Навчальний тиждень №15: готуємося до перевірки знань
Учитель старанно створюватиме в дітей святковий різдвяно-новорічний настрій і водночас розпочне перевіряти їхні навчальні досягнення
1 клас
У першому класі стартує тижневий соціокультурний проєкт «Грудень святковий». Синові / доньці може знадобитися ваша допомога в пошуку віршів, пісень, прислів’їв про грудень. До того ж першачки вітатимуть з іменинами й днями народження своїх однокласників.
Головне, що мають знати батьки:
Під час занять із математики школярики розпочнуть розв’язувати вирази на дві дії. Для багатьох це може стати викликом, адже необхідно швидко зрозуміти, у якому порядку ці дії виконувати.
Для уроків арт-технологій дітям знадобляться кольорові картон і папір, ножиці й клей: починаємо виготовляти ялинкові прикраси!
Учитель, можливо, запросить вас до участі в батьківському консиліумі на тему гри як засобу навчання і виховання.
2 клас
Другокласники теж працюватимуть над соціокультурним проєктом, присвяченим святам і пам’ятним датам грудня. Класовод може залучити дітей до благодійної діяльності (виготовлення подарунків для дітей, які потребують допомоги, тощо).
Головне, що мають знати батьки:
На уроці англійської мови учні писатимуть листи до Санти (святого Миколая). Це шанс дізнатися, який подарунок вони хотіли б знайти під ялинкою! Що раніше ви проведете розвідку, то більше часу матимете на підготовку святкового сюрпризу.
Вихідні тематичні селфі-аудити виконають другокласники під час занять з англійської мови й математики. Контрольні роботи із цих предметів заплановані вже наступного тижня!
Водночас діти візьмуться до нових навчальних проєктів. На уроках української мови стартує навчальний проєкт «Новорічний випуск саморобного дитячого журналу (казки / прислів’я / скоромовки / вірші / оповідання / дитячі зимові свята)». А на заняттях із математики — проєкт «Геометричні фігури в довкіллі».
Готуйте до уроків арт-технологій папір і ножиці, а також фарби для малювання пальцями.
3 клас
Працюючи над проєктом, присвяченим святам грудня, третьокласники привітають друзів і родичів, які цього місяця святкують дні народження та іменини. Вони також більше дізнаються про пам’ятні дати першого місяця зими, а також навчаться деяких правил приймання й відвідування гостей.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках англійської мови наприкінці цього або на початку наступного тижня діти презентуватимуть результати навчального проєкту «Різдвяний календар». Цього тижня вони виконають також вихідний селфі-аудит і готуватимуться до діагностувальної роботи.
Готуйте папір для оригамі, а також кольоровий двосторонній картон — вони знадобляться на уроках арт-технологій.
Батьків запросять на консиліум, темою якого буде організація дозвілля дитини під час зимових канікул. Нині ця тема особливо актуальна — через війну доступних колективних розваг поменшало.
4 клас
Четвертокласники, як і решта молодших школярів, які навчаються за освітньою системою «Світ чекає крилатих», виконуючи щотижневий соціокультурний проєкт, вивчатимуть свята й пам’ятні дати грудня. Вони теж готуватимуться до різдвяно-новорічних свят і вітатимуть друзів і знайомих, чиї дні народження та іменини припадають на цей місяць.
Головне, що мають знати батьки:
На уроці англійської мови діти представлять результати своєї роботи над навчальним проєктом «Reading club». А наприкінці цього тижня / на початку наступного виконають вихідний тематичний селфі-аудит і діагностувальну роботу.
Готуйтеся до вихідних селфі-аудитів і діагностувальних робіт із математики, української мови й усесвіту. Вони заплановані на наступний навчальний тиждень.
Якщо діти відвідують школу, класовод разом із психологом може організувати тестування, під час якого виявлятиметься рівень інтелектуальної активності учнів 4 класу. Це показник означає не IQ дитини, а те, наскільки їй цікаво розв’язувати складні розумові завдання, а також чи охоче вона такі завдання шукає і ставить сама перед собою (це, власне, вирізняє дослідників і винахідників — вони постійно ставлять перед собою запитання чому?, що можна створити?, як це можна вирішити в інший спосіб? тощо). За результатами тестування вчитель може надати батькам рекомендації, як розвивати в дітях інтелектуальну активність.
Для арт-технологій підготуйте матеріали, з яких можна робити різдвяні й новорічні прикраси. Орієнтовний перелік має запропонувати вчитель.
Порада тижня: час вирішувати, хто наглядатиме за дитиною під час канікул!
Ми й раніше наполягали, що дитину віком до 12 років небажано залишати надовго без нагляду дорослих.
Нині до побутових ризиків мирного часу додалися повітряні тривоги, відключення електрики, води, опалення.
Особливо небезпечно залишати дитину днями вдома саму, коли немає електрики, а надворі темно. Необережність чи невміле поводження із сірниками, свічкою, газовою плитою, каміном чи грубкою можуть спричинити трагедію.
Маєте два тижні, за які цілком можливо випросити в керівництва відпустку на час канікул або знайти надійну людину, яка наглядатиме за вашим школяриком, поки ви на роботі. Якщо інших варіантів нема, а характер вашої роботи (і керівник) дозволяє — беріть дитину на роботу.
Не відкладайте розв’язання цієї важливої проблеми на останні дні перед канікулами! Що раніше ви домовитеся з надійним дорослим про нагляд за дитиною, тим спокійніше для вас і приємніше й безпечніше для школярика ці канікули минуть.
І насамкінець — кілька покликань на актуальні й цікаві публікації:
Поділіться цією сторінкою
05.12.2022