анімаційний уривок за допомогою редактора презентацій.
Бонус для батьків: поради й підказки
Світ стрімко змінюється, і ми просто не знаємо, які професії стануть найперспективнішими, а які втратять актуальність. Тож як готувати дітей до вибору майбутнього фаху в таких непередбачуваних умовах, допоможе розібратися наш новий матеріал
Знайомство зі світом професій: як це робити батькам XXI століття.
Пояснити дитині, що робить пожежник, лікар чи продавець, відносно нескладно. А якщо у вас складний або “новонароджений” фах, про який складно сходу пояснити навіть дорослій людині? У статті
Як розповісти дитині про свою професію
Чим вирізняються найкращі професіонали? є у них одна спільна риса, що дала змогу їм такими стати: дисциплінованість. Як цю рису прищепити дітям, читайте у новій публікації на нашому сайті
Виховуємо самодисципліну: 8 порад турботливим батькам.
Яким би зайнятим не був ваш тиждень, не забувайте про спілкування з дитиною та спільне дозвілля. Стаття
11 способів відірвати дитину від ґаджета й зацікавити живою природою допоможе вам відпочити, дізнатися більше про таємне життя птахів і приємно провести час із сином чи донькою.
Насамкінець нагадаємо про державні, релігійні, професійні та незвичайні свята другої половини лютого. Про них можна прочитати тут:
Календар лютого (II частина)
Незвичайні свята лютого (II частина)
Цитата тижня
Західний світ пару років тому “відкрив” для себе давньоримських філософів-стоїків і з подивом зрозумів: їхня мудрість надзвичайно актуальна! Ось що говорив про вибір справи свого життя римлянин Сенека Луцій Анней (Молодший):
«Свої здібності людина здатна виявити, лише спробувавши застосувати їх у конкретній справі».
Сучасна психологія говорить буквально те саме:аби знайти справу свого життя, виявити свої здібності та схильності, вашій дитині обов’язково варто перепробувати за шкільні роки якнайбільше різноманітних занять. А ваша роль як батьків - допомогти їй це зробити.
Успіху вам і вашим дітям!
15.02.2021