Шкільний тиждень № 11
Ближче знайомимо дітей із деякими професіями й галузями, вчимо основ етикету й поваги до рідної мови
Новий тиждень у початковій школі присвячений календарю листопада. А це означає, що стартує тижневий творчий проєкт про професії, представники яких відзначають свої свята в останній місяць осені. І діти не лише вітатимуть батьків із професійними святами (зокрема працівників радіо, телебачення й сільського господарства) і дізнаватимуться більше про ці галузі. Школяриків навчатимуть поважати працю та її плоди.
Для зручності вчителів і батьків ми підготували дві публікації про свята жовтня, зокрема професійні:
Календар листопада (1–16 листопада) і
Календар листопада (частина ІІ).
А якщо шукаєте ідеї, щоби провести вечір у родинному колі не тільки затишно, а й цікаво, — вам допоможе наша публікація
Незвичайні свята листопада.
А ми тим часом переходимо до конкретики. А саме, чого чекати батькам учнів, які навчаються за освітньою системою «Світ чекає крилатих».
1 клас
Між святкуванням дня іменинника й ушануванням професіоналів діти ще й учитися встигатимуть. Зокрема, розглянуть тему «Як хліб на стіл прийшов», тренуватимуть правильну вимову та наголошування слів під час читання, а ще ознайомляться з поняттям розряду та двоцифровими числами.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Заняття з математики стануть ще складнішими. Діти розберуться з логічними задачами на вилучення, розмірковування чи здогадку. Скоро ваш син чи донька здивує вас тим, як справляється із головоломками, до яких вам, дорослому, буде страшно підступитися.
- Класовод може організувати консультації психолога, медичних працівників щодо впливу засобів масової комунікації (телебачення, Інтернету) на фізичне і психічне здоров’я дитини.
- Навчальним планом передбачена екскурсія до театру, театрального гуртка. Епідемічна ситуація у вашому регіоні може цього не дозволити. Однак що таке театр, репертуар театру та як правильно поводитися в театрі, першачки обов’язково дізнаються.
2 клас
У рамках проєкту «Листопад святковий» діти об’єднуватимуться в групи і виготовлятимуть вітальні листівки й подарунки. У класі обов’язково відбудуться тематичні ігри, конкурси, вікторини тощо. Попросіть учителя підготувати фото- і відеозвіт про п’ятничне святкове завершення проєкту.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- На занятті з хенд-мейду вашого сина чи доньку навчать… пришивати ґудзик із двома отворами. Можете попросити дитину повторити це вдома, похваліть і… візьміть на замітку: не хапайтеся за голку з ниткою самі наступного разу, коли в неї вкотре відлетить ґудзик.
- Цього тижня учитель може запропонувати вам індивідуальну консультацію щодо виховання. Це не обов’язково означає, що в школярика проблеми. Такі консультації часто допомагають батькам запобігти проблемі ще до її виникнення. Пам’ятайте: учитель-класовод — ваш союзник і, як і ви, зацікавлений у добробуті вашого сина чи доньки.
- Діти можуть піти на екскурсію до лісу, парку, у поле. Вони спостерігатимуть за сезонними змінами. Потурбуйтеся, аби в день екскурсії дитина вдяглася і взулася для походу на природу!
3 клас
Як і молодші класи, діти будуть вітати однокласників, які святкують день народження чи іменини в листопаді, батьків, чиї професійні свята припадають на цей місяць, а також наприкінці тижня влаштують вікторину чи мініконцерт на завершення проєкту «Листопад святковий».
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Учитель може надіслати вам запрошення на вебінар для батьків «Як стати справжнім другом власної дитини». Обов’язково виділіть час для цього!
- Цього тижня діти багато часу приділятимуть вивченню погодних явищ і клімату. Віднині вони розумітимуть усе, що каже тітонька-диктор у телепрогнозі погоди.
- Програмою «Світ чекає крилатих» запланована екскурсія на місцеву радіо- або телестанцію. Пандемія вносить свої корективи:((Однак діти все одно дізнаються дещо про те, як працює телебачення й радіо. А ще — знімуть відеосюжет, як справжні репортери!
4 клас
Стартує проєкт «Листопад свій час не проспав — зимі доріженьку проклав». Це не тільки дні іменинника і вітання з професійними святами. Діти вивчатимуть, як природа й люди готуються до зими, та цінність кожного деревця для довкілля.
Три головні речі, які мають знати батьки:
- Четвертокласники ознайомляться з базовими поняттями логіки. Це судження (істинні й хибні) та умовивід. Засвоєння правил логічного мислення дасть дітям змогу в майбутньому приймати правильні рішення навіть у складних, заплутаних ситуаціях.
- Цього тижня дітей чекають вихідні селфі-аудити та діагностувальні роботи. Отож слідкуйте, аби до школи вони йшли після ситного сніданку та зі смачними бутербродами. Дітям буде потрібно багато енергії!
- Якщо дозволятиме епідемічна ситуація, вчитель може запросити батьків на плейбек. Це такий собі мінітренінг, коли один з учасників переповідає історію (складну ситуацію) з життя, а інші учасники пробують відобразити емоційний її бік через мінівиставу (пантоміму тощо). Це дає всім присутнім змогу проаналізувати ситуацію, побачити її по-новому й здобути цінні уроки. Тема запланованого плейбеку — «Спілкування в родині».
Батькам це знадобиться
Цитата тижня
Польський математик, один із засновників Львівської школи математики, популяризатор науки Гуґо Штейнгауз (1887–1972) писав:
«Освіта поширилася настільки, що нині можна читати, писати й публікувати, залишаючись неграмотним».
І це ще Інтернету, смартфонів і соцмереж не було… Слід пам’ятати: грамотність — це не лише вміння читати й писати за правописом. Це такий же «соціальний маркер» успішної людини, як і вміння орієнтуватися в реаліях сучасного світу: медіаграмотність, фінансова, комп’ютерна, правова, певний мінімальний культурний багаж. Вони — передумови успішності вашої дитини у світі дорослих. Але починати треба, все-таки, з граматики.
Бажаємо успіху вам і вашим дітям!
16.11.2020