Навчальний тиждень №10: у фокусі уваги — закордонні подорожі
Днями ваші діти вироблять кілька дуже корисних у нинішній ситуації навичок! Про що саме йдеться? Дізнаєтеся з нашого огляду
Кожен урок буде насичений тематикою подорожей. Та якщо до війни діти просто збагачувалися інформацією про різні країни, то нині знання правил поведінки під час подорожей за кордон або евакуації з небезпечного місця можуть знадобитися будь-якої миті. Автори програми «Світ чекає крилатих» щороку адаптують наповнення цих уроків, отож школярі здобувають найактуальніші, найпотрібніші вже сьогодні знання і вміння.
1 клас
У першому класі стартує проєкт «Навколо земної кулі за тиждень». Діти досліджуватимуть різні країни, їхні культуру й звичаї. Складуть інформаційний довідник «Як захистити своє життя і здоров’я під час подорожі за кордон». Нині це, погодьтеся, актуально!
Головне, що мають знати батьки:
Учитель може запросити на бесіду батьків тих дітей, які виявили здібності до вивчення іноземних мов. Педагог надасть рекомендації, як створити найкращі умови для розвитку цих здібностей у дитини.
Якщо удома є електронна книжка, а дитина ще не вміла з нею працювати, наприкінці тижня познайомте з нею сина / доньку. Першокласники мають ознайомитися зі структурою звичайної паперової книжки, а також з електронною книжкою — і пристроєм, і власне файлами.
Під час занять із математики школярики не лише навчаться писати цифри 6, 7 і 8, порівнювати їх з уже вивченими, а й поглиблять знання про поняття тижня.
На уроках арт-технологій діти дізнаються про професію діджея, зрозуміють різницю між художником і скульптором, а також самі створять скульптуру котика з пластиліну або солоного тіста.
2 клас
Другокласники розпочнуть виконувати тижневий соціокультурний проєкт, присвячений сувенірам з усього світу. Об’єднавшись у групи, діти добиратимуть репродукції творів мистецтва закордонних авторів, організують віртуальну виставку листівок, значків, магнітів, марок з інших країн тощо.
Головне, що мають знати батьки:
На уроці української мови стартує навчальний проєкт «Стіннівка «О спорт! Ти — мир!».
Цього тижня школярі ознайомляться з рівняннями. Одразу розпочнуть за допомогою рівнянь розв’язувати задачі. Попросіть дитину навчити вас складати й розв’язувати рівняння — найкраще знання засвоюються, коли навчаєш інших!
Другокласники розпочнуть новий навчальний проєкт із предмета «Всесвіт». Вони обиратимуть з-поміж таких тем: «Казки, прислів’я і приказки, вірші, пісні, твори мистецтва про корисні копалини», «Корисні копалини рідного краю» та «Малюнки вугіллям, крейдою».
Для занять з арт-технологій вашим синам і дочкам знадобляться нитки (для плетіння сувеніра) і вторинні матеріали для конструювання будиночка.
3 клас
У третьому класі стартує тижневий соціокультурний проєкт, у межах якого діти дізнаються більше про інші країни та життя в них. Діти, які побували за кордоном, зможуть поділитися враженнями від подорожі. За можливості класовод разом із вчителями інформатики й англійської мови влаштують для учнів онлайн-зустріч із закордонними школярами.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках всесвіту стартують навчальні проєкти «Лікувальні соляні шахти України», «Лікувальні властивості озокериту» і «Твори мистецтва з бурштину». Кожна дитина обере проєкт до вподоби й виконуватиме його з однокласниками, які обрали ту саму тему.
Під час занять з арт-технологій третьокласники створять мозаїку в техніці торцювання. А ще їм знадобляться альбом, воскові крейди й акварельні фарби!
4 клас
Четвертокласники розпочнуть роботу над соціокультурним проєктом, завданням якого є продемонструвати свої уявлення про світ. Діти шукатимуть відповіді на такі запитання: «Де я побува(в/ла)?», «Що бачи(в/ла)?», «Куди ще хочу поїхати і яку країну відвідати?» Діти, зокрема, можуть показати фото- і відеоматеріали з власних подорожей, підготувати цікаві розповіді про вже побачене чи розповісти, як вони уявляють ту чи ту країну.
Головне, що мають знати батьки:
На уроках англійської мови діти вивчать назви континентів і деяких країн. Ваше завдання — ненав’язливо проконтролювати, що вони навчилися правильно вимовляти й писати ці слова. Із заучуванням правопису й вимови низки географічних назв і в дорослих, і в дітей завжди виникають певні труднощі!
Заняття з усесвіту матимуть очевидну практичну користь. Четвертокласників навчать правил складання бюджету й принципів ощадливості. Їм пояснять, що таке пандемія, війна, екологічне лихо, евакуація тощо. Школярам проведуть також віртуальну екскурсію, під час якої відпрацюють із ними правила поведінки під час подорожі.
Під час уроків арт-технологій дітей навчать критично ставитися до реклами, блокувати її в інтернеті, а також користуватися інтернет-магазинами. Школярі дізнаються про вікові обмеження перегляду контенту в мережі. А щоби продемонструвати розуміння того, як працює реклама, четвертокласники створять власне рекламне медіаповідомлення!
Порада тижня: допоможіть дитині примиритися зі скасуванням осінніх канікул
Якщо ви навчаєтеся без осінніх канікул, мотивація дитини зараз точно понизилася. Вона може почуватися ображеною і навіть трішки зрадженою. Очікування ж не виправдалися...
З одного боку, 10–12-річні діти можуть зрозуміти, що життя змінилося і вимагає від усіх змінити свою поведінку, докладати більше зусиль. З другого — до сліз, до істерики прикро, що довгожданий відпочинок скасували! Чекати на канікули (хай і довші, ніж утрачені) ще два місяці — це дууууууже довго. А якщо і їх скасують?!
Отож виявляйте терпіння, не тисніть на синів і доньок надміру. Поясніть, що навчатися без канікул доводиться, тому що школи в морози не будуть опалюватися. Це заощадить тепло для житлових будинків. Обов’язково наголосіть: вашій родині точно взимку буде тепло, ви підготувалися.
Компенсуйте втрату тижня дозвілля дрібними приємними сюрпризами за якісно та вчасно виконані домашні завдання. Приділяйте дітям більше часу на вихідних. Відпочивайте самі й дбайте про те, щоби школярики достатньо спали й правильно харчувалися. Тоді діти впораються із цим викликом і стануть більш життєстійкими.
Кілька покликань на актуальні й цікаві публікації
Поділіться цією сторінкою
30.10.2022