Навчальний тиждень № 19: знову ходимо до школи
Молодші школярі повернулися в класи. Чого чекати батькам від нового навчального тижня?
Цього тижня ми з вами відправили дітей у школу зі змішаними почуттями полегкості й тривоги. З одного боку, молодші школярі вдома навіть за найкращих обставин не отримували від уроків усього того, що дало б очне навчання й безпосереднє спілкування з учителем і однолітками. З другого — COVID-19 нікуди не подівся, і навіть якщо ви всі вже перехворіли й навіть здобули імунітет, невідомо, на скільки його вистачить.
Тож дбайте про профілактику! Постійно нагадуйте дітям про миття й дезінфекцію рук, правила носіння маски. Піклуйтеся, аби в шкільному рюкзачку щоранку лежав не лише смачний бутерброд і термос із чаєм, а й повна пляшечка антисептику та вологі серветки. Слідкуйте за тим, аби дитина висипалася й добре снідала.
Водночас пам’ятайте: у школі ваша дитина перебуватиме під постійним наглядом класовода. Учитель уважно стежитиме за самопочуттям своїх підопічних і триматиме з вами зв’язок.
Перші кілька днів у будь-якому разі будуть непростими: дитині (та й вам) доведеться заново звикати до шкільного графіку. Але наш дайджест вас підстрахує, підказавши, на що звертати увагу. Тож читайте, занотовуйте у свій список справ нові пункти й намагайтеся думати лише про хороше!
1 клас
У класі стартує тижневий виховний проєкт «Суд над поганими звичками», який діти презентуватимуть традиційно наприкінці навчального тижня. У класі відбудуться виховні заходи на теми безпеки дорожнього руху, захисту від нападу злочинців, правил особистої гігієни. Діти вивчать комплекс вправ для запобігання сколіозу та зняття втоми очей.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Уроки математики будуть присвячені розв’язуванню задач на знаходження місткості та вивченню маси й одиниць її вимірювання.
-
Заняття з англійської мови охоплюватимуть тему здоров’я. Діти вивчатимуть назви частин тіла та різноманітних дій.
-
На хенд-мейді діти навчаться виготовляти масажний килимок із пластикових кружечків. На музичному мистецтві досліджуватимуть почуття в музиці, а на театральному мистецтві — його зв’язок з іншими видами мистецтв.
2 клас
У класі стартує проєкт «Життя людини — найвища цінність». На уроках і в рамках виховних заходів учитель обговорюватиме з дітьми питання здорового способу життя та безпеки життя і здоров’я. Буде йтися і про режим дня, про шкідливі та корисні звички, гігієну та охайність, правила дорожнього руху та безпеки на вулиці й удома.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Наприкінці тижня на математиці ваша дитина презентує свій проєкт «Знати таблицю множення як свої десять пальців» та пройде вихідний тематичний селфі-аудит.
-
Вихідний селфі-аудит та діагностувальну роботу діти писатимуть також на уроці української мови. Крім того, школярі презентуватимуть результати проєкту «Листок здоров’я».
-
Минулого тижня на предметі «Всесвіт» діти робили селфі-аудит. Сподіваємося, ваша дитина виконала корекцію за його результатами. Адже цього тижня школярі писатимуть діагностичну роботу за цією ж темою!
3 клас
У класі стартує проєкт тижневий навчально-виховний проєкт, що вивчатиме дитячі організації світу. Діти дізнаються про те, чим займаються пластуни, скаути, добротворці, а також укладатимуть усний журнал «Дитячий рух у світі».
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
На заняттях з української мови цього тижня заплановане бібліотечне заняття. Ваша дитина засвоїть навички роботи з орфографічним і тлумачним словниками.
-
На математиці запланована презентація результату роботи над проєктом «Величини в нашому житті», вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальна робота.
-
Школярики дізнаються більше про різноманітність тварин. Цього тижня навчальний план передбачає екскурсію для ознайомлення з місцевою флорою і фауною.
4 клас
Четвертокласники розпочнуть тижневий творчий проєкт, присвячений дитячим організаціям, пригадуватимуть правила роботи в команді та святкуватимуть Міжнародний день обіймів.
Три головні речі, які мають знати батьки:
-
Цього тижня діти пишуть діагностувальну роботу з математики, підсумовуючи вивчену на попередньому тижні тему. А затим приступають до нової, теж доволі складної: властивості геометричних фігур: 1D, 2D, 3D.
-
На одному із занять «Всесвіту», згідно з навчальною програмою, має бути присвячене екскурсії з метою ознайомлення з різноманітністю рослин і тварин вашої місцевості. Уточніть у вчителя, чи відбудеться вона й коли саме, щоб у день походу на природу вдягнути дитину зручніше.
-
Якщо ваш школярик досі не пришивав ґудзики на свій одяг, цього тижня на уроці хенд-мейду він «реанімує» набуте торік (і благополучне забуте) уміння. Ваше завдання — попросити продемонструвати, щиро порадіти успіхам і… надалі делегувати дитині пришивання відірваних ґудзиків на її повсякденному одязі. Врешті, вона має закріпити навичку… ;)
Бонус для батьків: поради й підказки
Цього тижня ми пропонуємо батькам «окрилених» школяриків ознайомитися з кількома кілька статтями, дотичними до тем, що обговорюються цього тижня у 1–4 класах.
Стаття
Чи буде конкурентоздатною дитина, яка не любить змагатися? пояснить різницю між конкурентоздатністю і змагальністю. Також із неї ви дізнаєтеся, що робити, якщо ваша дитина прагне завжди перемагати чи, навпаки, категорично не бажає брати участь у будь-яких змаганнях чи конкурсах.
Усі канікули та локдаун ви провели в тривозі: як там ваша дитина сама вдома, поки ви на роботі? Зараз тривоги побільшало: дитина, можливо, повертається додому сама, а також гуляє без супроводу дорослих. Які правила має засвоїти дитина, аби вам на душі стало хоч трохи спокійніше, читайте в статті
Дитина на вулиці без супроводу дорослих: як уберегти від небезпеки.
Школярик «збагачує» свій словник лайкою, почутою в коридорах школи чи на вулиці? Боротися з ганебною поведінкою допоможе публікація
Як відучити дитину лаятися: кілька секретів досвідчених батьків.
Вживати лайку — це лише одна з поганих звичок, якими діти «обмінюються» в школі. На що звертати увагу батькам і як знешкоджувати нові звички, поки вони не встигли закріпитися, розповідає стаття
10 поганих звичок, які діти «приносять» зі школи.
Цитата тижня
Оскільки ми заговорили про звички, Роберт Кійосакі, автор книжки «Багатий тато, бідний тато» написав про них таке:
«Зміни свої звички, і зміниться все твоє життя».
Вам не потрібна щодня себе змушувати чистити зуби — у вас звичка щоранку це робити. Саме тому сучасні психологи та лайф-коучі радять не допускати формування поганих звичок, а навпаки — свідомо формувати корисні. Обираєте потрібну — і місяць докладаєте зусиль, аби її закріпити. А далі справа ніби сама робитиметься… за звичкою:)).
Бажаємо вам і вашим дітям гарного робочого/шкільного тижня і швидкого повернення до старих корисних звичок!
26.01.2021