4 продукти, які їдять найрозумніші діти (і 2, яких уникають)
Допомагаємо школяру підготуватися до успішного навчального року, правильно годуючи його… мозок
Кожна хороша мама знає: аби в дитини нормально розвивалися кістки, їй потрібен вітамін D. Щоби зуби були здоровими — необхідні молочні продукти, багаті на кальцій. А щоб навесні дитину не підстеріг авітаміноз, на столі мають бути смородина, кисла капуста, лимони та розмаїття зимових овочів.
Та від правильного харчування залежить не лише розвиток м’язів і кісток. Мозок теж потребує повноцінного харчування.
Звісно, укладання повного переліку продуктів, найкорисніших для здорового і швидкодійного людського процесора, науковці ще не завершили. Однак важливу роль деяких продуктів для будівництва мозкових клітин і розвитку мислення вже підтвердили багаторічні спостереження фахівців із харчування.
Мами найрозумніших і найуспішніших дітей не лінуються включати в їхнє щоденне меню такі чотири продукти.
Вівсянка
У цілозерновій та плющеній вівсяній крупі (не в миттєвих пластівцях, наголосимо!) багато клітковини та протеїнів. У дітей, які регулярно їдять вівсяну кашу, краще працює короткострокове запам’ятовування. А ще вони здатні уважніше слухати, ніж школярі, які не їдять вівсянки на сніданок! Інакше кажучи, вівсянка зранку не лише допомагає дитині відчувати ситість і наповнює її енергією аж до другого сніданку. Вона допомагає зосереджуватися на поясненнях учителя й запам’ятовувати нову інформацію впродовж усього шкільного дня.
Дієтологи радять давати дітям вівсянку хоча б тричі на тиждень. Варіть її на молоці, на воді, додавайте в кашу щоразу щось нове: корицю, будь-які свіжі чи заморожені ягоди, какао-порошок, посипайте горіхами, пропонуйте до неї чайну ложку меду… Як правило, діти легко звикають до вівсянки й охоче її їдять на сніданок.
Читайте також: Що робити, аби дитина за літо не втратила навичок читання
Яйця
Деякі дієтологи називають яйця ідеальною їжею. Це тому, що вони містять геть усі необхідні речовини для побудови організму. До того ж у поєднанні з іншими продуктами вони допомагають краще засвоювати вітаміни з цих продуктів! А ще вони допомагають організму виробляти вітаміни D, Е та низку необхідних гормонів.
Та для школярів найважливіше те, що яйця в будь-якій формі: омлет, яєшня, круті чи ледь приварені — багаті на холін. Ця речовина — життєво необхідна для стовбурових клітин, які розбудовують банки пам’яті в мозку. В організмі, що зростає, холін збільшує виробництво мозкових клітин!
Навіть якщо дитина не любить яєць, ви можете їх «маскувати» в інших стравах: налисниках, омлетах, овочевих запіканках тощо. Яйця необов’язково їсти на сніданок. Вони — чудова їжа для будь-якого часу доби!
Чорниця
Ці ягоди українці здавна полюбляють за їхній ніжний смак та користь для зору. І під час короткого сезону чорниці, попри її високу ціну, стараються наїстися досхочу. Та навіть не в сезон можна дозволити собі раз на два тижні пакет замороженої чорниці. Заморожені ягоди — це ягоди, що зібрані на піку зрілості, а отже, містять максимум вітамінів та інших корисних амінокислот. І заморожування всі ці речовини чудово зберігає!
І свіжа, і заморожена чорниця містить дуже важливі для дитячого мозку речовини: антиоксиданти, що сприяють поліпшенню запам’ятовування та пізнавальних здібностей. Достатньо додавати жменьку свіжих чи заморожених ягід чорниці до каші, оладок, йогурту, морозива тощо. Багато дітей полюбляють їсти заморожені ягоди просто так, як драже.
Читайте також: Заохочуйте вашу дитину до творчості: 5 простих способів
Насіння льону
Цей продукт вченні називають ультраздоровою їжею. Насіння льону допомагає зцілитися хворому кишківнику. Терапевти радять відвар із насіння льону при багатьох захворюваннях.
Чим же цінне насіння льону для дітей? Величезним вмістом кислот омега-3, що підвищують здатність засвоювати нову інформацію та розвивати нові навички, тобто швидко навчатися!
Далеко не кожна родина може регулярно годувати дитину червоною рибою та ікрою. А от насіння льону, яке ще багатше на ці чудодійні омега-кислоти, цілком доступне для наших гаманців!
Насіння льону можна додавати до салатів, власноруч випеченого печива та хліба, вівсянки, салатів. Придбати його теж неважко — воно є в дієтичних відділах супермаркетів та в інтернет-магазинах.
Два види продуктів, що вбивають зосередженість
Мами, які дбають про те, щоби їхні діти були уважними та зосередженими на уроках і під час виконання домашніх завдань, уникають двох типів речовин: цукру та штучних домішок. Численні дослідження довели: часте вживання їжі, яка містить багато цукру та штучних домішок (барвників, консервантів, ароматизаторів), знижує здатність дітей мислити!
Дітям, які часто п’ють кольорові лимонади, їдять цукерки та інші снеки тривалого зберігання, важче зосереджуватися, важче розбиратися зі складними питаннями, важче просто спокійно всидіти! Дієтологи наголошують: епідемія гіперактивності серед дітей тісно пов’язана з вживанням саме такої — шкідливої — їжі.
Це не означає. що вам слід повністю викреслити ці продукти з дитячого життя. Краще не купувати солодких різнокольорових напоїв та смаколиків із консервантами, ароматизаторами та барвниками й не дозволяти дитині їх їсти щодня. Якщо удома завжди будуть у запасі фрукти, сушені чи свіжі ягоди, горіхи та інша корисна смакота, дитина отримуватиме задоволення від здорових солодощів, а не псуватиме здоров’я свого мозку.
Лікарі радять додержувати пропорцію 8:2 — на вісім порцій здорової їжі припустимо давати дитині щонайбільше дві порції фаст-фуду чи «фабричних» солодощів і напоїв. Словом, ставтеся до харчування дитини вдумливо — і вона вас приємно дивуватиме успіхами в навчанні!
Читайте також: Від чого залежать успіхи школяра: 5 базових потреб дитини
Поділіться цією сторінкою
17.09.2021