Кілька разів на день учитель перериває урок на фізкультхвилинку. Яку ж користь вони приносять школярам і чому щотижня комплекс вправ змінюється? Дізнайтеся про це більше з нашої статті!
За програмою «Світ чекає крилатих», загальна тижнева тривалість фізкультхвилинок — одна година. Учитель проводить їх кілька разів на день просто посеред заняття. Хіба не простіше додати ще один урок фізкультури?
Наша освітня система дбає передусім про інтереси дитини та її здоров’я. А сидіти 40 хвилин за партою — не найкорисніша для здоров’я учня початкової школи справа. Та й залишатися весь цей час уважною й зосередженою на навчанні дитина фізично ще не здатна. Отож рухливі паузи під час уроку дають змогу школяру «перезавантажити комп’ютер». А продуманий комплекс вправ за одну-дві хвилини стимулює кровообіг, тонізує чи розслабляє різні групи м’язів і навіть має профілактичний ефект!
Якщо вчитель послідовно й систематично виконує з учнями передбачені в посібниках-журналах комплекси вправ, діти (та й сам учитель) дістають цілу низку переваг для здоров’я.
- М’язи, що утримують хребет у правильному положенні, зміцнюються, тож людині легше зберігати правильну поставу, стоячи й сидячи. А це, у свою чергу, зменшує ризик виникнення сколіозу, а також у більш зрілому віці — остеохондрозу грудного та шийного відділів.
- Маємо щоденну профілактику проблем із зором — завдяки вправам для м’язів очей і пальмінгу (прогріванню очей теплом власних долонь).
- Завдяки дихальним вправам у дітей формується правильне мовленнєве дихання, від якого неабияк залежить повноцінне мовлення.
- Комплекс артикуляційних вправ стимулює розвиток мовленнєвого апарату (м’язів, які допомагають дитині правильно вимовляти звуки);
- Нарешті, завдяки «пальчиковій гімнастиці» в дітей розвиваються тонкі рухи пальців рук. Що більше їм приділяти уваги, тим кращий почерк виробить дитина.
- А ще вчені давно помітили, що вправи для дрібних м’язів рук позитивно впливають на рівень загальних розумових здібностей та звуковимову школяра!
Головне, виконувати під час фізкультхвилинки вправи з кожної групи, передбаченої програмою. Впродовж навчального року «арсенал» вивчених учнем вправ буде розширюватися, а вчитель поволі збільшуватиме кількість повторів або / та нарощуватиме складність вправ.
Закликаємо вчителів ставитися до фізкультхвилинок із належною увагою. Виконуйте вправи за всіма правилами і слідкуйте, щоби так само робили ваші підопічні!
А батьків просимо: час від часу просіть дітей показати вам ту чи ту вправу. Наприклад, скажіть: «Ой, у мене так очі від телефона втомилися. Покажи, будь ласка, як ви в класі робите гімнастику для очей!» Ми впевнені, дитина покаже вам вправи, які виявляться корисними і для вашого здоров’я.