Навчальний тиждень № 1: розігріваємося перед марафоном
Чого навчатимуть вашу дитину цього тижня в школі/онлайн, кілька “крилатих” термінів і порада щодо однієї з проблем воєнного часу.
Вітаємо всіх батьків, які долучилися до освітньої системи “Світ чекає крилатих” з початком першого повноцінного навчального тижня! У цій публікації ми:
- дамо вам загальну картину того, що робитиме ваш школярик упродовж першої повної навчальної п’ятиденки;
- поділимося кількома статтями, в яких роз’яснюються незнайомі для новачків терміни (толока, селфі-аудит тощо).
- насамкінець поділимося інформацією, яку варто запам’ятати: вона може вам знадобитися в будь-який момент.
Чого чекати від першого тижня навчання
Перші два дні минулого тижня і вчителі, і діти присвятили, здебільшого “орієнтації на місцевості”. Упродовж тижня, що розпочався, всю енергію школяриків педагог спрямує на актуалізацію (тобто відновлення в пам’яті) знань, отриманих торік у молодшому класі чи дитсадку. Цей період необхідний дітям, як спортсмену — розігрів м’язів перед марафоном.
1 клас
Цей і наступний тиждень буде присвячений актуалізації знань, здобутих у садочку. А ще дітей, які відвідуватимуть школу, планомірно ознайомлять зі шкільною будівлею, всіма приміщеннями й подвір’ям, пояснять їхнє призначення і відповідні правила поведінки. У системі Цимбалару це називається
“Шкільний старт”
Що варто взяти на олівець батькам:
-
На урок handmade-мистецтва дитині цього тижня знадобиться кольоровий папір і ножиці. Через два тижні у вас під рукою мають бути тканина, голка, нитки й вата або інший наповнювач для подушок: першокласники виготовлятимуть гольницю. А якщо ви хочете бути готові до уроків handmade й образотворчого мистецтва, завантажте список необхідних інструментів і матеріалів.
-
Для школярів на очній формі навчання важливо вдягатися максимально зручно і практично. Під час повітряної тривоги першокласн(ик/ця) має якнайшвидше зібрати рюкзак, одягти курточку, за необхідності — перевзутися. При цьому дитина вже переживає стрес. Отож не ускладнюйте їй життя шнурками, численними ґудзиками, вибагливими в догляді тканинами, що потребують хімчистки тощо. І ніколи не лайте дитину, якщо по дорозі до укриття вона забруднила чи порвала одяг!
-
Упродовж найближчих двох тижнів очікуйте батьківських зборів. Уточніть у вчител(я/ьки), як він/вона проводитиме їх упродовж навчального року (очно чи онлайн), і плануйте свій час відповідно.
2 клас
Другокласники теж повторюватимуть вивчене в 1 класі. За два наступних тижні вчитель виявить прогалини в знаннях кожної дитини й допоможе їх подолати. А прогалини обов’язково будуть — через війну діти фактично втратили весняну чверть.
Що варто взяти на олівець батькам:
-
Перевірте, чи є у вашої дитини на урок арт-технологій альбом для малювання, пензлики, акварель або гуаш. Готуйте також кольоровий папір і ножиці. Список усього, що знадобиться для занять арт-технологіями, можна завантажити тут.
-
Збираючи дитину до школи, віддавайте перевагу зручному й практичному одягу. Особливо це стосується дівчаток! Як би мамі не хотілося естетики, вона мусить дбати, щоб дитині було ТЕПЛО в бомбосховищі, а також враховувати, що в поспіхом обладнаному приміщенні чи по дорозі до нього одяг можна порвати чи забруднити. Те саме зауваження щодо взуття: воно має бути максимально зручним!
-
Учитель(ка) може запросити вас на батьківські збори: чи у школі, чи онлайн. Крім того, через школу можна отримати необхідну соціальну допомогу.
3 клас
Повторення пройденого і ліквідація прогалин через пропущені навесні заняття — ось що очікує на вашу дитину наступні два тижні. Якщо ви не надолужували пропущене влітку, замість неквапливого втягування в навчальний процес на сина/доньку чекає напружена праця.
Та не засмучуйтеся: освітня система “Світ чекає крилатих” побудована так, що виявити й “точково” ліквідувати білі плями на карті Країни Знань нескладно. Учитель(ка) обов’язково підтягне вам усі хвости ;)
Що варто взяти на олівець батькам:
-
Цього чи наступного тижня можливі батьківські збори. Уточніть час і форму їх проведення і плануйте свій час відповідно.
-
Папір, картон, ножиці, клей, а ще альбом, кольорові олівці й фломастери — ось що знадобиться вашому школярику впродовж цього й наступного тижня на уроках арт-технологій. Повний перелік необхідних інструментів і матеріалів на весь навчальний рік завантажуйте тут.
-
Якщо ваша дитина відвідує школу очно, добирайте їй одяг і взуття з думкою про можливе тривале перебування в укритті. Тепло, зручно, легко випрати, нескладно зашити. Хай дитина хоча б через одяг не нервується...
4 клас
Четвертокласники в найближчі два тижні теж актуалізують раніше здобуті знання і вміння. Не турбуйтеся занадто: всі торішні прогалини в знаннях учитель виявить і допоможе ліквідувати.
Не засмучуйтесь, якщо торішній відмінник трохи “сповзе”. Пам’ятайте: ми всі психологічно травмовані, і це травмування триватиме до кінця війни. Навіть якби сталося диво і війна закінчилася просто зараз, цей стрес ще довго заважатиме вашій дитині запам’ятовувати й пригадувати інформацію. Головне — пережити все це. Ваше сьогоднішнє гасло: “До 11 класу надолужимо”.
Що варто взяти на олівець батькам:
-
Для найближчих занять з арт-технологій підготуйте альбом для малювання, кольоровий папір, лінійку, ножиці, простий і кольорові олівці, воскові олівці тощо. Повний перелік інструментів і матеріалів для арт-технологій можна завантажити тут.
-
Класовод може запропонувати провести екскурсію на природу за участю і дітей, і батьків. Поки діти виконуватимуть завдання, вчитель(ка) за кавою з термоса зможе поспілкуватися з батьками про актуальні питання навчального року, що розпочався.
-
Контролюйте, щоб мобільний телефон дитини вранці завжди був заряджений. Якщо в неї досі не було мобілки, подаруйте їй просту кнопкову — суто для зв’язку. І вам, і дитині буде не так тривожно під час повітряних тривог — адже ви можете обмінятися смс-ками.
Що цікавого почитати про навчання і виховання
Порада: будьте готові до того, що проблема № 1 - форма навчання — може постати знову
Цей навчальний рік буде незвичайним і складним для всіх нас: і батьків, і дітей, і вчителів. Деякі діти щоранку йдуть до шкіл, обладнаних бомбосховищами, і навчатимуться з перервами на повітряні тривоги й перспективою раптового переходу на онлайн-навчання. Хтось розпочинає навчання одразу в онлайн-режимі, а хтось перейшов на сімейне (домашнє, індивідуальне) навчання і вдається до послуг онлайн-тьюторів або репетиторів. А хтось намагається комбінувати очну школу за кордоном з дистанційними уроками в українській.
Та що робити, якщо ситуація зміниться? Якщо станеться те, чого ми всі боїмося? У приміщення школи може “прилетіти”. Ваш класовод може постраждати. Вам доведеться евакуюватися до безпечнішого і/або теплішого місця.
Акцентуємо вашу увагу: місце й форму навчання впродовж навчального року можна змінити, якщо того вимагатимуть ваші життєві обставини! Приміром, ви можете, надіславши адміністрації вашої школи відповідну заяву, перевести вашу дитину з очного навчання на сімейне (індивідуальне, домашнє). І навпаки, ви можете повернути дитину в школу із сімейного навчання, теж написавши заяву. Крім того, батьки класу теж можуть ухвалювати колективне рішення, як навчати дітей: у класі чи онлайн.
Отож тримайте зв’язок з учителем, з іншими батьками, телефонуйте/пишіть на нашу
гарячу лінію - гуртом ми знайдемо рішення й надамо допомогу в будь-якій ситуації.
Яку б форму навчання не обрали батьки — учасники освітньої системи “Світ чекає крилатих” Анжеліки Цимбалару — офлайн, гібридну, онлайн у “рідному” класі чи індивідуальну (сімейну, домашню), команди проєктів
“Світ чекає крилатих” і
“Крилата освіта” надаватимуть постійну технічну підтримку й консультації педагогам і батькам, а головне — безперебійно готуватимуть навчальні й методичні матеріали.
Ваша дитина обов’язково навчатиметься — головне, залишайтеся на зв’язку!
Поділіться цією сторінкою
05.09.2022